بسته بندی تشک برای اسباب کشی

حمل تشک تخت در هنگام اسباب‌کشی یا تغییر دکوراسیون، بسیار حیاتی است. برای حفظ شکل و کیفیت تشک، حتما باید به نحوه حمل و بسته‌بندی آن توجه کنید و به جلوگیری از آسیب به فنرها و الیاف آن بپردازید. هنگام بسته بندی تشک برای اسباب کشی، به‌منظور جلوگیری از آسیب به تشک‌ها، استفاده از ساک‌های مخصوص جابه‌جایی، بسته‌بندی با ضربه‌گیر حباب‌دار و پوشش با سلفون پیشنهاد می‌شود تا از کثیف‌شدن آن‌ها جلوگیری به‌عمل آید.

اصول اولیه بسته بندی تشک برای اسباب کشی

بسته ‌بندی تشک برای اسباب‌ کشی، به‌دلیل حجمی که تشک‌ها دارند، چالشی بزرگ است. باید طوری به بسته‌بندی تشک‌ها بپردازید که آلوده نشوند و فنرهای آن‌ها فرم خود را حفظ کنند. هرگونه سهل‌انگاری، ممکن است باعث بیرون‌زدن فنرهای آن شود و بعدها هنگام استراحت به شما آسیب برساند. هنگام بسته‌بندی تشک، بهتر است اصول زیر را رعایت کنید.

تهیه کاور برای تشک

برای بسته‌‌بندی تشک در اسباب‌کشی، حتما کاوری مناسب تهیه کنید. ابتدا به اندازه‌گیری تشک خود بپردازید؛ زیرا اندازه همه تشک‌ها استاندارد نیست. برای اندازه‌گیری تشک، عرض، طول، ضخامت (عمق) تشک و فنرهای نگهدارنده یا فنر جعبه را درنظر بگیرید تا کیسه مناسبی برای آن خریداری کنید.

یک مسیر درست انتخاب کنید و آن را پاکسازی کنید

بعد از بسته بندی تشک برای اسباب کشی، پیش از جابه‌جاکردن آن، تمام موانعی که در مسیر انتقال تشک وجود دارند را حذف کنید. این اقدام، به جلوگیری از آسیب‌زدن به مبلمان و سایر وسایل منجر می‌شود. همچنین، اطمینان یابید که دیوارها خالی از قاب عکس و وسایل تزئینی هستند تا درصورت برخورد تشک به آن‌ها، آسیبی به وسایل وارد نشود. این اقدامات، با آسان‌سازی جابه‌جایی تشک، به هیچ یک از وسایل صدمه‌ای وارد نخواهد کرد.

رعایت نکات ایمنی

برای جابجایی تشک که بسیارسنگین و دست‌وپاگیر است، توصیه می‌شود از خودروی ون یا وانت استفاده کنید. این خودروها، از فضای داخلی و قابلیت بارگیری بیشتری نسبت به خودروهای دیگر برخوردارند و برای جابه‌جایی اشیاء سنگین و حجیم، بهترین گزینه هستند.

از بستن تشک بر روی سقف خودرو خودداری کنید؛ زیرا این کار ممکن است باعث آسیب به تشک یا حتی خودرو شود. همچنین، تلاش برای بلندکردن تشک با هر اندازه‌ای روی سقف ماشین، می‌تواند باعث پاره‌شدن آن یا خسارت به سقف خودرو شود.

در صورتی که تشک سایز کوچک‌تری داشته باشد، می‌توان آن را به سقف ماشین بست. اما تشک بزرگتر احتمال آسیب‌پذیری بیشتر، به‌ویژه در هنگام رانندگی و پیچیدن خودرو دارد. این اقدام، می‌تواند به دلیل وزن بیشتر و انعطاف‌پذیری کمتر تشک بزرگتر، سبب ایجاد خطر بیشتری برای راننده و سایر سفرکنند.

بیشتر بخوانید: بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

قرار ندادن بار اضافی روی تشک

نباید هیچ وسیله سنگینی روی تشک قرار دهید. اثاثیه یا جعبه‌های سنگین می‌توانند تشک را فشرده کنند و به ساختار آن آسیب برسانند.

به نقل از homedepot.com

هنگام جابجایی تشک، مهم است که در نظر داشته باشید که آیا تشک اصلاً باید جابجا شود یا خیر. به طور کلی تشکی که بیش از 8 سال از عمر آن می گذرد به پایان عمر خود نزدیک می شود. ممکن است متوجه شوید که ساده ترین راه برای جابجایی تشک، اهدا یا دور انداختن تشک قدیمی و تحویل مستقیم تشک جدید به خانه جدید است.

وسایل لازم برای جابجایی تشک در اسباب کشی

به‌منظور بسته‌ بندی تشک برای اسباب کشی و جلوگیری از آسیب به تشک، بهتر است حتما وسایل زیر را به‌کار ببرید:

  1. یک یا دو کیسه نگهداری تشک یا پلاستیک سنگین برای بسته‌بندی تهیه کنید.
  2. چسب بسته‌بندی، برای محکم‌کردن بسته‌بندی و جلوگیری از کثیف‌شدن تشک لازم است.
  3. تکه‌های بزرگ مقوای سنگین
  4. پتو یا تکه‌های بزرگ پارچه

این وسایل، به شما یاری می‌رسانند تا با بسته‌بندی ایمن تشک، از هرگونه آسیب جلوگیری کنید.

نحوه جا‌به‌جایی تشک در اسباب‌کشی

برای ساده‌سازی جا‌به‌جایی تشک در اسباب‌کشی، مراحل زیر را در پیش بگیرید.

کاور یا کیسه بسته‌بندی خریداری کنید.

کیسه‌های تشک، از جنس پلاستیک سنگین ساخته شده‌اند تا از تشک شما در برابر گردوغبار، رطوبت و کثیفی محافظت کنند. این کیسه‌ها، در اندازه‌های مختلفی مانند استاندارد، تک نفره، دونفره و … عرضه می‌شوند تا برای اندازه تشک شما مناسب باشند. علاوه‌بر این، معمولا در بسته‌بندی‌های یک یا دوتایی عرضه می‌شوند. این امر، به شما امکان می‌دهد که بر اساس نیاز خود تعداد کیسه‌ها را انتخاب کنید. استفاده از این کیسه‌ها به‌منظور بسته بندی تشک برای اسباب کشی و حمل‌ونقل تشک به‌صورت ایمن و محافظت‌شده بسیارموثر است.

کیسه را روی تشک بکشید و آن را با نوار بسته‌بندی محکم کنید.

بعد از بسته بندی تشک برای اسباب کشی و قراردادن آن در داخل کیسه، آن را ببندید و محکم کنید. اگر تشک شما دارای ضخامت بیشتری است، بهتر است کیسه‌ای با سایز بزرگتر برای آن خریداری کنید تا از جابه‌جایی آسان‌تر و حفاظت بهتری برخوردار باشید. اطمینان یابید که اندازه و ابعاد کیسه با ابعاد تشک شما هماهنگ است.

تشک را با احتیاط حرکت دهید

اگر تشک شما بسیار سنگین است، از طناب یا تسمه‌های ضامن‌دار برای کشیدن تشک روی فرش استفاده کنید. همچنین، می‌توانید یک مقوای سنگین در زیر آن به‌کار ببرید تا آن را به‌راحتی در امتداد کف و فرش بکشید. حتماً از دو مورد زیر هنگام جابه‌جایی تشک اجتناب کنید:

  1. تشک را بر وی کف چوبی نکشید؛ این امر، می‌تواند باعث شود که روی زمین و تشک آثاری از چوب باقی بگذارید. بعد از بسته بندی تشک برای اسباب کشی، از یک ملحفه یا پتو (نه مقوا) زیر تشک استفاده کنید تا آن را با خیال راحت روی امتداد زمین بلغزانید.
  2. برای پایین‌کشیدن تشک از روی پله‌ها حتما یک محافظ به‌کار ببرید؛ زیرا ممکن است ناهمواری پله، به ساختار تشک شما آسیب برساند. از وسایلی که دم‌دستتان است، می‌توانید به‌عنوان محافظ استفاده کنید. ملحفه، پتو یا مقوا برای این کار مناسب است.

جمع‌ بندی

هنگام بسته ‌بندی تشک برای اسباب کشی، کیسه یا پوشش محافظ به‌کار ببرید و تشک را به‌طور محکم درون آن ببندید. مراقب باشید که اندازه کیسه با تشک هماهنگ باشد و از قراردادن بار اضافی روی تشک خودداری کنید. همچنین، هنگام حمل تشک، طناب یا تسمه‌های ضامن‌دار به‌کار ببرید تا از آسیب‌رسیدن به تشک جلوگیری شود.

5/5 - (2 امتیاز)