بهترین نیسان بار در تهران

مشهورترین ماشین در ایران نیسان است که در خیابان‌ها و جاده‌های بین شهری بسیار دیده می‌شود؛ چرا که از پرکاربردترین ماشین‌ها در حمل و جابجایی بار می‌باشد.

نیسان معروف‌ترین ماشین در ایران است که برای حمل انواع بار کاربرد دارد و در مشاغل بسیار زیاد و متنوعی از این ماشین استفاده می‌شود؛ به گونه‌ای که دیدن یک بار نامتعارف که توسط نیسان حمل می‌شود، برای کسی عجیب نیست.

حمل و نقل جاده‌ای

حمل و نقل جاده‌ای مهم‌ترین بخش اقتصاد یک کشور است. چرا که بسیاری از فعالیت‌های بنیادی، زیرساختی و فعالیت‌های عمومی کشور به حمل بار نیاز دارند. حمل بار از طریق جاده مزیت‌های بسیاری نسبت به سایر روش‌ها دارد. برتری حمل و نقل جاده‌ای از نظر هزینه کمتر نسبت به روش‌های دیگر حمل بار موجب شده انتخاب بسیاری از افراد برای انتقال بار باشد که در نتیجه نقش بسیار مهمی در اقتصاد داشته باشد. نقش حمل و نقل جاده‌ای در اقتصاد زمانی مشخص می‌شود که یک اخلال کوچک می‌تواند ضرر مالی به همراه داشته باشد و برنامه و زمان‌بندی مشاغل بسیاری را به تعویق بیاندازد. ارتقای کیفیت جاده‌ها، تامین روشنایی و امنیت جاده‌ها، تامین ماشین‌های مناسب حمل بار و اراده تسهیلات به رانندگان می‌تواند به رشد صنعت حمل و نقل جاده‌ای کمک بسیاری کند و تاثیر مثبتی در سایر مشاغل مرتبط داشته باشد.

نیسان

نیسان، پرتعدادترین، پرمصرف‌ترین، قوی‌ترین و مشهورترین ماشین حمل بار کشور هست و بخش زیادی از اقتصاد کشور به این ماشین وابسته است. نیسان جونیور که با نام‌های زامیاد و نیسان آبی نیز شناخته می‌شود، یک نوع خودروی باری است که در ایران، اولین بار در سال 1365 توسط کارخانه خودروسازی زامیاد تولید شد. طبق قوانین، حداکثر باری که نیسان می‌تواند حمل کند، ۲۸۰۰ کیلوگرم است. اما نیسان به حمل بار بیش از ظرفیت خود، در حجم بالا و به شکل نامتعارف معروف است که نشان می‌دهد این ماشین حمل بار، قابلیت حمل ۵۰۰۰ کیلوگرم بار را دارد. در ایران نیسان تداعی کننده ماشین‌های حمل بار آبی رنگی است که در خیابان‌های سطح شهر و جاده‌ها به وفور دیده می‌شود.

کاربرد نیسان

نیسان یک نوع وانت پیکاپ است که برای حمل انواع بارهای سبک و سنگین با توجه به ابعاد بار و ظرفیت ماشین مثل اثاثیه منزل، کالا و اجناس مختلف، مواد غذایی و محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیسان در زمینه‌های بسیاری کاربرد دارد و به نوعی ماشین همه کاره محسوب می‌شود. نیسان می‌تواند از جاده‌های صعب العبور کوهستانی به راحتی عبور کند و این ویژگی نیسان موجب شده برای حمل بار نه تنها در جاده‌های آسفالتی، که در مناطق روستایی و کوهستانی نیز کاربرد فراوانی داشته باشد.

 

در همین راستا یکی از کاربردهای اصلی نیسان در ایران رساندن محصولات کشاورزی از استان‌ها و شهرهای مختلف به مرکز کشور و میدان تره بار تهران هست. در این میدان با حجم انبوهی از نیسان‌های شهرستان وجود دارد که بار کشاورزی مثل میوه را از شهرستان به مقصد میدان تره بار حمل کرده‌اند و حالا قصد تخلیه بار را دارند. در همین فضا، افرادی که باری به مقصد شهرستان خاصی دارند، می‌توانند نیسان مناسب پیدا کرده و بار خود که می‌تواند انواع مختلف صنعتی، لوازم خانگی و غیره باشد را به مقصد مورد نظر خود برسانند.

انواع نیسان

انواع نیسان

از نظر موتور، اتاق بار و کاربری، نیسان به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

 از لحاظ نوع موتور:

نیسان با سه نوع موتور تک سوز بنزینی، تک سوز گازوئیلی (دیزلی) و دوگانه‌سوز تولید و به بازار عرضه شده است.

از جهت کاربری این ماشین حمل بار:

در انواع اتاق روباز، اتاق بسته یا مسقف، تانکری، کمپرسی، یخچالدار و غیره در بازار موجود است. اتاق فلزی‌ای که پشت نیسان قرار دارد، باربند گفته می‌شود که از این نظر نیز به انواع متفاوتی تقسیم می‌شود. اتاق شمالی، اتاق دزفولی، اتاق شیرازی و اتاق جوبیاری انواع باربند نیسان هستند که حداکثر حجم بار را نیسان اتاق شمالی حمل می‌کند و نسبت به سایر انواع آن، استانداردتر است.

نیسان تلفنی

رانندگان نیسان معمولا شماره تلفن خود را در قسمت‌های مختلف ماشین می‌نویسند تا افرادی که به ماشین حمل بار نیاز دارند، به راحتی بتوانند با آن‌ها تماس بگیرند و کار انتقال بار خود را انجام دهند. این روش معایبی چون ناشناس بودن راننده و عدم اعتماد به او، عدم تعیین قیمت ثابت، نامعتبر بودن بار و غیره دارد. به همین منظور مراکز حمل بار تاسیس شدند تا به عنوان یک واسطه قانونی مشکلات حمل بار به روش قدیمی را از بین برده و تجربه‌ای خوشایند از حمل بار برای راننده و مشتری ایجاد کنند. افراد می‌توانند با مرکز حمل بار تماس بگیرند، به کارشناس مرکز حمل بار، اطلاعاتی چون آدرس مبدا و مقصد، نوع بار و غیره را ارائه کند و با تعیین قیمت ثابت، ماشین مناسب با نوع بار به سمت مبدا بار برای بارگیری حرکت کند.

سخن پایانی

نیسان از شناخته‌شده‌ترین ماشین‌های ایران است که به منظور حمل بارهای متنوع و مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیسان توانایی حمل بار تا 4 تن را دارد و می‌تواند انواع بار مثل مواد غذایی، اثاثیه منزل و غیره را حمل کند. از طریق مرکز حمل بار می‌توانید بدون دغدغه کار انتقال بار خود توسط نیسان را انجام دهید.

به این مقاله رای دهید