تفاوت باربری و اتوبار چیست؟

تفاوت باربری و اتوبار در چه مواردی است؟ موقعیت‌های بسیاری وجود دارد که مردم نیاز به جابه‌جایی وسیله خواهند داشت و درحال‌حاضر روش‌های مختلفی مثل باربری و اتوبار برای این انجام این امر به‌کار می رود اما این دو مورد تفاوت‌هایی با هم دارند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که باربری‌ها معمولا حمل وسایل و بارهای بین شهری را با استفاده از وسایل نقلیه مختلف انجام می‌دهند درحالی‌که اتوبار وظیفه حمل‌ونقل داخل شهری را برعهده دارد. علاوه‌بر محل فعالیت موارد دیگری نیز به‌عنوان تفاوت بین این دو شرکت حمل بار وجود دارد.

اتوبار و باربری، کدام مورد بهتر است؟

انتقال کالا از یک نقطه به نقطه دیگر کاری است که به‌طور معمول افراد به آن نیاز دارند و با توجه به اینکه درحال‌حاضر روش‌های مختلفی برای این کار به وجود آمده، می‌توانید به‌ راحتی یکی از شرکت‌هایی که در زمینه حمل و جابه‌جایی بار فعالیت می‌کنند را برای این منظور انتخاب کنید.

مسئله‌ای که باید در نظر بگیرید، تفاوت در ارائه خدمات و روش‌هایی است که هر کدام از آنها اجرا می‌کنند. در همین راستا شرکت‌های اتوبار و باربری دو مورد از پرکاربردترین مجموعه‌هایی به­شمار می­رود که در سال‌های اخیر مردم برای انتقال وسایل مورد نظر خود از آنها استفاده می‌کنند. البته فهمیدن این مسئله که تفاوت بین باربری و اتوبار چیست، به شما کمک می‌کند تا برای دریافت خدمات، انتخاب بهتری داشته باشید.

تفاوت باربری و اتوبار در محل فعالیت

در زمان حال واژه‌های مختلفی در حوزه جابه­جایی به‌کار می‌رود که گاهی امکان دارد سوالاتی را در ذهن شما ایجاد کند که هرکدام از این مجموعه‌های خدماتی در چه زمینه‌ای با یکدیگر فرق دارند.

در همین راستا برای اولین تفاوت باربری و اتوبار باید در نظر داشته باشید که اتوبار به‌طورکلی مختص جابه‌جایی اسباب و وسایل به‌صورت زمینی و داخل شهری است، این در حالی بوده که باربری طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود و می‌تواند به نقل و انتقالات زمینی، هوایی، ریلی و دریایی برای مناطق دور و نزدیک مورد استفاده قرار بگیرد.

از همین رو زمانی که قصد دارید برای جابه‌جایی وسایل مورد نظر خود یکی از شرکت‌های خدماتی در زمینه باربری یا اتوبار را انتخاب کنید باید به مقصدی که در نظر دارید توجه داشته باشید تا متناسب با آن بتوانید خدمات مناسبی را دریافت کنید.

تفاوت باربری و اتوبار در ارائه خدمات

مورد دیگری که می‌توان به‌عنوان تفاوت میان باربری و اتوبار در نظر گرفت، مربوط به خدمات مختلفی است که به مشتریان ارائه داده می‌شود. اگر شما یک شرکت اتوبار برای حمل وسایل خود در محدوده داخل شهری نیاز داشته باشید، در مواردی می‌توانید از آنها درخواست کنید که افرادی را برای انجام بسته‌بندی و جابه‌جایی وسایل به محل مورد نظر بفرستند، اما در خصوص استفاده از شرکت‌های باربری چنین امکانی برای شما وجود ندارد.

تفاوت باربری و اتوبار در زمینه استفاده از تجهیزات

در شرکت‌های اتوبار انواع ماشین‌های حمل بار مانند وانت و کامیون مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما متناسب با حجم وسایلی که قصد دارید انتقال دهید، می­توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

از طرفی نوع وسیله نقلیه‌ای که برای ارسال وسیله در باربری به‌کار می‌رود بستگی به مسافت، اندازه بار و مقصد مورد نظر شما دارد و متناسب با این موارد انتخاب می‌شود. البته به این مسئله هم توجه داشته باشید که شرکت‌های باربری برای انتقال مواد غذایی، میوه و سبزیجات که در طول مسیر نیاز به نگهداری در وسایل نقلیه مجهز به وسایل سرمایشی دارند، از این تجهیزات استفاده می­کنند.

برای اطلاع از نحوه شکایت از باربری پیشنهاد میکنیم مقاله سایت بارسان 4818 درباره این موضوع را مطالعه کنید.

تفاوت باربری و اتوبار در مورد هزینه‌ها

مورد دیگری که باید در خصوص خدمات‌دهی انواع شرکت‌های حمل بار به آن توجه کنید، هزینه‌ای است که در قبال انجام کار دریافت می‌کنند. اگر به مجموعه‌های باربری مراجعه می‌کنید باید در نظر داشته باشید که به‌طور معمول رسیدهای معتبر در اختیار شما قرار می‌گیرد که تمامی هزینه‌های مربوط در آن ارائه می‌شود.

شرکت‌های باربری از شما مبلغی را به‌عنوان بیمه دریافت می‌کنند تا در صورت بروز آسیب برای وسیله ارسالی، امکان دریافت خسارت برای شما فراهم شود. این در حالی است که اتوبارها معمولا براساس نوع وسیله نقلیه و اندازه بار شما هزینه را محاسبه می‌کنند و اغلب گزینه‌ای در رابطه با بیمه ندارند. از همین رو برای جابه‌جایی‌های داخل شهری می‌توانید به‌راحتی از خدمات این شرکت‌ها استفاده کنید.

البته باید این را هم در نظر داشته باشید که اگر شما بخواهید وسایل مورد نظر را از طریق اتوبار جابه‌جا کرده و از آنها درخواست بیمه کنید، این امکان برای شما فراهم می‌شود اما به‌طور معمول اعتبار بیمه آنها در حد باربری‌ها نیست.

اتوبار و باربری

ویژگی‌های که باید در خصوص شرکت‌های باربری و اتوبار مورد بررسی قرار دهید

زمانی که تفاوت باربری و اتوبار را به‌خوبی متوجه شوید، باید ویژگی‌هایی را نیز در رابطه با آنها مورد بررسی قرار دهید که می‌تواند در زمینه دریافت خدمات بهتر برای شما موثر واقع شود، برخی از این ویژگی‌ها به شرح زیر است.

استفاده از سامانه‌های آنلاین

یکی از ویژگی‌هایی که مربوط به شرکت‌های باربری و اتوبار بوده، برخورداری از سامانه‌های آنلاین است. با توجه به اینکه بیشتر فعالیت‌های روزمره افراد به سمت استفاده از تکنولوژی و خدمات آنلاین می‌رود، از همین رو هنگام انتخاب یک شرکت برای حمل بار نیز می‌توانید با مراجعه به سامانه‌های آنلاین گزینه‌های مختلف را بررسی کرده و موردی که متناسب با نیاز شما باشد را انتخاب کنید تا از این طریق نیازی به مراجعه حضوری نباشد.

داشتن تنوع در وسایل نقلیه

وانت، نیسان، خاور، تریلی به‌عنوان وسایل نقلیه مختلفی هستند که هر کدام از نظر ظرفیت و حجم باری که می‌توانند جابه‌جا کنند با هم تفاوت دارند. بر همین اساس متقاضیان باید با در نظر گرفتن وزن کالا و وسایل خود یکی از این خودروهای باری را انتخاب کنند. البته به این مورد هم توجه کنید که ارسال‌های بین‌المللی را باربری‌ها برعهده می‌گیرند و با استفاده از هواپیما انجام می‌شود.

برخورداری از رانندگان با تجربه

ویژگی دیگری که در خصوص شرکت‌های خدمات باری حائز اهمیت خواهد بود، در اختیار داشتن رانندگان باتجربه و کارآمد است. جابه‌جایی بارهای زمینی باید با احتیاط و رعایت تمامی شرایط انجام شود. بر همین اساس هنگام انتخاب یک مجموعه مناسب برای انتقال و جابه‌جایی وسایل مورد نظر حتما به تجربه و کارایی راننده نیز توجه کنید.

تفاوت باربری و اتوبار در چیست؟ به‌طور کلی شما در زمان‌های مختلفی نیازمند جابه‌جایی وسیله از نقطه‌ای به نقطه دیگر خواهید بود که برای این منظور شرکت‌های متنوعی همچون اتوبار و باربری در حال فعالیت هستند.

تفاوت اصلی میان اتوبار و باربری مربوط به این است که اتوبارها داخل شهری فعالیت می‌کنند درحالی‌که شرکت‌های باربری امکان انتقال بین شهری و بین‌المللی را نیز برای شما فراهم می‌کنند. دیگر تفاوت‌ها مربوط به نوع خدمات و هزینه­ها خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)