بهترین زمان برای اسباب کشی

در پاسخ به این سوال که بهترین زمان اسباب کشی چه روزی است؟ باید بگوییم که اسباب‌کشی بستگی به شرایط و نیاز هر فرد دارد. اما ما در این مقاله به شما پیشنهاد می ‌کنیم که فصل‌ های بهار و تابستان را برای این کار انتخاب کنید.

در عین حال اگر لازم شد که در فصل‌ های پاییز و زمستان اسباب کشی کنید، ما روزهای وسط هفته را به شما پیشنهاد می‌ کنیم، چرا که در این روزها تقاضا کنندگان شرکت ‌های باربری کمتر است. البته در زمان اسباب‌کشی باید از شرایط خوب آب و هوایی نیز اطمینان حاصل کنید.

اگر شما نیز قصد جابجایی منزل را دارید و به دنبال بهترین و خوش‌یومن‌ترین روز برای این کار هستید تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

برای اطلاع از ترفندهای اسباب کشی، پیشنهاد میکنیم مقاله بارسان 4818 در این باره را مطالعه کنید.

بهترین فصل اسباب‌ کشی

انتخاب فصل برای اسباب‌کشی در واقع به سلیقه و نیاز خودتان بستگی دارد، اما در کل فصل‌‌هایی نظیر بهار و تابستان که آب و هوا گرم و روزها طولانی‌تر هستند برای این کار بسیار مناسب است. البته در بهار به دلیل مرطوب بودن آب و هوا افراد انرژی بیشتری برای تمیز کردن و چیدمان وسایل دارند. اما دلیل اینکه چرا تابستان برای اسباب کشی خوب است را در ادامه به‌طور کامل توضیح خواهیم داد.

چرا بهترین زمان اسباب کشی فصل تابستان است؟

اولیل دلیل قانع‌کنندهای که می توان برای پاسخ گویی به این سوال آورد این است که فصل تابستان به دلیل آب و هوای خوب شرایط بهتری را برای باربری فراهم می کند. اما درصورت نیاز به اسباب‌کشی در فصل‌های پاییز و زمستان می‌توانید با انتخاب یک باربری مناسب مانند بارسان 4818 اسباب‌کشی بسیار راحتی را تجربه کنید. اما دلیل بعدی که افراد را متقاعد می‌کند فصل تابستان مناسب‌ترین و بهترین زمان اسباب‌کشی بوده  تعطیل بودن مدارس بچه‌ها است. باز بودن مدارس از جمله درد سرها و معظلات اسباب‌کشی برای والدین بوده، لذا اکثر افراد برای راحتی خود و فرزندانشان روزهای تعطیل و طولانی تابستان را برای نقل مکان انتخاب می‌کنند.

بهترین زمان اسباب کشی در ماه

اینکه چه روزی از ماه را برای اسباب‌کشی انتخاب کنیم نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نیاز به برنامه‌ریزی دارد. همان‌طورکه می‌دانید اغلب مواقع سر رسید اجاره نامه‌ها در پایان یا اول ما خواهد بود، از این رو اکثر افراد در این روزها به نقل مکان می‌‌پردازند.

اما ما در این مطلب به شما توصیه می‌‌کنیم که به‌دلیل فرا رسیدن سر ‌رسیدها در اول و آخر ماه، شما اواسط ماه را برای اسباب‌کشی انتخاب کنید زیرا در این روزها شرکت‌های بابری تقاضای کمتری برای حمل بار دارند.

بهترین روز هفته برای اسباب‌ کشی چه روزی است؟

اکثر افراد اغلب برای نقل مکان و جابجایی، تعطیلات آخر هفته را انتخاب می‌کنند، چرا که در آخر هفته می‌توانند وقت بیشتری را به این کار اختصاص داده و از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرند. اما جدای از این مزایا، اسباب‌کشی در روزهای تعطیل معایبی نیز دارد.

در روزهای تعطیل به‌دلیل اینکه اکثر افراد تمایل به جابجایی دارند، در نتیجه شرکت‌های باربری و خدماتی تقاضای بیشتری را ثبت می ‌کنند. از این رو با توجه به تقاضای زیاد، هزینه اسباب‌کشی افزایش خواهد یافت. علاوه بر این در روزهای آخر هفته جاده‌ها شلوغ‌تر شده و ترافیک نیز سنگین‌تر می‌شود، برای این منظور است که بیشتر افراد بهترین زمان اسباب‌کشی را وسط هفته می ‌دانند.

برای کاهش هزینه اسباب کشی، پیشنهاد میکنیم مقاله سایت بارسان 4818 در این زمینه را مطالعه کنید.

بهترین روزهای قمری برای اسباب‌ کشی

برخی از روزهای قمری با توجه به عقاید فرهنگی و دینی مردم، معتبرتر و خوش‌یومن‌تر هستند. اما درصورت نیاز به اسباب‌کشی علاوه بر متبرک بودن روز سعی کنید همه جوانب را مد نظر قرار دهید.

از منظر امام صادق (ع) روز اول، دوم، ششم و روزهای هفتم، نهم، چهاردهم، هیجدهم، نوزدهم، بیستم، بیست و دوم و سوم و همچنین بیست و هفتم، هشتم و نهم از جمله روزهای خوش یوم در ماه محسوب می‌شوند که برای شروع هر کاری مخصوصا اسباب‌کشی سفارش شده است.

نکاتی که قبل از اسباب کشی باید رعایت کرد

همان‌طورکه در مطالب بالا نیز به آن اشاره شد اسباب‌کشی کار بسیار سخت و طاقت‌فرسایی بوده که اکثر افراد در طول عمر خود حداقل چندین بار آن را تجربه کرده‌اند.

به‌دلیل سختی و مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید، ما به شما توصیه می‌کنیم تا جایی که می ‌توانید از جابجایی منزل به‌صورت متعدد و کوتاه مدت خودداری کرده و سعی کنید قراردادهای خود را در موعد سررسید تمدید کنید. اما در این قسمت از مقاله ما سعی داریم نکاتی را که برای راحتی اسباب‌کشی به شما کمک می‌کنند مورد بررسی قرار دهیم.

  • دو ماه قبل از به پایان رسیدن قرارداد قبلی به فکر یافتن منزل نو باشید.
  • سعی کنید برای کارها و زمان خود قبل از شروع به اسباب‌کشی تا بعد از رفتن به خانه جدید برنامه‌ریزی کنید.
  • از یک هفته جلوتر لوازم خود را بسته‌بندی کنید.
  • برای حمل کردن وسایل منزل از یک شرکت باریری مطمئن کمک بخواهید.
  • زمانی را برای حمل اثاثیه انتخاب کنید که شلوغی خیابان‌ها و ترافیک کمتر باشد و بارندگی و آب و هوا را نیز در نظر بگیرید.

جهت اطلاع از جامع ترین چک لیست اسباب کشی، پیشنهاد میکنیم بلاگ سایت بارسان 4818 را مطالعه کنید.

اسباب‌کشی به‌ خودی‌ خود کار طاقت‌فرسا و سختی محسوب می‌شود و توصیه ما به شما این است که تا جایی که می‌توانید از جابجایی منزل اجتناب کنید. اما درصورت نیاز سعی کنید که قبل از اسباب‌کشی حتما برنامه‌ریزی کرده و حداقل دو ماه قبل از اینکه قرارداد شما به سر می ‌رسد به فکر جمع کردن وسایل و همچنین گرفتن خانه جدید باشید.

علاوه بر این، انتخاب روز و ماه نقل مکان یکی دیگر از الزامات بهترین زمان اسباب‌کشی است که در مطالب بالا به آن‌ها اشاره کردیم. همچنین باید بدانید که برنامه‌ ریزی برای جابجایی منزل موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه شما می ‌شود. در حال حاضر شرکت‌‌های زیادی در کشور وجود دارند که در زمینه اسباب‌کشی می‌ توانند به شما کمک کنند. شرکت بارسان 4818 از جمله شرکت‌ های مطرح است که در این راستا به هموطنان عزیز خدمات ویژه ای را ارائه می‌ دهد.

5/5 - (1 امتیاز)