بسته بندی لباس در اسباب کشی

اسباب کشی یک فرآیند چالش برانگیز و زمان بر است که ممکن است برای هرکسی اتفاق بیافتد. به همین دلیل ممکن است در این روند، استفاده از برخی ترفند های کاربردی بسیار مفید واقع شود و در مصرف زمان و هزینه صرفه جویی کند. با یادگیری روش‌های صحیح بسته بندی در حین اسباب کشی می‌توانید به آسانی و در کمترین مدت زمان ممکن لوازم خود را انتقال دهید. به همین منظور در ادامه به ارائه برخی نکات در این خصوص و بسیاری از ترفند های کاربردی خواهیم پراخت.

همچنین جامع ترین راهنمای بسته بندی وسایل برای اسباب کشی، در بلاگ سایت بارسان 4818 قابل مشاهده می باشد.

ترفندهای اصلی در بسته بندی لباس در هنگام اسباب کشی

همان طور که در ابتدای متن اشاره شد، استفاده از برخی روش ها و ترفند می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش سرعت انجام کارها داشته باشد. موارد زیر بخشی از اصلی ترین مراحل اسباب کشی با ترفند های مناسب است.

برنامه ریزی مسیر و سازماندهی لباس ها

مشخص کردن مقصد نهایی و مسیر حرکت از پیش از شروع اسباب کشی به بهترین شکل برنامه ریزی و سازماندهی شده، از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. این امر به معنای تعیین مکانی است که قرار است لباس ها در آن قرار بگیرند؛ بنابراین دانستن این امر می تواند کمک بسیار زیادی به نحوه تقسیم بندی لباس ها کند.

استفاده از جعبه ها و برچسب‌گذاری

در هنگام بسته بندی لباس در اسباب کشی استفاده از جعبه ها و کارتن‌های مقاوم و مناسب برای جنس لباس ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین به منظور پیمایش راحت تر، برچسب‌گذاری دقیق بر روی جعبه‌ها با ذکر محتوای آن ها نیز می‌تواند بسیار مفید واقع شود. با انجام اینکار، زمانی که تمامی لباس‌های خود را به مقصد جدید منتقل کردید، سردرگم نشده و با آسانی هرچه تمام تر به چیدمان لباس‌های خود خواهید پرداخت.

تفکیک اجناس بر اساس نیاز

بهتر است در هنگام بسته بندی لباس در اسباب کشی، آن ها را براساس فصل و نیازمندی ها، در بسته بندی های متفاوتی قرار دهید. این امر کمک بسیار زیادی به افراد در هنگام چیدن وسایل می کند. همچنین وزن لباس ها نیز می تواند معیار مناسبی برای تقسیم بندی لباس ها باشد.

 

استفاده از مواد نرم برای بسته بندی

لباس های حساس در اسباب کشی بسیار مهم هستند چرا که افراد به این لباس ها اهمیت زیادی می دهند. برای جلوگیری از خرابی اجناس حساس از مواد نرم و محافظ استفاده کنید. به این ترتیب پیشنهاد می شود برای بسته بندی لباس در اسباب کشی، برای لباس های نسبتا ظریف و حساس، از پارچه های بسیار نرم برای محافظت از آن ها استفاده کنید.

کمک گرفتن از افراد

ممکن است برخی از افراد به دلیل نداشت صحت و سلامتی کامل، قادر به حمل وسایل سنگین نباشند. در این صورت می توانید در هنگام بسته بندی لباس در اسباب کشی از افراد پشتیبان استفاده کنید تا به راحتی و در کم ترین زمان ممکن به انجام این کار بپردازید.

بازرسی نهایی

پس از اسباب‌کشی، یک بازرسی نهایی بر روی اجناس انجام دهید تا از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل فرمایید. با این کار تمامی پوشاک در جای مناسب خود قرار گرفته و هنگام چیدمان آن ها در محل جدید سردرگم نخواهید شد.

چند ترفند مهم

علاوه بر موارد ذکر شده، رعایت چند ترفند مهم در هنگام بسته بندی لباس در اسباب کشی تاثیر بسیار زیادی در افزایش سرعت انجام کارها خواهد داشت. به همین دلیل پیشنهاد می شود از موارد ذکر شده بهره مند شوید.

برای کفش ها فضایی جدا از لباس ها اختصاص دهید

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام بسته بندی لباس در اسباب کشی بایستی مورد توجه قرار بگیرد، جداسازی لباس ها و کفش ها از هم است. پیشنهاد می شود برای بسته بندی کفش ها، چمدان یا ساکی را در نظر بگیرید که هیچ لباسی در آن وجود ندارد. این امر از ایجاد آلودگی بر روی لباس ها به طور کامل جلوگیری می کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره بسته بندی وسایل شکستنی میتوانید مقاله بارسان 4818 در این حوزه را مطالعه کنید.

از لوازم و اثاث بسیار بزرگ بیشترین استفاده را ببرید

برای بهبود فرآیند اسباب کشی و سهولت در جابجایی اشیاء، می توانید دراور یا کمد خود را با لباس های خود پر کنید. لباس‌های سبکی مانند لباس زیر، جوراب، تیشرت و موارد مشابه را در کشوی دراور قرار داده و در حین جابجایی دراور، لباس ها نیز جابجا خواهند شد. این امر کمک بسیار زیادی به ذخیره فضا و وسایل بسته بندی می کند. البته این امر برای مواقعی مناسب است که کشو های دراور یا کمد، قفل داشته باشند. در غیر این صورت، ممکن است لباس های داخل دراور سالم باقی نمانند.

وسایل قدیمی و غیرضروری را دور بریزید

یکی از ترفند های اسباب کشی برای دور انداختن وسایل و لباس ها استفاده از “روش کمیاب کردن” است. به این صورت که قبل از اسباب کشی، تمام وسایل و لباس هایی که در طول زمان استفاده نکرده ایم را جمع آوری کرده و در کنار هم قرار می دهیم. سپس، با بازبینی این مجموعه، وسایلی که نیازی به آن ها نداریم را تشخیص می دهیم و آن ها را از بین می بریم. این روش می تواند به ما کمک کند تا از بار وسایل غیرضروری در حین اسباب کشی خود خلاص شویم.

وسایل را داخل کیسه های وکیوم شده قرار دهید

یکی از مهم ترین ترفند ها برای بسته بندی لباس در اسباب کشی، استفاده از کیسه های وکیوم شده است. این کیسه به شما کمک می کند که به راحتی به بسته بندی وسایل و لباس ها بپردازید. به منظور تهیه کیسه های وکیوم باید پس از قرار دادن لباس ها داخل پلاستیک، هوای اضافی درون آن را به کمک جاروبرقی تخلیه کنید. این امر تاثیر بسیار زیادی در حفظ سلامت اشیا و وسایل در هنگام اسباب کشی خواهد داشت. همچنین روند جابجایی لباس ها نیز به این ترتیب راحت تر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره “بسته بندی تردمیل برای اسباب کشی“، پیشنهاد میکنیم مقاله سایت در این زمینه را مطالعه کنید.

لباس هایی که خیلی مهم و حساس هستند را با خودرو شخصی خود جابه جا کنید

ممکن است در اسباب کشی وسایل و بسته بندی های مختلف، با ضربه و مشکلات متعددی مواجه شوند. بنابراین شما می توانید به منظور پیشگیری از چنین مشکلاتی، برخی از لباس های خود را که از حساسیت بسیار بالایی برخوردارند را به واسطه خودرو شخصی خود جابجا کنید. این کار به صورت کامل از آسیب رسیدن به لباس های گران قیمت جلوگیری می کند.

همان طور که در ابتدای متن اشاره شد، انجام بسته بندی در اسباب کشی با مشکلات و درگیری های فراوانی، همراه است. به همین علت، دانستن برخی نکات و ترفند ها در خصوص بسته بندی لباس در اسباب کشی کمک بسیار زیادی به افراد خواهد نمود. در متن بالا به بررسی برخی از مهم ترین نکات و ترفند ها در خصوص این موضوع پرداخته شده است.

به نقل از forbes.com

The most labor-intensive items to pack for moving are your non-changing clothes. Anything that isn’t moved on a hanger needs to be folded and placed inside a suitcase or moving box

Another excellent choice to pack folded clothes is to use one of the folding methods below, leave them in the dresser and tape the drawers. Using the dresser to transport clothes will save you money on more cardboard boxes

پر زحمت ترین وسایلی که باید برای جابجایی بسته بندی کنید، لباس های غیر قابل تعویض شما هستند. هر چیزی که روی چوب لباسی جابجا نمی شود باید تا شود و داخل یک چمدان قرار گیرد.

یکی دیگر از انتخاب های عالی برای بسته بندی لباس این است که از یکی از روش های تا کردن استفاده کنید، آنها را در کمد بگذارید و کشوها را چسب بزنید. استفاده از کمد برای حمل و نقل لباس باعث صرفه جویی در هزینه های بیشتر در جعبه های مقوایی می شود.

5/5 - (1 امتیاز)