باربری آنلاین یا باربری سنتی؟

با توجه به برتری باربری آنلاین به روش باربری سنتی، استفاده از این اینترنت در ثبت سفارش حمل بار بسیار گسترده شده است.

تکنولوژی در تمامی اجزاء زندگی انسان‌ها تاثیر گذاشته است و کمتر مساله‌ای را می‌یابید که از تکنولوژی برای بهینه کردن آن، استفاده نشده باشد. قدمت حمل بار به اندازه سن انسان است که ابتدا به وسیله احشام انجام می‌شد. تکنولوژی در این مساله نیز وارد شد و با تولید اتومبیل‌های مخصوص حمل بار، تحول عظیمی اتفاق افتاد. در ادامه پیشرفت تکنولوژی، اینترنت ظهور پیدا کرد و به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. حمل بار به روش سنتی، معایبی به همراه دارد که موجب نارضایتی افراد بسیاری شده است. با وجود اینترنت، فعالان در این زمینه توانستند با ایجاد باربری آنلاین، معایب آزاردهنده باربری سنتی را هم برای مشتری و هم برای راننده از بین ببرند.

معایب باربری سنتی

ممکن است خود یا اطرافیانتان در باربری سنتی با گوشه‌ای از مشکلات این روش مواجه شده باشید. در ادامه با مشکلات این روش بیشتر آشنا می‌شویم تا تاثیر اینترنت در کاهش مشکلات را بهتر درک کنیم.

نوسان هزینه‌های حمل بار

در حمل بار به روش سنتی، قانون ثابت و مشخصی برای تعیین کرایه ماشین وجود ندارد. هنگامی که برای کرایه ماشین با راننده صحبت می‌کنید، قیمت حدودی تعیین می‌کنند. در پایان جابجایی بار نیز هزینه پرداختی تفاوت بسیاری نسبت به هزینه اولیه پیدا می‌کند. مساله تعیین هزینه، معضل جدی این روش است که راننده و مشتری را با مشکل مواجه می‌کند و درصد نارضایتی از یان روش را بسیار بالا می‌برد.

پرداخت انعام

در راستای ثابت نبودن قیمت حمل بار، هزینه‌های اضافی و بی‌دلیلی نیز وجود دارند که موجب افزایش هزینه‌های جابجایی بار می‌شود. یکی از این هزینه‌ها، پرداخت انعام است که معمولا اندازه مشخصی ندارد اما گویی الزامی در پرداخت آن وجود دارد.

عدم وجود پشتیبانی

از آن جا که در روش سنتی، اغلب با یک تلفن ماشین حمل بار را برای جابجایی کرایه می‌کنیم، در صورت ایجاد اختلاف، خسارت و یا هر گونه برخورد نادرست، امکان شکایت یا بررسی این گونه مسائل وجود ندارد.

مزایای باربری آنلاین

مزایای باربری اینترنتی

با گسترش اینترنت و استفاده روزافزون مردم از آن، مشاغل بسیاری وارد فضای آنلاین شدند تا از ظرفیت گسترده آن برای درآمد بیشتر استفاده کنند. مهم‌ترین مزیت آنلاین بودن مشاغل، افزایش سرعت انجام امور و صرفه جویی در زمان است. با توجه به این مزیت کاربردی، صنعت باربری نیز وارد اینترنت شد تا معایب روش سنتی را برطرف کند.

ثابت بودن هزینه حمل بار

با حضور شرکت‌های باربری در اینترنت، با یک جستجوی ساده می‌توانید تعداد بسیاری از این شرکت‌ها را بیابید. این شرکت‌ها با استفاده از سیستم‌های آنلاین، تنها با وارد کردن اطلاعاتی مثل حجم بار و مبدا و مقصد حمل بار، هزینه جابجایی را به شما اطلاع می‌دهند. شما می‌توانید پیش از هر تماس و تصمیمی، قیمت ثابت را دریافت کنید و بر اساس شرایط خود مرکز حمل بار مناسب را انتخاب کنید. هزینه‌ای که در سیستم آنلاین اعلام می‌شود، ثابت است و دیگر نیازی به پرداخت‌های اضافی ندارید و یا با افزایش هزینه پرداختی در پایان جابجایی بار مواجه نمی‌شوید.

صرفه‌جویی در زمان

هر زمان که نیاز به جابجایی بار داشته باشید، به راحتی می‌توانید از طریق موبایل، اطلاعات لازم را در سایت مرکز حمل بار مورد نظر خود وارد کنید و سفارش خود را ثبت کنید. نزدیک‌ترین راننده به مبدا، برای حمل بار حاضر خواهد شد و پس از بارگیری، به سمت مقصد بار حرکت خواهد کرد. با توجه به مجوز ورود ماشین‌های حمل بار به مناطق طرح ترافیک، در سریع‌ترین زمان ممکن بار شما به مقصد خواهد رسید. با استفاده از روش آنلاین، به هبترین شکل در زمان خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

پیگیری وضعیت بار

در باربری به روش انلاین، شما می‌توانید وضعیت بار خود در طول مسیر را پیگیری کنید و از موقعیت مکانی آن مطلع شوید. با توجه به اینکه تماس با تلفن حین رانندگی ممنوع است، بدون نیاز به تماس چند باره و پرت کردن حواس راننده با تلفن، با استفاده از اینترنت می‌توانید بار خود را رهگیری کنید.

بیمه

در باربری به روش سنتی هیچ امکانی برای بیمه شدن بار وجود ندارد و همه می‌دانیم امکان هر گونه خسارت در روند جابجایی بار، وجود دارد. با توجه به هزینه‌های بالای انواع کالا، تعمیر یا جایگزینی بسیاری از وسایل به ویژه از نوع الکترونیکی آن، برای افراد زیادی به سختی امکان پذیر است. امروزه شرکت‌های بیمه بسیاری با مراکز حمل بار همکاری دارند و بار را بیمه می‌کنند تا اطمینان خاطری برای مشتری و حتی راننده ایجاد کنند. البته بیمه شدن بار به معنی کم توجهی به مراحل بسته‌بندی، چیدمان و حمل بار نیست؛ بلکه نوعی حمایت از حقوق مشتری است که در صورت وقوع حوادث ناگهانی مثل تصادف در جاده، بتواند خسارت خود را دریافت کند.

سخن پایانی

باربری سنتی مشکلات آزاردهنده‌ای دارد مثل عدم ثبات قیمت دارد که موجب شده افراد بسیاری از آن گریزان باشند. اما با پیشرفت تکنولوژی و ظهور اینترنت، صنعت باربری نیز وارد فضای آنلاین شد و با استفاده از مزیت‌های کارآمد آن، توانست مشکلات بسیاری که در روش سنتی وجود داشت را برطرف کند. با استفاده از اینترنت می‌توان به سرعت سفارش جابجایی بار خود را ثبت کرد و از قیمت ثابت آن نیز مطمئن بود.

5/5 - (1 امتیاز)