روش های بسته بندی و حمل آینه

برای بسته‌ بندی و حمل آینه، ایمنی و حفاظت از آن از اهمیت بالایی برخوردار است. یک روش معمول برای بسته بندی آینه، استفاده از جعبه یا کارتن مقاوم و مناسب است. ابتدا آینه را با استفاده از روکش یا محافظ خاصی پوشانده تا از خط و خش و خراش‌ها در حین حمل و نقل جلوگیری شود. سپس آینه را در داخل جعبه قرار داده و اطمینان حاصل کنید که فضای اطرافش با مواد نرم و پرکننده مانند فوم یا کاغذ دستمال‌کاغذی پر شده است تا از لرزش و ضربه‌ها در طول حمل و نقل جلوگیری کند.

همچنین، برای جلوگیری از حرکت آینه در داخل جعبه، می‌توانید ثابت‌کننده‌های مناسبی مانند برچسب‌های چسبنده، نوار چسب مقاوم یا بندهای کششی استفاده کنید. به این ترتیب، آینه به ثابتی در جعبه قرار می‌گیرد و جلوی خطر شکستن یا جابجایی آن را می‌گیرد.

درنهایت، برای حمل آینه بهتر است از سرویس‌های حمل و نقل حرفه‌ای و دارای تجربه استفاده کنید. آنها با استفاده از وسایل مناسب مدیریت حمل و نقل، آینه را به صورت ایمن و با کیفیت به مقصد مورد نظر شما منتقل می‌کنند.

چگونگی بسته بندی آینه برای جا به جایی آن، یکی از مهم ترین معضلات و چالش هایی است که اکثر افراد حین انتقال اثاث با آن درگیر هستند. عدم بسته بندی این محصول با روش های اصولی احتمال آسیب دیدگی آن را تا حد زیادی افزایش می دهد. به طور کلی جا به جایی همه اثاث و وسایل خانه همواره با ریسک آسیب دیدگی آنها همراه است.

این موضوع برای آینه بیش از سایر لوازم دیده می شود. دلیل آن نیز مقاومت پایین و احتمال شکستن آینه در اثر بروز ضربه است. به همین دلیل نیز بسته بندی این محصول با روش های اصولی و حمل آن با استفاده از خدمات شرکت های معتبر، اهمیت دارد. برای آشنایی با بسته بندی درست آینه و نکات مهم در این باره با ما همراه باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، مقاله بسته بندی وسایل برای اسباب کشی را مطالعه کنید.

بسته بندی آینه با استفاده از لوازم استاندارد

اگر می خواهید یک بسته بندی کاملا اصولی و درست داشته باشید؛ لازم است از لوازم استاندارد که شامل چسب کارتن، پلاستیک محافظ حباب دار، سلفن و طناب مخصوص باربری است استفاده کنید. این لوازم در کنار هم باعث می شوند ریسک شکستن آینه تا حد زیادی کاهش یابد.

بسته بندی آینه با استفاده از پلاستیک محافظ حباب دار

اولین کاری که برای بسته بندی این محصول باید انجام داد، استفاده از چسب کارتن روی سطح آن است. چسب را باید به صورت ضربدری روی سطح بزنید تا مقاومت آینه را بالا برده و بتواند جلوی شکستن آن در برابر ضربه را بگیرد. ضمن اینکه استفاده از چسب ضربدری روی آینه حتی در صورت شکسته شدن آن نیز اهمیت دارد. درصورتی که از این راه کار استفاده نکنید؛ آینه پس از شکستن خرد شده و می تواند سلامت شما را تهدید کند.

محافظت از گوشه های آینه نیز مهم است. استفاده از چسب های محافظ سلفنی برای این بخش می تواند کاربردی باشد. فریم خود وظیفه حفظ و نگهداری آینه را بر عهده دارد. اما در صورت ضربه دیدن یا شکستن این بخش، احتمال اینکه جیوه روی شیشه آسیب ببیند زیاد است. وقتی تمام بخش های آینه را با کمک چسب مستحکم و مقاوم کردید؛ زمان استفاده از پلاستیک محافظ حباب دار است. بسته بندی آینه با این محصول باعث می شود ریسک آسیب دیدن آن تا حد زیادی کاهش یابد.

بسته بندی آینه با کارتن

این روش زمانی توصیه می شود که نتوانید پلاستیک محافظ حباب دار پیدا کنید. برای بسته بندی اصولی آینه با کارتن نیز ابتدا باید با کمک چسب گوشه ها و سطح را کاملا در برابر ضربه مقاوم کرد. حال باید کارتن را به با توجه به سایز آینه برش داد. لازم است کارتن های برش داده شده در پشت و جلوی آینه قرار گیرند و سپس با کمک چسب مخصوص، آنها را به سطح چسباند. با این کار حفاظت از محصول در حین جابه جایی افزایش می یابد.

استفاده از ملحفه ضخیم برای بسته بندی آینه

از دیگر روش های بسته بندی این محصول می توان به استفاده از ملحفه اشاره کرد. البته این مورد زمانی توصیه می شود که پلاستیک محافظ حباب دار یا کارتن بسته بندی در دسترس شما نباشد. در این روش باید ملحفه را به طور کامل دور آینه پیچاند. اگر نگران باز شدن ملحفه حین جابه جایی هستید؛ می توانید با کمک طناب دور آینه را محکم کنید. برای اینکه افراد حین حمل این وسیله مراقبت بیشتری داشته باشند؛ بهتر است یک نوشته با مضمون شکستنی روی آن درج کنید. در این صورت احتمال آسیب دیدن محصول کم می شود.

قرار دادن چندین آینه در یک جعبه

راه دیگر بسته بندی انواع آینه و شیشه این است که چند محصول را در یک جعبه که از نظر اندازه با آنها تناسب دارد قرار دهید. البته جعبه مورد نظر باید استحکام لازم را داشته باشد. برای این منظور بهتر است کف آن را با روزنامه یا کاغذ پر کنید. با قرار دادن آینه ها درون جعبه، می توانید روی آن را نیز با استفاده از روزنامه پرکنید.

ضمن اینکه این ورق های کاغذی می توانند بین آینه ها نیز قرار گیرند تا احتمال آسیب دیدن آنها کاهش یابد. بعد از جای گیری محصولات و قرار دادن روزنامه روی آنها، باید درب جعبه را با استفاده از چسب ضخیم، خیلی محکم ببندید. همچنین برای افزایش ایمنی در زمان جابه جایی، بهتر است عبارت شکستنی را روی بسته بندی درج کنید.

نحوه چیدن آینه بسته بندی شده برای حمل

در کنار اهمیت دادن به بسته بندی این محصول، نوع چیدن آن بین اثاث در ماشین باربری نیز تاثیر زیادی در آسیب نرسیدن به آن دارد. به همین دلیل باید به حمل آینه به اندازه ی نحوه بسته بندی اهمیت دهید. معمولا افراد از ماشین های باربری می خواهند که لوازم و اثاث را برای آنها حمل کنند. اولین توصیه ما انتخاب یک شرکت معتبر است که از افراد کاملا ماهر در زمینه چیدن کالاها و رانندگی حرفه ای کمک می‌گیرد.

با این کار دیگر لازم نیست نگران نحوه چیدمان اثاث و لوزام خود باشید. افرادی که قرار است وسایل شما را جابه جا کنند به اندازه کافی مهارت دارند تا ریسک آسیب رسیدن به وسایل مختلف به خصوص آینه را کاهش دهند. در کنار این موارد باید گفت نحوه قرارگیری و چیدمان لوازم شکستنی در خودروهای باربری باید به گونه ای باشد که فشار زیادی به بسته بندی وارد نشود. برای رسیدن به این هدف می توانید آینه را در بخش های بالایی قرار دهید.

همچنین لازم است اطراف آینه را با کمک وسایل دیگری پر کرد. در شرایطی که اطراف بسته بندی این محصول آزاد باشد، احتمال تکان خوردن، واژگونی و و در نهایت شکستن آن در زمان جابه جایی بالا می رود. این نکات را معمولا مامور باربری به خوبی رعایت می کند.

بسته بندی آینه اگر به درستی و با روش های اصولی انجام نشود احتمال آسیب دیدگی و شکستن محصول را بالا می برد. برای این منظور استفاده از لوازم استانداردی مانند سلفن، چسب کارتن، پلاستیک محافظ حباب دار و طناب باربری ضرور است. در کنار استفاده از روش درست و اصولی بسته بندی؛ باید حین حمل و جابه جایی این محصول نیز دقت کافی داشته باشید. برای افزایش اطمینان خاطر خود بهتر است از یک شرکت باربری معتبر کمک بگیرید.

به این مقاله رای دهید