باربری چیست؟

در این مقاله، می‌ خواهیم توضیح دهیم که باربری چیست و چه خدماتی قرار است به شهروندان ارائه دهد. نام دیگر باربری، اتوبار است و به معنای نقل و انتقال کالا از مکانی به مکان دیگر. بر فرض مثال، اگر شما می خواهید وسیله ای را به شکلی ایمن به مقصد مد نظر برسانید، مستلزم دریافت کمک از شرکت های حمل بار خواهید بود. مرکز تخصصی حمل بار سبک بارسان 4818، در این مسیر همراه شما می باشد.

باربری ها، مراکز امن و معتبری هستند که با داشتن پرسنل و نیروی کار متخصص در جا به جایی وسایل، به صاحبان کالا این اطمینان را می دهند که فارغ از نگرانی برای آسیب دیدگی کالا، حمل و نقل های سنگین و حساس را به آن‌ ها بسپارند.

مفهوم جامع باربری چیست؟

هرگونه اقداماتی که در راستای جا به جایی انسان، حیوان، کالا و اجناس از نقطه ای به نقطه دیگر جغرافیا انجام می شود، باربری (Transport) را به شکلی خاص و متفاوت تعریف می کند. از قدیم الایام تاکنون، این حوزه کاری برای رفع نیازهای حمل و نقل رایج بود؛ با این تفاوت که گذشتگان از حیوانات در این امر استفاده می کردند اما امروز با پیشرفت علم و جوامع، تحولات بزرگی در راستای جا به جایی ها به وجود آمد.

در حال حاضر هیچ کس برای جا به جایی کالاهای خود نه از حیوانات استفاده می کند و نه شخصا مسیرهای کوتاه و بلند درون شهری و برون شهری را می پیماید. در واقع همه چیز دچار دگرگونی شد و خدمات باربری به عنوان یک حیطه کاری گسترده از سوی شرکت های مختلف ارائه می شود.

انواع باربری چیست؟

بعد از این که با مفهوم باربری آشنا شدید و دانستید که چه خدماتی را به متقاضیان ارائه می دهد، ذکر این نکته لازم است که در حال حاضر، موسسه های مختلفی، تاسیس شدند که هریک برای انتقال کالاها، از رویکردهای مختلف بهره می برند. به طور کلی، 3 روش برای ارسال کالا وجود دارد که توضیحی مختصر از آن ها را در قالب فهرست زیر می خوانید.

باربری زمینی:

در این روش، کالاها به واسطه سیستم های بارگیری مختلف مانند قطار، ماشین های سنگین و غیرسنگین، نقل و انتقال می یابند.

باربری هوایی:

تغییر موقعیت جغرافیایی کالاها با روش هوایی زمانی صورت می گیرد که فاصله مبدأ و مقصد زیاد باشد و ارسال کالا باید به شکلی سریع صورت بگیرد.

باربری دریایی:

مسیرهای دریایی، یک نمونه دیگر از روش های باربری را نشان می دهد که به وسیله کشتی های عظیم الجثه انجام می شود.

ویژگی های بهترین باربری چیست؟

به نظر شما چه شاخص هایی باعث می شود که افراد یک شرکت باربری یا اتوبار را قابل اعتماد دانسته و حمل و نقل کالاهای خود را به آن ها واگذار کنند و بابت تضمین سلامت ظاهری و باطنی محصول آسوده خاطر باشند؟ برای دستیابی به پاسخ این پرسش، به ویژگی های باربری خوب که ذکر کرده ایم، توجه کنید.

  • داشتن یک سامانه آنلاین:

یکی از مشخصه هایی که امتیاز شرکت باربری را در نظر شهروندان بالا می برد، راه اندازی یک سامانه و ارائه خدمات در فضای مجازی است. این موضوع موجب شناخته شدن بیشتر مجموعه، رفع نگرانی مشتریان از واگذاری اجناس و جلب اعتماد آن ها خواهد شد.

  • برخورداری از سیستم نقلیه کامل و مجهز:

کالاهایی که برای انتقال به مراکز اتوبار سپرده می شود، در انوع گوناگونی از حجم و وزن خواهند بود. بر همین اساس، برخورداری از سیستم جامع حمل و نقل، موجب گسترش کار مجموعه و خدمت رسانی های بیشتر و پیشرفته تر است.

  • برخورداری از وجود رانندگانی باتجربه و محتاط:

مهم ترین عاملی که سلامت کالای مشتریان را تضمین می کند، تجربه و مهارت رانندگان و پرسنلی است که موظف به جا به جایی وسیله هستند. آن ها باید تبحر حفاظت از کالای شما را در شرایط نامساعد داشته باشند.

ضرورت بیمه نامه باربری چیست؟

اساس کار یک باربری معتبر، استفاده از بیمه نامه است. این ویژگی آن قدر مهم بود که تصمیم گرفتیم در عنوانی مجزا راجع به آن توضیحاتی ارائه دهیم. شرکت های اتوبار، چه با فعالیت های داخلی و چه خارجی، باید نسبت به انتقال بی خطر و سالم کالای مشتریان تعهد داشته باشند تا در صورت بروز هرگونه حادثه ای، جبران خسارت به عمل آورند.

داشتن بیمه نامه از سمت مجموعه باربری، بدین معناست که اگر احتمالا کالای شما در اثر اتفاقاتی مانند آتش سوزی، دزدی، تصادف، شکستگی، خیس شدگی یا پرتاب آن ها به بیرون دچار آسیب شود، شما خسارت لازم را به منظور جبران صدمات وارده دریافت خواهید کرد.

نحوه صدور بیمه نامه باربری چیست؟

صدور این بیمه نامه ها به 2 شکل صورت می گیرد؛ موردی و قراردادی. در نوع موردی آن، به ازای هر بارنامه، یک بیمه نامه صادر می شود. اما اگر به هر دلیلی امکان صدور از این روش وجود نداشته نباشد، قراردادی بین شرکت باربری و صاحبان کالا صورت می گیرد که در صورت آسیب به کالا، شرکت های حمل و نقل، مطابق با قوانین مجموعه خود، خسارت ناشی از آسیب اجناس در حوادث مختلف را برای صاحبان آن ها جبران خواهد کرد.

مزایای باربری چیست؟

اجازه دهید این مسئله را با ذکر یک مثال ساده شرح دهیم. شاید شما فکر کنید که در فرایند اسباب کشی، استفاده از خدمات باربری می تواند هزینه های شما را به طور فزاینده ای بالا ببرد. در حالی که اینطور نیست! شما باید وقت، انرژی و همچنین هزینه زیادی صرف تهیه تجهیزاتی مانند نایلون و کارتن های مخصوص کنید. علاوه بر آن، یافتن و تشخیص این که به چه مقدار از این تجهیزات نیاز دارید هم یک دغدغه دیگر است.

در حالی که پرسنل مجموعه باربری با تمام تجهیزات به کمک شما می آیند و با تخصص و مهارت تمام، بدون این که آسیبی متوجه اجناس شما شود، جا به جایی آن ها را انجام می دهند. در این صورت، همه چیز به شکلی سازمان یافته و منظم پیش می رود.

علاوه بر همه اینها، رفت و آمد زیاد و حمل وسایل سنگین به جسم خودتان هم آسیبی نمی رساند چراکه این امور توسط نیروی کار آموزش دیده مجموعه باربری، در کمترین زمان و با بهترین کیفیت صورت می گیرد. در نظر داشته باشید که بیانات ما در این عنوان، تنها بخشی از مزایای وجود مشاغل باربری در دنیای امروز بود.

وظایف شرکت باربری چیست و چه مسئولیتی در قبال مشتریان خود دارد؟ همه مطالعاتی که در این مقاله داشتید، پاسخی به این 2 سوال بود. باربری ها، شرکت هایی در راستای حمل و نقل کالاها هستند که صفر تا صد امور مرتبط با تغییر جغرافیایی اجناس را با دانش و تخصص خود در این حیطه کاری، به نحو احسن انجام می دهند و تمام تلاش آن ها مبنی بر جلب رضایت مشتریان است.

5/5 - (1 امتیاز)