باربری بار شیشه با ماشین حمل شیشه

جابجایی بار شیشه دارای اصول و قواعدی است که رعایت آن برای به سلامت رسیدن این بار ضروری است و در صورت عدم توجه به این اصول شاهد خسارت های جبران ناپذیری به این بار حساس و آسیب پذیر خواهیم بود.با ما همراه باشید.

باربری بار شیشه با ماشین حمل شیشه

امروزه شیشه به یکی از لوکس‌ترین متریال ساختمان سازی تبدیل شده است. یکی از چالش‌های افراد در زمان حمل شیشه‌های مختلف  نحوه حمل بار شیشه است، زیرا اگر این کار با حفظ امنیت و سلامت کافی صورت نگیرد، کل روند باربری را به تعویق می‌اندازد، اما به یاد داشته باشید که اگر حمل این قطعات شکننده به افراد کاربلد و ماهر سپرده شود هیچ نگرانی بابت بروز خطرات و حوادث احتمالی وجود نخواهد داشت.
برای جابجایی بار شیشه باید به نکات زیر توجه ویژه نشان داد:

1-ابعاد و اندازه شیشه ( طول، عرض، ارتفاع، ضخامت… و شکل هندسی شیشه )

2-تعداد شیشه ها ( حجم شیشه در انتقال آن بسیار با اهمیت است و دلیل مهمی برای اتخاب روش انتقال میباشد)

3-مسافت انتقال شیشه ( مقدار مسافت و زمانی که شیشه ها در راه میباشند )

4-مسیر و جاده انتقال شیشه ( یکی از عوامل وهم برای روش انتقال و انتخاب وسیله نقلیه انتقال میباشد )

5-ارتفاع نصب و قرار گیری شیشه ( محل دپوی شیشه ها )

6-جنس و ویژگی شیشه های انتقالی ( شیشه خام باشد یا سکوریت و یا شیشه تزئینی خاصی با متریال ویژه … )
حمل و نقل بار شیشه یا باربری شیشه در واقع جابجایی با استفاده از خودروهای حمل و نقل خرک دار است. از مواردی که در هنگام حمل بار شیشه اهمیت به‌سزایی دارد نحوه چیدمان شیشه بر روی نیسان خرک دار، و یا وانت خرک دار است. مورد بعدی که باید به آن توجه نمود رانندگی هنگام حمل و نقل شیشه است. به همین دلیل بهتر است هنگام جابجایی یا باربری شیشه از باربری معتبر و مجرب ماشین حمل تهیه کنید.
ماشین خرک دار از هر نوعی مانند وانت، نیسان، و… میتواند باشد. خرک ساختاری فلزی یا چوبی است که با توجه به ابعاد ماشین حمل بار شیشه ساخته می شود و در قسمت بار نصب می گردد. با این ابزار می توان انواع شیشه، آینه، شیشه دوجداره و شیشه سکوریت را حمل نمود. در حمل و نقل شیشه نکته ای که حائز اهمیت است امنیت کالا تا زمان تحویل آن می باشد. به همین دلیل ماشین مخصوص حمل بار شیشه دارای کف چوبی، خرک برای تکیه دادن شیشه، لاستیک برای ثابت نگه داشتن شیشه و راننده ای مجرب برای حفاظت از شیشه با رانندگی کنترل شده می باشد.

چگونه حمل شیشه را انجام دهیم که نشکند؟

ماشین حمل شیشه

احتمالا در زمان اسباب‌کشی دیده‌اید که افراد متخصص از شرکت‌های باربری چگونه لوازم بزرگی همچون یخچال و ماشین لباسشویی را با دقت زیاد جابه‌جا می‌کنند. با مشاهده کار این افراد متوجه می‌شوید که آن‌ها به طور کامل بهترین موقعیت‌های مکانی وسایل را بلد هستند و به بهترین شکل ممکن و بدون مشکل آن‌ها را جابه‌جا می‌کنند. این توجه و دقت در مورد حمل بار شیشه نیز بسیار مهم است. در واقع به دست آوردن لِم کار نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد که تنها از عهده افراد افراد ماهر برمی‌آید. چنین افرادی با توجه به شرایط محیط و دقت در شکنندگی و حساسیت بالای شیشه آن را به طور ایمن و راحت حمل می‌کنند، همچنین بارگیری شیشه و محصولات تولید شده از آن نیز نیاز به دقت کافی دارد. در صورتی که در زمینه حمل، بارگیری و تخلیه شیشه تجربه لازم را نداشته باشید، انجام این پروسه مانند یک اسباب‌کشی طولانی و خسته‌کننده زمان و انرژی شما را خواهد گرفت. اگر حمل و جابه‌جایی بار شیشه را به افراد کاردان بسپارید، در کمتر از چند دقیقه این عملیات را برای شما انجام می‌دهند. این افراد متخصص به نحوه جابه‌جایی شیشه در طبقات و پله‌ها آشنایی کامل دارند و این کار را بدون هیچ‌گونه مشکلی به پایان می‌رسانند. به یاد داشته باشید که اگر شیشه‌های وسایلی مانند عسلی یا دکوری در جای نامناسبی قرار گیرند، با یک تکان جزئی می‌شکنند. این مشکل در زمان حمل شیشه‌هایی با ابعاد بزرگتر شدیدتر می‌شود، بنابراین برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مشکلاتی بهتر است که حمل و جابه‌جایی بار شیشه را خودسرانه انجام ندهید و از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

نکات مهم جابجایی ویترین شیشه ای

  1. ابتدا لازم است تا تمامی بست و قفل های درب ویترین را نیز هنگام بسته بندی و حمل ویترین های شیشه ای کنترل کنید. این کار در هنگام جابجایی و اسباب کشی ها و سایر خدمات حمل بار در تهران بسیارمهم است.
  2. می توانید تمامی طبقات داخلی را خارج کرده و یا با چسب های مطمئن، آن ها در جای خود ثابت نگاه دارید. همچنین در بخش های کناری برای استحکام بیشتر و مقاومت در برابر فشارها، از صفحات پلاستیکی و یا فوم استفاده نمایید تا در حین جابجای و تا رسیدن به مقصد، سلامت کامل آن ها تضمین شود.
  3. می توانید برای حفاظت قطعات ویترین، را از جعبه های مقوایی صاف استفاده کنید و آنها را به هم بچسبانید تا یک تکه مقوای بزرگ را تشکیل دهد تا به خوبی در اطراف جلو و کناره های ویترین و یا کابینت های شیشه ای قرار گیرد.

    جمع‌بندی
    حمل بار شیشه و چگونگی نصب آن از جمله امور تخصصی و حساسی می‌باشد که صرفا باید توسط متخصصان و افراد مجرب در حوزه باربری صورت گیرد. چرا که کوچکترین بی‌احتیاطی در زمان حمل شیشه ممکن است بزرگترین خطرات جانی را به دنبال داشته باشد. از این رو بهتر است که برای انجام خدمات حمل بار شیشه صرفاً از مراکز فعال در این حوزه کمک بخواهید.

 

5/5 - (1 امتیاز)