حمل بار سبک با بارسان

وانت و نیسان دو خودروی سبک باری پرکاربرد در خیابان‌های شهر و حتی جاده‌های کشور می‌باشند.

مشتریانی که قصد جابجایی بار سبک را دارند طبق اندازه بار خود باید  نوع خودرو را انتخاب کنند. اگر مقدار بار برای جا‌بجایی و حمل بار کم باشد، بهتر است از وانت بار و نیسان استفاده شود. در واقع می‌توان گفت که، مهم‌ترین تفاوت وانت بار با سایر خودروهای باربری در میزان باری است که حمل می‌شود.

در حجم بار سبک که موضوع مورد بحث ما است از وانت بار و حجم بار اگر متوسط باشد از کامیون و کامیونت و ایسوزو استفاده می‌شود. برای بارهای سنگین هم در حمل و نقل از ماشین‌های سنگین و بسیار بزرگ استفاده می‌گردد.
برای جابجایی و حمل بار سبک همانطور که گفتیم از انواع وانت بار می‌توان استفاده کرد. در ادامه با انواع وانت بار و ویژگی های هر کدام بیشتر اشنا شویم.

حمل بار سبک با بارسان

وانت پراید

از ارزانترین خودروهای باربری سبک می‌توان به وانت پراید اشاره کرد. برای استفاده در حمل بارهای درون شهری از این نوع خودروی باربری کم هزینه و ارزان استفاده می‌شود. ظرفیت بار وانت پراید در حدود 420 تا 450 کیلوگرم است. اجسامی که دارای طول 160 سانتی‌متر به بالا هستند برای حمل  با وانت پراید مناسب نیستند و این خودرو توانایی باربری این اجسام را  ندارد و درون محفظه بار جای نخواهند گرفت.

وانت پراید در برابر انواع دیگر وانت بارها محدودیت های زیادی دارد و نمی‌توان ایمنی و امنیت بار را از آن در حد دیگر وانت بارها، انتظار داشت. برای باربری با وانت پراید از اتاق حمل بار فایبرگلاس استفاده می‌شود که مقاومت و استحکام خوبی دارد. در برابر آفتاب و ضربه و رطوبت و آب می‌تواند محافظ خوبی برای بار باشد. این اتاق بار علاوه بر اینکه دارای مقاومت خوبی است، ظاهر زیبایی هم دارد.

وانت نیسان
اگر می‌خواهید از بهترین وسیله حمل و نقل برای باربری اجسام و وسایل با حجم کم اقدام کنید، بهتر است از وانت نیسان استفاده شود. این وسیله توانایی حمل بار تا 2 تن را دارد. در فضاهایی که امکان تردد کامیون و کامیونت وجود ندارد می توان از وانت نیسان استفاده کرد. وانت نیسان ایمنی بیشتری نسبت به وانت پراید دارد و با خیال راحت می‌توان از این خودرو برای حمل انواع بار استفاده کرد.

موارد مهم در انتخاب بهترین وسیله باربری

برای انتخاب وسیله باربری مناسب که از مهم ترین نکات در حمل بار است، موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • حجم وسایل و لوازم
 • نوع وسایل قابل حمل
 • زمان و ساعت حمل بار
 • مسیر حمل و نقل و نوع ان
 • مبدا و نقصد حمل بار

اتاق حمل بار وانت بار

برای حمل بار باید اتاق حمل بار مناسب وجود داشته باشد. این اتاق بار روی شاسی وانت بار قرار می‌گیرد. برای حمل و نقل انواع بار و کالاها و مواد غذایی از اتاق حمل بار استفاده می شود. اتاق حمل بار برای وانت بار اندازه شاسی وانت بار است. برای حمل و نقل کالاهایی کوچک و درون شهری از این اتاق بارها استفاده می شود.

اتاق حمل بار وانت بار انتی باکتریال هستند و دارای وزن بسیار سبکی است. اتاق حمل بار در عین سبک بودن، محکم است و مقاومت خوبی دارد و از وسایل و کالاهای حمل شده، محافظت خوبی در برابر ضربات دارد. این اتاق ها اگر دچار آسیب دیدگی هم بشوند، خیلی راحت قابل تعمیر هستند و هزینه زیادی هم ندارد.

چرا انتخاب بارسان برای حمل بار سبک وانت است؟

وانت دومین وسیله پر طرفدار برای حمل بار پس از نیسان است. حمل بار با وانت کمترین هزینه را در بین سایر گزینه‌ها مثل نیسان یا خاور خواهد داشت. اما محدودیت مهمی که برای وانت وجود دارد این است که آیا پتانسیل میزان بار شما را دارد یا خیر؟

حمل بار با وانت برای موارد زیر توصیه می‌شود:

 • اسباب کشی سبک بین شهری
 • جابه‌جایی اقلام دفتری یا ورزشی
 • حمل بار وسایل خانه مثل گاز، یخچال، فرش و …
 • جابه‌جایی مقدار زیاد کتاب و اسناد
 • جابه‌جایی خرید‌های بزرگ فروشگاهی مغازه یا غرفه‌ و دکه
 • حمل خرده بار سبک
 • جابه‌جایی پس از خرید ساز‌های بزرگ مثل پیانو
 • جابه‌جایی اقلام مغازه در حین نقل‌مکان

در کل به جز وزن و حجم بار محدودیتی برای وانت بار وجود ندارد و شما عزیزان درصورتی‌که نیاز به خودرو حمل بار داشته باشید می‌توانید این خودرو را برای جابجایی بار خود به کار بگیرید. همچنین شما باید بسته به باری که دارید نوع مناسبی از وانت را برای خود در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که وانت پیکان امکان حمل ۷۵۰ کیلوگرم بار را دارد. درحالی‌که این میزان برای وانت پراید ۴۵۰ کیلوگرم و برای وانت مزدا ۱ تن است. می‌توانید با یک تماس ساده با کارشناسان بارسان و دادن اطلاعاتی در خصوص نوع و حجم بار خود با کمک تیم پشتیبانی بارسان بهترین خودرو را متناسب با نیازتان درخواست دهید.

جمع‌بندی
حمل بار با وانت از راه‌های ساده و ارزان قیمتی است که می‌توانید برای جابه‌جا کردن بار خود از آن بهره‌مند شوید. وانت بار نسبت به نیسان پتانسیل حجم بار کمتری را داراست و توانایی حمل بار تا یک تن را دارد. درحالی‌که این عدد برای نیسان تا ۲ تن هم می‌رسد. اما به دلیل هزینه کمتری که حمل بار با وانت پیکان دارد، پیشنهاد می‌شود برای بار‌های با حجم کم از وانت به‌جای نیسان استفاده کنید. وانت بار بهترین گزینه برای حمل بار‌های سبک درون شهری به‌حساب می‌آید.

به این مقاله رای دهید