بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی

بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی منزل یا مراکز تجاری یکی از دغدغه های اصلی است. آشنایی با نحوه جا به جایی این سیستم به سلامت دستگاه و نحوه نصب درست آن پس از جا به جایی کمک می کند. برای انجام این کار به شیوه اصولی به چه لوازمی نیاز است؟ قطعات جانبی آن را چگونه بسته بندی کنیم؟

در اینجا ابتدا با آموزش مرحله به مرحله این فرایند آشنا می شویم؛ سپس تمامی نکات لازم در انجام این فرایند در اختیار شما قرار می گیرد.

آموزش مرحله به مرحله بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی

در اولین مرحله، یک عکس از کامپیوتر و نحوه اتصال اجزای آن به یکدیگر تهیه کنید. در این صورت، پس از جا به جایی به راحتی می توانید اجزای آن را به یکدیگر متصل کنید. تمامی اجزا باید از یکدیگر جدا شوند. آن ها را روی یک میز بچینید تا کاملا در دید شما قرار داشته باشند.

جعبه مخصوص بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی، پلاستیک حباب دار یا بابل رپ، چسب و فوم تهیه کنید. قطعات را با پلاستیک حباب دار یا بابل رپ بپوشانید و در جای مخصوص خود قرار دهید. در این صورت کمترین آسیب به آن ها وارد می شود. برای جلوگیری از آسیب به سیم های قطعات کامپیوتر آن ها را تا کنید و با استفاده از چسب، بچسبانید. درب جعبه یا کارتن را نیز به وسیله آن محکم ببندید.

از فوم برای بسته بندی قطعات جانبی کامپیوتر استفاده کنید. اگر به کارتن مخصوص دسترسی ندارید می توانید از کارتن های نو و مناسب با ابعاد قطعات کامپیوتر استفاده کنید. به شرطی که جعبه زیاد سنگین نشود، می توانید برخی قطعات را در یک جعبه قرار دهید. وزن جعبه باید به اندازه ای باشد که هنگام جا به جایی بتوانید یک دست خود را زیر آن قرار دهید و به راحتی حمل کنید.

اگر قصد جا به جایی کامپیوترهای یک مرکز تجاری را دارید، بهتر است قطعات مربوط به هر دستگاه را در بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی در یک جعبه قرار دهید. در غیر این صورت، شماره گذاری تمامی قطعات اولین کاری است که باید انجام دهید؛ زیرا ممکن است پس از اسباب کشی، مجبور شوید زمان زیادی را صرف پیدا کردن قطعات کامپیوترها کنید.

پیشنهاد میکنیم مقاله بسته بندی وسایل برای اسباب کشی سایت بارسان 4818 را نیز مطالعه کنید.

وسایل لازم برای بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی و کاربرد آن ها

هر یک از وسایل لازم برای بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی دارای کاربرد خاصی هستند. آشنایی با کاربرد هر یک از آن ها در بسته بندی صحیح به شما کمک می کند. اصلی ترین لوازم برای بسته بندی را در ادامه باهم بررسی خواهیم کرد.

کارتن برای بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی

از جعبه مخصوص بسته بندی کامپیوتر استفاده کنید. این جعبه دارای مکان اختصاصی برای هر یک از قطعات کامپیوتر است. به همین دلیل هنگام اسباب کشی از ضربه و آسیب های احتمالی به این وسیله جلوگیری می کند.

بابل رپ برای بسته بندی قطعات کامپیوتر در اسباب کشی

بابل رپ یک نوع پوشش با ضخامت زیاد است. قبل از قرار دادن قطعات کامپیوتر در کارتن مخصوص آن‌ها را با بابل رپ بپوشانید. در این صورت، اگر ضربه‌ای به کامپیوتر وارد شود، توسط این وسیله محافظتی دفع خواهد شد. بابل رپ برای استحکام کف جعبه نیز کاربرد دارد.

استفاده از بابل رپ هنگام بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی ضروری نیست؛ اما استفاده از آن به شما اطمینان می دهد که قطعات کامپیوتر دچار آسیب دیدگی نمی شوند. این کالای ارزان قیمت در سلامت کامپیوتر هنگام جا به جایی نقش مهمی دارد.

فوم محکم برای بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی

فضای میان کامپیوتر و جعبه مخصوص باید با فوم مقاوم پر شود. در این صورت، احتمال آسیب دیدگی کامپیوتر تا مقدار زیادی کاهش پیدا می‌کند. دقت داشته باشید که فوم خریداری شده دارای استحکام زیادی باشد. در غیر این صورت کارایی لازم را نخواهد داشت و به راحتی شکسته می شود.

چسب پهن برای بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی

قبل از قرار دادن کامپیوتر در جعبه، کف جعبه را به وسیله چسب کاملا محکم کنید. پس از قراردادن کامپیوتر در کارتن با استفاده از چسب درب کارتن و بدنه آن را کاملا محکم کنید. این کار از پارگی احتمالی و ریختن قطعات جلوگیری می کند.

نحوه بسته بندی لوازم جانبی کامپیوتر در اسباب کشی

 موس و صفحه کلید اصلی ترین تجهیزات جانبی کامپیوتر هستند. برای بسته بندی این قطعات به کاغذ نرم نیاز دارید. برای اطمینان از عدم آسیب دیدگی این قطعات می توانید از پلاستیک حباب دار نیز استفاده کنید.

برای جلوگیری از آسیب دیدگی و گم شدن لوازم جانبی کامپیوتر در اسباب کشی، آن ها را درون یک جعبه با ابعاد مناسب قرار دهید. اگر بیش از یک کامپیوتر دارید، شماره گذاری را فراموش نکنید. درب جعبه را با استفاده از چسب ببندید.

پیشنهاد میکنیم مقاله بسته بندی کنسول در اسباب کشی سایت بارسان 4818 را نیز مطالعه کنید.

حمل و بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی

با توجه به اطلاعات موجود در کامپیوتر، برای جا به جایی آن باید نکات زیادی را رعایت کرد. معمولا افرادی که در این زمینه تجربه دارند، با این نکات آشنا هستند. اگر به هر دلیلی مایل به انجام بسته بندی قطعات این دستگاه و جا به جایی آن نیستید، می توانید آن را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید.

در شهرهای مختلف مراکزی وجود دارند که حمل و بسته بندی کامپیوتر را به صورت کاملا اصولی انجام می دهند. در شهرها و استان های بزرگی نظیر تهران مراکز حمل و نقل بسیار بیشتر هستند. خدمات برخی از آن ها اصولی تر و پیشرفته تر است.

بارسان 4818 یکی از مراکز حمل و نقل اصولی در تهران است. اگر برای حمل و بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی به دنبال یک مرکز تخصصی می گردید، این مرکز در خدمت شما است. با استفاده از خدمات بارسان 4818 خیالتان از بابت جا به جایی کامپیوترها و سلامت آن ها کاملا آسوده باشد.

بیشتر بخوانید: بسته بندی لوازم آشپرخانه برای اسباب کشی

جمع بندی

آنچه برای بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی نیاز دارید در اختیار شما قرار گرفت. برای محافظت از دستگاه ها و اطلاعات موجود در آن ها رعایت برخی نکات لازم است. اگر انجام مراحل بسته بندی دشوار به نظر می رسد، می توانید انجام آن را به مرکز حمل و نقل و جا به جایی بارسان 4818 بسپارید.

پرسنل این مرکز از مهارت کافی برخوردار هستند و جا به جایی کامپیوترهای شما را با ضمانت انجام می دهند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با پشتیبان های بارستان 4818 تماس بگیرید. جا به جایی آسان این وسیله را با مرکز ما تجربه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)