نحوه بسته بندی یخچال برای اسباب کشی چگونه است؟

حمل یخچال در اسباب کشی

جا به جایی منزل، همیشه یکی از دغدغه های افراد بوده و بسته بندی یخچال برای اسباب کشی که یکی از لوازم بزرگ و حساس است همیشه با مشکل مواجه می شود. برای حمل و نقل این وسیله غول پیکر نیاز به یک بسته بندی مناسب داریم. برای بسته‌بندی یخچال، ابتدا آن را کاملا خالی کنید و همه محتویات داخل آن را خارج کنید.

به نقل از www.movingsolutions.in 

Empty the fridge contents
As you want to pack and move your fridge so make sure there is nothing inside the fridge. You will have to remove everything inside the fridge including the freezer items. You should give away the perishable and pack the items that you are taking with you. Don’t take frozen items with you. Remove the items that are on the door or top of the fridge.

محتویات یخچال را خالی کنید

اگر می خواهید یخچال خود را بسته بندی و جابجا کنید، مطمئن شوید که چیزی داخل یخچال نباشد. شما باید همه وسایل داخل یخچال از جمله وسایل فریزر را بردارید. مواد فاسد شدنی را برداشته و وسایلی را که با خود می برید بسته بندی کنید. وسایل یخ زده را با خود نبرید. اقلامی را که روی در یا بالای یخچال هستند نیز بردارید.

سپس داخل یخچال را کاملا تمیز کنید و آن را داخل و بیرون بخش‌های بسته‌بندی خود قرار دهید. پس از اینکه یخچال درون بسته‌بندی خود قرار گرفت، مطمئن شوید که هیچ فضای خالی درون بسته‌بندی وجود ندارد. از جمله فضاهای خالی بین دیوارهای بسته‌بندی و یخچال.

این کار با استفاده از بسته‌ بندی مناسب برای یخچال انجام می‌شود. می‌توانید از بالشتک یا ضربه گیر استفاده کنید تا همه فضاهای خالی را پر کنید و یخچال به طور محکم درون بسته‌بندی قرار گیرد. در این مقاله سعی شده تا موارد مهمی که باید برای بسته بندی و حمل و نقل یخچال از آن ها استفاده کنید را توضیح دهیم.

همچنین به معرفی موارد مورد نیاز برای این کار خواهیم پرداخت و به شما یاد می دهیم که چطور بدون ایجاد مشکل یخچال خود را جا به جا کنید. اگر برای حمل اثاثیه و وسایل خود به دنبال وانت بار شرق تهران می گردید، شرکت بارسان 4818، آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد .

چرا باید در هنگام اسباب کشی یخچال را بسته بندی کنیم؟

بسته‌ بندی یخچال برای اسباب کشی همیشه جزء بزرگترین مشکلات برای خانم‌ ها بوده است. از آنجایی که یخچال‌ ها دارای ابعاد بزرگی هستند، امکان آسیب دیدن یا خش برداشتن آن ها در جا به جایی وجود دارد. حمل و نقل و بالا بردن یخچال از پله‌ ها، مخصوصاً زمانی که خانه آپارتمانی باشد دردسر های فراوانی دارد.

بیشترین مشکلاتی که برای یخچال پیش می ‌آید زمانی است که می ‌خواهیم آن را بار بزنیم و در ماشین قرار دهیم، در این زمان امکان آسیب رسیدن به آن بیشتر است.

حتی اگر حرفه ‌ای‌ ترین افراد برای جا به جایی این وسیله بزرگ قدم بردارند، بدون بسته بندی درست باز هم امکان ایجاد مشکل وجود دارد و با یک لحظه غفلت ممکن است یکی از پایه‌ های یخچال بشکند یا بدنه آن آسیب ببیند. به همین دلیل است که بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق بسته ‌بندی درست و اصولی یخچال است.

لوازم مورد نیاز برای بسته بندی یخچال در اسباب کشی

حال شاید این سوال برای افراد پیش بیاید که در بسته‌ بندی یخچال برای اسباب کشی به چه لوازمی احتیاج داریم تا در ایمن‌ ترین حالت ممکن یخچال خود را جابجا کنیم؟ اگر قصد جا به جایی یخچال خود را دارید، حتماً تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین روش برای انجام این کار را به شما معرفی کنیم. از لوازم مورد نیاز در بسته‌ بندی یخچال برای اسباب کشی می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

یونولیت برای بسته بندی یخچال

یونولیت یکی از موارد مهمی است که در بسته ‌بندی وسایل برای اسباب کشی به آن نیاز داریم. در قسمت بالایی و پایینی یخچال با قرار دادن یونولیت می‌ توانیم از آسیب رسیدن به آن تا حد زیادی جلوگیری کنیم. همچنین این وسیله از به وجود آمدن تنش و لرزش در یخچال هنگام جا به جایی جلوگیری می‌ کند.

ابر برای بسته بندی یخچال

پس از قرار دادن یونولیت در قسمت بالایی و پایینی یخچال، با کمک ابر می ‌توانیم قسمت ‌های حساس آن را پوشش دهیم. برای مثال زمانی که یخچال شما دارای دکمه باشد یا فضای یخ ساز آن خالی باشد می ‌توانیم با کمک ابر آن را پر کنیم. بستن ابر دور تا دور دسته‌ های یخچال و لا به لای پایه‌ های آن می ‌تواند از خش افتادن در این قسمت ‌ها نیز جلو گیری کند. در بسیاری از موارد دور تا دور کل یخچال را نیز با ابر پوشش می ‌دهند تا از رسیدن آسیب احتمالی جلو گیری شود.

چسب برای بسته بندی یخچال

از چسب برای محکم و فیکس کردن یونولیت و ابر استفاده می‌ شود تا به صورت ثابت در جای خود قرار بگیرند. با استفاده از یک چسب ۵ سانتی می ‌توانید مانند یک وصله تمامی اجزا را به یخچال بچسبانید تا از تکان خوردن آن جلو گیری کنید.

پارچه برای بسته بندی یخچال

در بسیاری از موارد که ابر در دسترس افراد نیست استفاده از پارچه‌ های قدیمی برای پوشاندن یخچال روشی به صرفه و مطمئن است. جنس نرم پارچه‌ ها و مقاومت آن ها در برابر خط و خش  می تواند به درستی از بدنه یخچال مراقبت کند.

کارتن برای بسته بندی یخچال

کارتن یکی از اصلی ‌ترین موارد برای بسته‌ بندی و جا به جایی یخچال است. اگر دور تا دور یخچال خود را کارتن بکشید می توانید از ایجاد خط و خش بر آن جلو گیری کنید. با کمک یک جعبه بزرگ و قرار دادن یخچال در آن می توانید احتمال آسیب رسیدن به این وسیله را تا حد زیادی کم کنید.

حمل کردن یخچال در اسباب کشی

نحوه بسته بندی یخچال در اسباب کشی

بسته‌ بندی یخچال کار آسانی است، اما باید یاد بگیرید که به صورت درست و اصولی این کار را انجام دهید تا از آسیب رسیدن به این وسیله جلو گیری شود. اگر قصد بسته‌ بندی یخچال برای اسباب کشی را دارید، به این قسمت توجه کنید.

  • در اول کار باید از ابر یا پارچه استفاده کنید. به دقت تمامی فضا های تو خالی یخچال را با این دو وسیله پر کنید. برای مثال دور تا دور دسته‌ های یخچال و پایه های کف آن را با کمک این لوازم پوشش دهید.
  • پس از آن یخچال را بلند کرده و روی یک یونولیت قرار دهید. یونولیت بالایی آن را هم بگذارید و با چسب آن را محکم کنید. این کار باعث می‌ شود تا حد زیادی از لرزش یخچال در هنگام حمل و نقل و جا به جایی آن جلو گیری شود.
  • در مرحله بعد از ابر یا پارچه استفاده کرده تا تمامی فضای دور تا دور یخچال را پر کنید. زمانی که کارتن بزرگ در دسترس نباشد، استفاده از این روش بسیار درست است، زیرا در هنگام جا به جایی یخچال و خوردن ضربه به آن از به وجود آمدن آسیب در بدنه جلو گیری می‌ شود.
  • در آخر استفاده از کارتن های بزرگ برای قرار دادن یخچال در آن یک روش کاملاً ایمن است، زیرا این کارتن ‌ها کاملاً دور تا دور یخچال را پوشانده و مانع از آسیب رسیدن به آن می‌ شوند. قبل از بسته بندی یخچال برای اسباب کشی حتما برای تهیه این مورد اقدام کنید.

بسته‌ بندی یخچال برای اسباب کشی از مواردی است که نیاز به توجه فراوانی دارد. در هنگام جا به جایی لوازم منزل یکی از مهم ‌ترین موارد، بسته‌ بندی درست لوازم خانگی است. با این کار خطر آسیب رسیدن به لوازم را تا حد زیادی کاهش می ‌دهید. در این مقاله در رابطه با روش درست و اصولی بسته‌ بندی یخچال صحبت شد و نحوه صحیح این کار را مرحله به مرحله توضیح دادیم.

اگر قصد جا به جایی این وسیله را دارید اما نمی ‌توانید به درستی آن را پوشش دهید، بهتر است از افراد کار بلد کمک بگیرید تا این کار را با روشی ایمن برایتان انجام دهند.

5/5 - (1 امتیاز)