عوامل موثر بر قیمت باربری

قرار است در این مقاله عوامل موثر بر قیمت باربری را با هم مرور کنیم، با بارسان 4818 تا انتهاء همراه باشید.

 کرایه بار به عوامل مختلفی بستگی دارد که شناختن هر کدام باعث افزایش شناخت شما و پیدا کردن راهکارهای بهتری برای صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد.

مراکز باربری، حمل و جابه‌جایی انواع بار را برای مشتریان خود  بسیار آسان کرده‌اند و در نوع خود باعث پیشرفت بزرگی در صنعت حمل و نقل جاده‌ای ایجاد شده‌اند. اما برآورد هزینه‌های باربری چالشی مهم برای افراد و صاحبان کسب و کار است. اینکه هزینه نهایی بر چه اساسی محاسبه می‌شود سوالی است که مطمئنا ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده است.البته ناگفته نماند امروزه گسترش استفاده از اینترنت و به تبع آن حضور انواع اپلیکیشن های باربری و فعالیت باربری ها در سایت ها و فضای آنلاین این امکان را به کاربر می‌دهند تا با مشخص نمودن عوامل موثر بر قیمت باربری مانند نوع وسیله، مسافت و  وزن بار و … بتوانند هزینه حمل و نقل را ارزیابی کنند.

توصیه میکنیم مقاله باربری چیست؟ را نیز در سایت بارسان 4818 مطالعه کنید.

عوامل موثر بر قیمت باربری

در ادامه به چند مورد از عوامل موثر بر قیمت باربری میپردازیم:

وزن بار

 اولین عاملی است که در تعیین محاسبه کرایه حمل بار تاثیر دارد و با افزایش آن قیمت باربری افزایش می یابد. معمولا وزن بار را بر اساس تن در نظر می‌گیرند و نرخی را برای آن تعیین می‌کنند. هر چه بار سنگین‌تر باشد، استهلاک و هزینه‌های سوخت گیری نیز به مراتب بیشتر می‌شود.
این نکته را فراموش نکنید که انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای بارهایی با وزن بالا نیز از جمله مواردی است که عدم توجه به آن، فشار به وسیله نقلیه و صدمه به بار را به دنبال دارد.

 

نوع بار

بعد از وزن بار، نوع بار است که عامل مهمی در تعیین قیمت باربری‌ها محسوب می‌شود. شاید نوع بار در ظاهر به قیمت حمل آن بستگی نداشته باشد، ولی در واقع وزن، نوع و جنس بار است که تعیین می کند بار با چه خودرویی حمل شود، همچنین باید توجه داشت که میزان مصرف سوخت هر وسیله نقلیه با توجه به مدل آن تفاوت دارد.

 

هزینه باربری بر اساس مسافت

مسافتی که ماشین باری باید طی کند نیز به دلیل رابطه مستقیمی که با هزینه های ماشین و استهلاک و زمان کاری راننده دارد، بر قیمت باربری اثر مستقیم می‌گذارد. هر چه فاصله بین مبدا و مقصد بیشتر باشد سوخت بیشتری مصرف شده و زمان بیشتری از راننده گرفته می‌شود، در نتیجه هزینه‌ها بالاتر می‌رود.

بیشتر بخوانید : مهمترین ویژگی های باربری خوب چیست؟

نوع ماشین حمل بار

مراکز باربری با توجه به چند عامل، مناسب‌ترین وسیله حمل و نقل را  متناسب با بار شما جهت باربری پیشنهاد می‌دهند. نوع ماشین انتخابی روی میزان هزینه باربری تاثیرگذار است و یکی از دلایل آن میزان سوخت مصرفی متفاوت هر کدام از این ماشین‌ها است. البته واضح است که ماشین‌های قدیمی و فرسوده میزان سوخت مصرفی بالاتری نسبت به ماشین‌های جدید دارند.

میزان مصرف سوخت و قیمت آن

هزینه سوخت جز عواملی مهمی است که سالانه دلیل اصلی افزایش قیمت باربری محسوب می‌شود .سوخت بعضی از خودروهای باربری بنزین و برخی دیگر از گازوئیل استفاده می‌باشد.
به طور طبیعی نرخ مصرف سوخت هر سال به میزان چند درصد افزایش پیدا می‌کند. همچنین ماشین های باربری قدیمی به دلیل استهلاک بالا، میزان سوخت بیشتری مصرف می‌کنند اما ماشین هایی که از مدل جدیدتری برخوردار هستند، میزان سوخت آن ها کمتر است.

 

بیمه نامه 

با افزایش اهمیت و ارزش کالا، بیمه و نگهداری آن نیز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در انتخاب نوع بیمه بار، نوع بار و حجم آن دو عامل کلیدی هستند. بیمه‌نامه اگرچه هزینه‌های باربری و حمل را برای شما بیشتر می‌کند اما سبب اطیمنان و آسودگی خاطر شما می‌شود. شرکت باربری کل باری که باید جابه‌جا شود را در برابر هر گونه آسیب احتمالی و اتفاقاتی که ممکن است در حین باربری اتفاق افتد، بیمه می‌کند. در صورت بروز مشکل و خسارت، باربری تعهد دارد همه خسارات واردشده را برای مشتری جبران نماید.

 

شرایط محل بارگیری و تخلیه

در بعضی موارد ، شرایط خاص ممکن است در هزینه باربری تاثیرگذار باشند. به عنون مثال برای محل بارگیری یا تخلیه در مناطق دور افتاده با جاده های خاکی و صعب العبور هزینه باربری متفاوت است. علاوه بر این، بارگیری یا تخلیه بار ( تردد کامیون بزرگ و تریلی ) در مناطق شهری قبل از ساعت ۱۰ شب ممنوع می باشد. از همین جهت هزینه های بارگیری یا تخلیه در شب ها مقداری بیشتر خواهد بود.

عوامل موثر بر قیمت باربری

شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی را می توان به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین موارد در هزینه های باربری نام برد که همواره سبب افزایش و یا کاهش هزینه ها خواهد شد. مثلا در فصل تابستان و به علت گرمای هوا، هزینه و کرایه کامیون برای شهرستان ها و استان های جنوبی به نسبت بیشتر از سایر مناطق است.

بیشتر بخوانید : چگونه حوادث ناشی از باربری را به حداقل برسانیم؟

جمع‌بندی
مرکز حمل بار بارسان یکی از باربری های باسابقه تهران در زمینه حمل و جابه‌جایی انواع محموله و اثاث به تهران و حومه می‌باشد. قیمت باربری بارسان مطابق با قیمت تعیین شده اتحادیه باربری تهران بوده و کاملا منصفانه خواهد بود. مشاورین ما طبق تجربه چندین ساله خود، راهنمایی‌های لازم را جهت باربری به صرفه ارائه می‌دهند و در مورد وسیله نقلیه مناسب و بهترین زمان باربری اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار می‌دهند. کل بار و محموله‌ای که توسط بارسان جابه‌جا می‌شود، بیمه می‌شود تا احتمال هر گونه آسیب و خسارت را، برای کارفرما به صفر برساند.

به این مقاله رای دهید