بسته بندی تردمیل برای اسباب کشی

استفاده از تردمیل

هنگام انتقال این دستگاه به محیط جدید، باید بسته بندی تردمیل برای اسباب کشی را با دقت بالا و مرحله به مرحله انجام دهید. این وسیله، دستگاهی است بسیار کاربردی است که امروز در اکثرا خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل وزن این دستگاه و ابعاد این وسیله جا به جایی آن کمی سخت شده است.

شما می توانید با رعایت برخی نکات مانند خاموش کردن دستگاه، جداسازی اتصالات و تمیز کردن، جمع کردن آن، قراردادن دستگاه در کارتن اصلی و استفاده از پتو دور جعبه تردمیل از سختی این کار کم کنید. همراه ما باشید تا بیشتر راجع‌ به این نکات صحبت کنیم.

تردمیل و اهمیت بسته بندی صحیح آن در اسباب کشی

تردمیل یک دستگاه مکانیکی و الکترونیکی محسوب می شود که از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این دستگاه در دسته بندی وسایل ورزشی قرار گرفته و مدل های متنوع آن در خانه و باشگاه های بدنسازی استفاده می شوند.

بخش های از این دستگاه نسبت به ضربه بسیار حساس بوده و در صورت بسته بندی نادرست هنگام اسباب کشی آسیب جدی می بیند. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم بسته بندی تردمیل هنگام اسباب کشی را به شکلی دقیق و صحیح انجام دهید تا ایمنی این دستگاه حفظ شود.

به نقل از roadwaymoving.com

Every treadmill model is different with some being much easier to transport than others. Newer treadmills are often designed with the need to transport in mind. Others definitely are not. Determine if your treadmill is easily foldable and/or has wheels. Also consider its total weight. All of these elements will help you determine the best treadmill packing game plan.Also, review the owner’s manual to best understand how the treadmill works, was assembled, and/or tips on disassembly and moving. If you no longer have a physical copy, many are now available online.

هر مدل تردمیل متفاوت است و حمل و نقل برخی از آنها بسیار راحت تر از بقیه است. تردمیل های جدیدتر اغلب با در نظر گرفتن نیاز به حمل و نقل طراحی می شوند. تعیین کنید که آیا تردمیل شما به راحتی تاشو است و یا چرخ دارد. وزن کل آن را نیز در نظر بگیرید. همه این عناصر به شما کمک می کنند تا بهترین برنامه ریزی برای بسته بندی تردمیل را داشته باشید. همچنین، دفترچه راهنمای آن را مرور کنید تا به بهترین نحو متوجه شوید که تردمیل چگونه کار می کند، مونتاژ شده است، و یا نکاتی در مورد جداسازی و جابجایی تردمیل به دست آورید.

 

نحوه بسته بندی تردمیل هنگام جا به جایی

بسته بندی این وسیله هنگام اسباب کشی کار نسبتا سختی است. این دستگاه به دلیل داشتن حجم و اندازه بالا به سختی جا به جا می شود. البته این موضوع به ابعاد و مدل تردمیل نیز بستگی دارد. شما می توانید طبق مراحل زیر پیشرفته و به راحتی بسته بندی این دستگاه را برای اسباب کشی انجام دهید. مراحل این کار عبارت اند از:

خاموش کردن تردمیل

در اولین مرحله از بسته بندی تردمیل هنگام اسباب کشی باید این دستگاه را به طور کامل خاموش کنید. در صورتی که از این وسیله استفاده کرده باشید می دانید که این دستگاه علاوه بر کلیدی در پنل اصلی خود، دارای یک کلید در پشت نیز هست.

این بخش دکمه اصلی ورود به برق دستگاه بوده و در صورتی که آن را در حالت بسته قرار دهید انرژی الکتریسیته دیگر به دستگاه وارد نخواهد شد. کلید خاموش را بزنید تا از قطع شدن جریان برق دستگاه و ایمن بودن جا به جایی آن مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید: بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

جداسازی اتصالات و تمیز کردن

در مرحله بعدی از بسته بندی تردمیل برای اسباب کشی باید تمامی اتصالاتی که به این دستگاه وجود دارد را قطع کنید. توجه داشته باشید که قبل از جا ‌به‌ جایی تردمیل سیم برق آن را جدا کنید. در بسیاری از موارد افراد به این موضوع توجه نکرده و باعث آسیب زدن به سیم برق این وسیله شده اند.

پس از این که سیم برق را جدا کردید می توانید با خیالی راحت با کمک یک دستمال مرطوب و شیشه پاک کن، سطوح آن را تمیز کنید. البته نیازی نیست تمام سطح ریل را تمیز کنید؛ این کار را می توانید در استفاده بعدی انجام دهید.

جمع کردن تردمیل

مهم ترین مرحله و حساس ترین کاری که باید برای بسته بندی تردمیل برای اسباب کشی انجام دهید جمع کردن این دستگاه است. تردمیل این قابلیت را دارد که جمع شده یا بخش های مختلف آن برای جا به جایی باز شوند. در مدل های خانگی و مدل هایی که سایز کوچکی دارند، می توانید با جمع کردن دستگاه آن را برای انتقال آماده کنید.

همچنین در برخی از مدل های باشگاهی و بزرگ نیز باید با باز کردن قطعات مختلف مانند پنل اصلی، دستگیره ها و دیگر بخش ها این کار را انجام دهید. برای جمع کردن تردمیل یک نازل وجود دارد که می توانید با کشیدن آن قفل دستگاه را را باز کردن و با حرکت دادن دستگیره آن را جمع کنید.

بیشتر بخوانید: حمل و جابجایی پیانو در اسباب کشی

قراردادن دستگاه در کارتن اصلی

پس از این که تردمیل را جمع کردید می توانید آن را درون جعبه یا همان کارتن اصلی قرار دهید. مهم ترین نکته در این مرحله این است که در صورت وجود یونولیت یا نایلون حباب دار حتما از آن ها استفاده کنید.

 همان طور گفتیم پنل تردمیل و بخش های گوناگون آن در برابر ضربه حساسیت بالایی دارند. به همین دلیل استفاده از نایلون حباب دار می تواند ضربات احتمالی، هنگام جا به جایی را دفع کرده و از آسیب رسیدن به این وسیله ورزشی جلوگیری کند.

استفاده از پتو دور جعبه تردمیل

در آخرین مرحله از بسته بندی تردمیل برای اسباب کشی می توانید برای اطمینان بیشتر از پتو دور جعبه این وسیله استفاده کنید. اگر مدل گران قیمتی از این دستگاه را برای خود خرداری کرده اید و نمی خواهید به آن آسیبی وارد شود، بهتر است یک پتوی مسافرتی را دور آن بپیچید که در صورت حرکت کردن جعبه ضربه ای به بدنه اصلی دستگاه شما وارد نشود.

 در صورتی که جعبه تردمیل را دور انداخته اید، می توانید از پتوی خالی نیز برای بسته بندی این دستگاه استفاده کنید. برای این کار پس از پیچیدن پتو بهتر است طناب را دور آن ببندید تا باز نشود. این کار می‌تواند تا جای ممکن مانع از آسیب رسیدن به دستگاه شما شود.

بیشتر بخوانید: بسته بندی لباس در اسباب کشی

هزینه بسته بندی تردمیل برای اسباب کشی و جا به جایی آن چقدر است؟

نکته مهم دیگری که باید جهت بسته بندی تردمیل هنگام اسباب کشی در نظر داشته باشید، هزینه این کار است. بسته بندی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین خدماتی است که توسط شرکت های باربری ارائه می شود. در صورتی که می خواهید به شکلی حرفه ای بسته بندی وسایل خود را انجام دهید باید از شرکت های باربری و حمل وسایل برای این کار کمک بگیرید.

 این شرکت ها می توانند با استفاده از بهترین کارگران تردمیل شما را بسته بندی کرده و آن را جا به جا کنند. هزینه این کار در هر شرکتی متفاوت خواهد بود. البته این موضوع به وزن و ابعاد این دستگاه نیز بستگی دارد. توجه داشته باشید که حتما از چند شرکت معتبر استعلام قیمت بگیرید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشد.

بسته بندی تردمیل برای اسباب کشی یکی از مهم ترین مراحل این کار به حساب می آید. در صورتی که می خواهید وسایل خود را به مکانی جدید انتقال دهید و از یک تردمیل در خانه خود بهره می برید، باید به بهترین شکل این وسیله ورزشی را بسته بندی کرده و آن ها را با احتیاط جا به جا کنید.

 نحوه انجام این کار باید در مراحلی مختلف و با رعایت کردن نکاتی مهم صورت بگیرد. نکاتی مانند استفاده از جعبه اصلی و کمک گرفتن از نایلون حباب دار از مهم ترین این نکات هستند. در صورتی که از مراحل بالا برای بسته بندی تردمیل خود استفاده کنید، هیچ آسیبی به این وسیله نرسیده و دستگاه ورزشی شما به بهترین شکل جا به جا خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)