تفاوت وانت بار با دیگر خودروهای باربری چیست؟

ظرفیت تحمل بار، نوع بار مورد حمل و نحوه دسترسی، تفاوت وانت بار با دیگر خودروهای باربری است. وانت­ ها جزء ماشین­های باربری سبک محسوب می­شوند که بسیار پراستفاده هستند. در ادامه درباره تفاوت وانت ­بار با سایر ماشین ­های باربری توضیح می دهیم.

چرا از وانت بار برای اثاث کشی استفاده می شود؟

معمولا وانت بارها به عنوان اولین گزینه برای جا به جایی وسایل انتخاب می شوند. وانت ها ازنظر اغلب مردم بهترین و مقرون به صرفه ترین وسیله برای حمل و نقل وسایل در داخل شهر در تمام فصول هستند. وانت­­­­­­­­­ بارها مدل­های مختلف سبک و نیمه­ سنگین دارند که به ­وسیله آنها می­توان به ­­سهولت بارهایی تا وزن 2000 کیلوگرم را به­­ صورت ایمن جا به ­جا کرد. تفاوت وانت بار با دیگر خودروهای باربری را شتاب و سرعت بیشتر آنها می­­دانند که این ویژگی در فصول گرم اهمیت خود را به ­خوبی نشان می­­دهد.

تفاوت وانت بار با دیگر خودروهای باربری در چیست؟

وانت بار جزء ماشین های باربری سبک و کوچک ترین آنها محسوب می شود. وانت ­بارها به 2 دسته خودرو سبک و نیمه ­سنگین تقسیم می­شوند. پیکان وانت، پراید وانت، مزدا وانت و آریسان مدل های مختلف وانت باربری سبک هستند و برای حمل و نقل بارهایی با وزن نه چندان بالا و حساسیت پایین در داخل شهر به کار برده می شوند.

بارهایی با وزن زیر را می توان با انواع وانت بار سبک در داخل شهر جا به جا کرد:

 • پیکان وانت: 600 کیلوگرم
 • پراید وانت: 6۰۰ کیلوگرم
 • وانت آریسان: 700 کیلوگرم
 • مزدا وانت: ۱۰۰۰ کیلوگرم

وانت نیسان Z۲۴، نیسان وانت، نیسان، نیسان دیزل، نیسان دوگانه، مزدا کارا و وانت ایسوزو جزء وانت های باربری نیمه سنگین محسوب می شوند. توان باربری مجاز و ویژگی خاص هریک از این ماشین ها عبارت است از:

 • وانت نیسان Z۲۴: 2100 کیلوگرم، این ماشین شاسی­­ بندی بسیار مستحکمی دارد.
 • نیسان وانت: طبق اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی با این خودرو می توان تا ۲۸۰۰ کیلوگرم بار را جا به جا کرد. نیسان وانت ماشینی امن برای انتقال بارهای خانگی و صنعتی است.
 • وانت مزدا کارا: قابلیت حمل ۱۱۵۰ کیلوگرم با سرنشین و در حالت بنزین سوز، این ماشین شتاب و کشش مطلوبی دارد.
 • وانت ایسوزو: از این وانت به صورت سرپوشیده نیز می توان استفاده کرد. ایسوزو برای حمل و نقل داخل شهری و بیرون شهری بسیار مناسب و ایمن است.

ایسوزو دارای گنجایش ­های مختلفی بوده اما با رایج ترین مدل ایسوزو می توان محموله ای با وزن ۴۰۰۰ کیلوگرم را جابه جا کرد . این ماشین باربری به دلیل فنربندی مناسب و سرعت مطلوب اغلب برای حمل اثاثیه در داخل شهر به کار برده می شود.

 • نیسان: حداکثر ظرفیت مجاز ۱۴۸۰ کیلوگرم
 • نیسان دیزل: ۱۸۰۰ کیلوگرم
 • نیسان دوگانه: ۱۵۰۰ کیلوگرم

جهت اطلاع از نکات ایمنی هنگام استفاده از وانت باربری میتوانید مقاله بارسان 4818 را مطالعه کنید.

مزایای وانت ­بارها نسبت به سایر ماشین­های باربری

از وانت بار می توان به صورت روباز و روبسته نیز استفاده کرد. تفاوت وانت بار با دیگر خودروهای باربری استهلاک و مصرف بنزین کمتر آنها است . یک تفاوت وانت بار با دیگر خودروهای باربری، استهلاک کمتر آن است. وانت­ بار هزینه کمتری برای جا به جایی محموله در بر دارد، به همین دلیل از آن استفاده بیشتری می شود.

یکی دیگر از مزایا و تفاوت وانت بار با دیگر خودروهای باربری را دسترسی سریع و آسان به آنها می توان دانست. به طور کلی، تفاوت وانت بار با دیگر خودروهای باربری را می توان موارد زیر هستند:

 • دسترسی سریع و آسان: به­ دلیل تعدد بالای وانت­بارها در سطح شهر، در زمان کوتاهی می­توان مدل مد نظر را کرایه کرد.
 • استفاده بیشتر: از وانت­ بارها و نیسان­ ها به ­دلیل تعداد زیاد آنها و قابلیت استفاده به ­صورت روباز و روبسته، می­توان برای انتقال لوازم و محصولات مختلفی استفاده کرد.
 • هزینه کمتر: وانت ­بارها و نیسان­ ها به دلیل استهلاک کمتر، هزینه کرایه و هزینه تعمیر کمتری دارند.
 • امکان تردد داخل شهر در ساعات مختلف: از ماشین­­های باربری وانت­ و نیسان در ساعات مختلف می­توان استفاده کرد و محدودیت خاصی ندارند.
 • نداشتن خطر برای سایر اتومبیل ها: وانت­ بارها و نیسان­ ها اغلب ماشین­های سبک و نیمه ­سنگین ایمنی هستند که بارهای خطرناک مانند سوخت با آنها جا به­ جا نمی­شود و به همین دلیل حضور آنها در خیابان خطری برای اتومبیل­ های سواری ایجاد نمی­کند.
 • آلودگی کمتر: وانت­ بارها آلودگی کمتری نسبت به ماشین­های باربری سنگین تولید می­کنند. درنتیجه، آلودگی کمتری تولید کرده و برای سلامتی مضر هستند.
 • استهلاک پایین تر: میزان فرسودگی و استهلاک وانت ­بارها و نیسان­ های سبک و نیمه ­­­­­­سنگین از ماشین­های باربری سنگین کمتر است.
 • مصرف پایین بنزین: وانت ­بارها به میزان سوخت کمتری نیاز دارند. همچنین برخی از آنها دوگانه­ سوز هستند.
 • حمل ونقل با سرعت بالا و مطمئن: وانت ­بارها سرعت بالاتری از ماشین­های باربری سنگین و ایمنی قابل قبولی دارند. با وانت ­ها لوازم مختلف را با به مکان دیگر منتقل کرد.
 • صرفه جویی در وقت: سرعت بیشتر وانت­ ها و دسترسی آسان به آنها باعث صرفه­ جویی در وقت افراد می­­شود.
 • استفاده وسیع: مناسب برای جا به جایی اثاثیه منازل، بوتیک ها، محصولات کشاورزی، دام­ها، برخی محصولات صنعتی و موارد دیگر.

حمل ونقل امن بارهای سبک با بارسان 4818

بارسان 4818 یک مرکز تخصصی برای حمل بارهای سبک است . با سامانه اینترنتی بارسان می توانید به صورت امن و سریع محموله خود را با خودروهای باربری وانت و نیسان در سطح شهر تهران و حومه آن جابه جا کنید. با تماس با شماره ۴۸۱۸ می توانید با کارشناسان پشتیبان این مجموعه صحبت کرده و محموله خود را به هر جای تهران انتقال دهید.

مجموعه بارسان دارای مجوز از شهرداری تهران بوده و برای حمایت از مشتریان و تضمین سلامت و امنیت کالا، بار شما را بیمه می کند. لازم به ذکر است این مجموعه محصولات ممنوعه، قاچاق و خارج از عرف را حمل ونقل نمی کند.

جمع بندی

دسترسی سریع، سرعت بالا، هزینه، استهلاک و آلودگی کمتر چند مورد از تفاوت وانت بار با دیگر خودروهای باربری است. وانت­­­­بارها دارای 2 مدل سبک و نیمه ­سنگین هستند. ۴ مدل پیکان وانت، پراید وانت، مزدا وانت و آریسان جزء ماشین­های باری سبک بوده که با آنها می توان بارهایی درحدود 600 کیلوگرم تا 1000 کیلوگرم را حمل کرد.

نیسان­ها، وانت نیسان Z۲۴، نیسان وانت، مزدا کارا و وانت ایسوزو وانت های باربری نیمه سنگین با گنجایش 1000 تا 2000 کیلوگرم هستند. این ماشین­های باربری پر استفاده بوده و ایمنی و سرعت قابل قبولی دارند. از وانت­­بارها به­ صورت روباز و رو بسته می­توان استفاده کرد. این ماشین­ها برای تردد در داخل شهر محدودیت نداشته و خطری برای اتومبیل­ های دیگر ایجاد نمی­کنند.

استفاده از وانت بار برای حمل ونقل اسباب اثاثیه و محصولات مختلف کشاورزی و صنعتی به ویژه در شهر تهران به دلیل هزینه کم، مصرف بنزین پایین، جابه جایی امن و سریع، دسترسی آسان و فوری انتخاب بسیار خوبی است. بارسان 4818 اولین مرکز تخصصی حمل بار سبک در تهران و حومه آن با وانت و نیسان به صورت امن و سریع بوده که از شهرداری تهران مجوز دارد. بارسان برای سلامت محموله مشتریان بیمه بار ارائه می کند.

5/5 - (1 امتیاز)