انواع کاربری نیسان که باید بدانید

به نظر شما کاربری نیسان وانت چند نوع است؟ کاربری های آن را می توان در چه دسته هایی قرار داد؟ آیا نیسان به قدری قدرت دارد که بتواند خودرو دیگری را بکشد یا چیزی را از روی زمین بلند کند؟ در این مقاله همراه ما باشید چراکه قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم.

نیسان وانت یکی از خودروهای محبوب برای حمل بار در ایران است. وانت نیسان آبی شهرت بسیار زیادی پیدا کرده و حتی نسبت به آن گفته های جالبی هم بین مردم وجود دارد. همراه ما باشید تا بیشتر درباره این خودرو شگفت انگیز حرف بزنیم.

نیسان وانت دقیقا چه خودرویی است؟

نیسان وانت که در ایران معمولا آن را با نام نیسان آبی می ‌شناسیم، یک خودرو باربری از شرکت ژاپنی نیسان است که به ‌عنوان نسل سوم سری نیسان جونیور وارد بازار شد. شاید برای شما جالب باشد که خط تولید این خودرو در سال 1349 در ایران بازگشایی شد.

برای سال های زیادی این خودرو با نام وانت نیسان زامیاد شناخته می شد. ازاین رو ممکن است نام وانت زانیاد را نیز برای آن شنیده باشید. نیسان جونیور نزدیک 40 سال بوده که دیگر ساخته نمی شود اما در ایران از محبوبیت زیادی برخوردار است.

ویژگی های اصلی نیسان وانت چیست؟

رنگ آبی این خودرو شاید اصلی‌ترین ویژگی آن باشد. البته ویژگی که به شکل ظاهر آن را می شناسیم. البته باید بدانید که نیسان وانت در رنگ های سفید، بژ، زرد و سبز هم تولید شده اما در ایران میل مردم به خرید مدل آبی آن است. ابعاد نیسان وانت آن را در دسته وانت‌ های بزرگ قرار خواهد داد.

طول این خودرو ۴۶۹۰ میلی ‌متر، عرض آن برابر ۱۶۶۰ میلی‌ متر و ارتفاعش نیز برابر ۱۶۵۰ میلی‌ متر است. از ظاهر این خودرو حس قدرت دریافت می‌ شود و واقعا هم وانت قدرتمندی است. کاربری نیسان وانت بسیار بالاست و شاید دلیل محبوبیت آن نیز همین موضوع باشد.

چرا نیسان وانت شهرت زیادی دارد؟

شاید باور این موضوع کمی برای شما سخت باشد اما با این همه محبوبیت، نیسان بار هیچ آپشن و خدمات خاصی به شما ارائه نمی دهد. برای دادن چنین چیزی هم طراحی نشده و صرفا یک وانت ساده اما باکیفیت است. حتی به داشبورد این خودرو نگاه کنید کاملا متوجه خواهید شد که طراحی آن نسبت به خودرو‌ها و حتی وانت‌های امروز بسیار قدیمی است. این خودرو در 3 مدل بنزینی، 2گانه سوز و دیزلی عرضه می شود.

البته این 3 مدل از نظر فنی تفاوت هایی با یکدیگر دارند. براساس تجربه عملکرد پیشرانه این خودرو در مدل های گازسوز ضعیف تر از مدل های بنزینی است. گیربکس این خودرو از نوع F4W81A بوده و 4 دنده اصلی و یک دنده کمکی دارد. مصرف سوخت آن مناسب است و در هر 100 کیلومتر چیزی حدود 13 لیتر می رساند. در مدل های دیزلی برای هر 100 کیلومتر تنها به 9 لیتر گازوییل مورد نیاز است.

بررسی انواع کاربری نیسان وانت

در ادامه کاربری های متفاوت نیسان وانت را بررسی می ‌کنیم و به جنبه‌ های مختلف آن خواهیم پرداخت. پس اگر می خواهید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

نیسان معمولی (زامیاد)

ساده ترین نوع نیسان که می توانید بیابید و از آن استفاده کنید نیسان های معمول و مرسوم اغلب آبی رنگ هستند که برای انتقال بار از آنها استفاده می شود. با زامیاد ساده می توان بارهای مختلفی مثل کارتن، اثاثیه سبک منزل و بارهایی این چنینی را حمل کرد. بار مجازی که می توان با این خودرو حمل کرد چیزی حدود 2100 کیلوگرم است. البته در مواردی می توان آن را به 3000 کیلوگرم هم رساند.

نیسان وانت های کمپرسی

سابق برای حمل و تخلیه زباله های شهری تنها از کامیون های سبک استفاده می شد. اما جالب است بدانید که امروز نیسان کمپرسی برای این هدف نیز استفاده می شود. یکی از روش های مهم درآمدزایی با نیسان همین مورد است.

در این مدل ها قسمت بار به کمک کمپرسوری به حالت شیب دار درآمده و می توان محتویات آن را به راحتی خالی کرد. البته که می توان بسته به نیاز از آن استفاده های بسیار زیادی کرد و تنها حمل و تخلیه زباله شهری قابلیت آن نیست.

نیسان یخچال دار

از کاربری نیسان وانت می توان به حمل و پخش آن دسته از موادغذایی اشاره کرد که زود مصرف هستند و سریع فاسد می شوند. از این رو باید برای حمل آن ها از یخچال استفاده کرد. امروز می توان بر روی وانت نیسان یخچال نصب کرد و از آن به این منظور استفاده نمود.

نیسان های یخچال دار نسبت به کامیون ها گزینه به صرفه تری بوده و برای مسافت های متوسط و بین شهری بهترین گزینه هستند. در قسمت بار آنها می توان یخچالی با ظرفیت خوب جا داد.

 

نیسان های یدک کش یا جرثقیل

همانطور که گفتیم خودرو نیسان قدرت زیادی دارد و به همین جهت یک مدل از کاربری نیسان وانت استفاده از آن به عنوان جرثقیل است. این خودرو می تواند اجسامی نسبتا سبک با ارتفاع کم را از روی زمین بلند کند. برخی دیگر نیز از این خودرو وانت برای یدک کشی یا به اصطلاح بکسل کردن استفاده می کنند.

احتمالا باید نمونه های یدک کش این خودرو را در جاده های مختلف زیاد دیده باشد. به نسبت یدک کشی استفاده از این خودرو برای بلندکردن اجسام از روی زمین یا همان استفاده جرثقیلی کاربرد بسیار کمتری دارد.

بیشتر بخوانید: چه بارهایی مناسب حمل با وانت نیسان هستند؟

جمع‌ بندی

در این مقاله به کاربری نیسان وانت پرداختیم. ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. با اینکه امروز این خودرو قدیمی شده و کمتر استفاده می شود اما هنوز هم برای حمل بار طرفدار دارد و می توان روی آن حساب کرد. شما نیز در بارسان 4818 از خودرو نیسان برای حمل بار خود استفاده کنید.

تنها کافی است به صفحه خدمات در وبسایت ما مراجعه کنید و خدمات مورد نظر خود را سفارش بدهید. امیدواریم از این مطالب بیشترین استفاده را کرده باشید. بارسان بار در تمامی مراحل حمل بار همراه و پشتیبان شما خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)