باربری آسان در تهران با وانت تلفنی

باربری آسان در تهران با وانت تلفنی

وانت از محبوب‌ترین ماشین‌های حمل بار در ایران است که بسیاری از باربری‌های سطح شهر توسط آن انجام می‌شود.

حمل و نقل جاده‌ای بخش مهم اقتصاد یک کشور است. از انتقال بارهای صنعتی توسط تریلی‌ها تا جابجایی بارهای کم حجم توسط وانت‌ها در سطح شهر. تمامی انواع بار و ماشین‌های حمل بار در حمل و نقل جاده‌ای تاثیر دارند و ایجاد اختلال در روند انتقال بار، می‌تواند خسارت مالی به همراه داشته باشد و چرخه اقتصاد را تحت تاثیر قرار دهد. توجه به کیفیت جاده‌ها، استفاده از ماشین‌های حمل بار با فناوری روز که رانندگی را بسیار آسان کرده و سایر اقدامات می‌تواند در رونق بیشتر حمل و نقل جاده‌ای موثر باشد.

حمل و نقل بار در سطح شهر

جابجایی بار از جمله بخش‌های ثابت بسیاری از کسب و کارهاست. این گونه مشاغل به صورت روزانه به انتقال اجناس مختلف و مرتبط با نوع فعالیت خود، مشغول هستند. گاهی حجم بار بسیار زیاد است و نیاز به ماشین حمل باری دارد که به خوبی امنیت بار را تامین کند و گاهی حجم بار محدود به یک کیسه بزرگ یا چند کارتن می‌شود. هر حجم باری باید با ماشین حمل بار مخصوص جابجا شود تا امنیت بار تامین شود و بدون خسارت به مقصد برسد.

بارهایی نیز وجود دارند که علی رغم کم حجم بودن، ارزش مادی بسیاری دارند و باید به شکل ایمن، توسط ابزارهایی مثل بند و زنجیر، در محل جای‌گیری خود محکم شوند و راننده نیز باید با احتیاط رانندگی کند تا در در اثر حرکت ماشین، صدمه‌ای به بار نرسد. برای انتقال بارهای کم حجم معمولا از وانت استفاده می‌شود. وانت از قدیمی‌ترین ماشین‌های حمل بار در ایران است که تا امروز نیز کاربردی بوده و بسیاری از جابجایی‌های سطح شهر توسط وانت انجام می‌شود.

وانت بار می‌تواند معمولا تا 4 تن بار را منتقل کند. اما ریسک جابجایی بار در حجم زیاد مثل اسباب کشی یک خانواده با وانت بسیار بالاست و هرگز توصیه نمی‌شود. با این حال بسیار دیده شده است که هم‌وطنان از وانت برای انتقال بارهایی با حجم بسیار زیاد استفاده می‌کنند و خطرات جانی و مالی را در نظر نمی‌گیرند.

یکی از دلایل استقبال فراوان از وانت، قیمت پایین این ماشین در جابجایی بار است. پیشنهاد می‌کنیم قیمت را ملاک انتخاب ماشین حمل بار مناسب قرار ندهید؛ چرا که وانت ظرفیت محدودی برای بارگیری دارد و فقط تا حد مشخصی می‌تواند امنیت بار را تامین کند. پس با مشورت با کارشناسان مرتبط، ماشین مناسب و متناسب با حجم بار خود انتخاب کنید تا امنیت وسلامت بار را تامین کنید.

جابجایی بار با یک تماس

کلمه وانت فرانسوی بوده و در واقع ما نام فرانسوی آن را استفاده می‌کنیم. از طریق روش‌های مختلفی می‌توان با یک راننده برای جابجایی بار ارتباط برقرار کرد.

ساده‌ترین روش، تماس با راننده و انجام هماهنگی‌ها با او در خصوص حمل بار است. همچنین قیمت نیز از همین طریق تعیین می‌شود که گاهی مساله قیمت بسیار دردسر آفرین شده و تا کنسل شدن انتقال بار نیز پیش می‌رود. بیمه نبودن بار نیز از جمله مشکلات اینگونه جابجایی بار است که اطمینان خاطری برای راننده یا صاحب بار وجود ندارد و در صورت آسیب دیدن بار، خسارت سنگینی ایجاد خواهد شد.

در چنین شرایطی شرکت‌های حمل بار تاسیس شدند تا از مشکلات حمل بار هم برای رانندگان عزیز و هم برای مردم محترم کاسته شود. زمانی که فرد با مرکز حمل بار تماس می‌گیرد، در واقع با همان روش سابق می‌تواند کار انتقال بار خود را انجام دهد، با این تفاوت که دیگر لازم نیست مستقیما با راننده صحبت کند. کارشناس مرکز حمل بار، با گرفتن اطلاعات بار مثل حجم، وزن، مبدا و مقصد، زمان و تاریخ و سایر اطلاعات ضروری، ماشین مناسب برای حمل بار را معرفی می‌کند و سپس قیمت ثابتی را به مشتری ارائه می‌کند. در پی این نظم و رعایت اصول در جابجایی بار، دیگر خبری از دردسرهای گذشته در جابجایی بار نیست و مشتری و راننده هر دو با رضایت کامل کار خود را انجام می‌دهند.

شاید فکر کنید بار شما کم است و نیازی به تماس با یک مرکز حمل بار ندارد، اما واقعیت این است که امنیت و سلامت بار مهم‌تر از حجم آن است و با هر حجم بار می‌توانید با مرکزحمل بار تماس بگیرید و از خدمات جابجایی حرفه‌ای بار بهره‌مند شوید. در تماس تلفنی برای باربری، به شماره شخصی راننده نیازی ندارید. کافیست با شماره ثابت مرکز حمل بار تماس بگیرید و آدرس مبدا و مقصد را به کارشناس ارائه کنید تا راننده وانت کار انتقال بار شما را انجام دهد.

 

سخن پایانی

وانت از محبوب‌ترین ماشین‌های حمل بار در ایران است که بسیاری از باربری‌های سطح شهر توسط این ماشین انجام می‌شود. وانت محدودیت حجم بار دارد و مناسب انتقال بار تا وزن 4 تن است. همانند گذشته با تماس تلفنی می‌توان ماشین وانتی برای جابجایی بار خود پیدا کرد. اما این روش دردسرهایی دارد که با وجود مرکز حمل بار دیگر از دردسرهای گذشته خبری نیست و می‌توان بار خود را به راحتی منتقل کرد.

به این مقاله رای دهید