شکایت از باربری چگونه است؟

آیا تا به حال در رابطه با حمل و نقل بار، دچار مشکلاتی شده اید؟ در این مواقع شکایت از باربری اولین موضوعی است که به آن فکر می کنید. اما چگونه باید این کار را انجام داد؟ در کشور ما، بهترین و سریع ترین راه برای شکایت از شرکت باربری متخلف، مراجعه به اتحادیه حمل و نقل بار شهری و یا تماس با شماره های  02166988200 و 02166988300  است.

شماره ۱۳۵: می توانید به آسانی و در کمترین زمان ممکن شکایت خود را برای تعزیرات حکومتی مطرح کنید.

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۳۵: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۳۵ به شکایت از باربری‌ اختصاص دارد.

مراجعه حضوری: مراجعه حضوری برای شکایت از باربری امکان‌ پذیر بوده و شما عزیزان باید به تعزیرات باربری منطقه مربوطه مراجعه کنید.

اما متاسفانه در بسیاری از مواقع به خاطر تخلفات مختلف باربری ها، موضوع به همین جا ختم نمی شود.

به همین خاطر در این مقاله قصد داریم که در رابطه با موضوع شکایت از باربری، توضیحات و نکات مهمی را با شما در میان بگذاریم. بنابراین پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شکایت از باربری چه زمانی امکان پذیر است؟

بحث جا به جایی و حمل و نقل بار، با توجه به حساسیت محصولات و کالاهای مختلف، این روزها به موضوعی کاملا تخصصی و حائز اهمیت تبدیل شده است.

به همین خاطر مجموعه های باربری زیادی در سطح کشورمان راه اندازی و مشغول به فعالیت شده اند. مجموعه هایی که هریک ادعا می کنند تخصص کافی در امر جابه جایی بار را دارند. اما آیا واقعا این گونه است و آیا این شرکت ها به تعهدات خود به طور کامل عمل می کنند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، همه چیز به انتخاب شما بستگی دارد. یعنی در صورتی که به سراغ یک مجموعه معتبری در حوزه باربری بروید، می توانید اطمینان حاصل کنید که تا حد زیادی از بار و یا کالاهای شما مراقبت به عمل می آید.

اما در این میان بسیارند مجموعه هایی که بدون هرگونه مجوزی، مشغول ارائه خدمت هستند. در صورتی که از خدمات این شرکت ها ناراضی باشید، در عمل نمی توانید به مرجع قانونی خاصی شکایت نمایید.

بنابراین در پاسخ به سوال بالا باید بگوییم شکایت از شرکت باربری تنها در صورتی ممکن است که آن مجموعه دارای مجوز قانونی باشد.

سامانه شکایت از باربری کجاست؟

در صورتی که به هر دلیل از خدمات شرکت های باربری ناراضی باشید، حتما به این موضوع فکر می کنید که سامانه شکایت از باربری کجاست. اصلا برای شکایت از باربری به کجا مراجعه کنیم؟

در کشور ما، اصلی ترین مرجع قانونی و صنفی که می تواند پاسخگوی شکایت از شرکت باربری باشد، اتحادیه حمل و نقل بار شهری است.

افراد در صورت وجود شکایت از باربری و یا خدمات آن می توانند با مراجعه به این اتحادیه، در سامانه شکایت از باربری ، موارد مد نظر خود را مطرح کرده و پیگیر حقوق قانونی خود شوند.

اما بایستی توجه داشته باشید که ثبت شکایت در سامانه شکایت از باربری تنها در شرایطی امکان پذیر است که شرکت باربری مربوطه دارای مجوز قانونی فعالیت از اتحادیه حمل و نقل بار شهری باشد.

در غیر این صورت اتحادیه قادر نخواهد بود اقدامی در رابطه با شکایت مطرح شده انجام دهد.

بنابراین در هنگام درخواست خدمات از شرکت های باربری، بایستی حتما به مجوز رسمی فعالیت آن ها توجه داشته باشید.

در ادامه به این پرسش خواهیم پرداخت که در هنگام درخواست خدمات از شرکت های باربری، بایستی به چه نکات دیگری توجه کنیم.

بیشتر بخوانید: باربری چیست؟

هنگام ثبت سفارش خدمات از شرکت های باربری به چه نکاتی توجه کنیم؟

استفاده از خدمات شرکت های باربری هم برای خانواده ها و هم برای مجموعه های تجاری کاربردهای متنوعی دارد. اما پیش از ثبت سفارش خدمات نزد این شرکت ها، بایستی به برخی نکات دقت کنید:

به مجوز فعالیت دقت کنید

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید به آن توجه کنید، داشتن مجوز فعالیت است. به این معنا که شرکت باربری، دارای مجوز رسمی برای فعالیت باربری باشد. در این صورت حتی اگر از خدمات شرکت هم راضی نباشید، می توانید به طور قانونی از طریق سامانه شکایت از باربری، شکایت خود را تنظیم نمایید.

در غیر این صورت، هیچ مرجع قانونی ای پاسخگوی شما نخواهد بود.

نکات مهم را در مورد بارتان مشخص کنید

حمل و نقل هر نوع باری، حساسیت ها و نکات خاص خود را دارد. به عنوان مثال اگر باری دارید که دارای ظرافت زیاد است، علاوه بر بسته بندی مخصوص، بایستی در هنگام حمل و نقل هم توجه زیادی به آن شود.

یا اگر بار الکترونیکی دارید، بایستی از باران و رطوبت در امان باشد.

با مشخص کردن این موارد، می توانید تا حد زیادی، سلامت بار خود را در حین جا به جایی تضمین نمایید.

اطلاعات کاملی از مبدا و مقصد بارتان ارائه دهید

ناقص بودن اطلاعات، همیشه دردسر درست می کند. این که شرکت باربری قرار است بار شما را کجا تحویل بگیرد و به کجا تحویل بدهد، بسیار مهم است. بایستی در همان ابتدای کار مشخص کنید که بارتان در چه نشانی ای قرار دارد. طبقه چندم است و تا محل خودروی حمل بار چقدر فاصله دارد. تمامی این موارد در مورد مقصد ارسال کالا هم مهم است.

توجه داشته باشید که برخی از مجموعه های باربری که بدون مجوز مشغول فعالیت هستند، تخلفات زیادی را در رابطه با مبدا و مقصد کالا مرتکب می شوند. به عنوان مثال هزینه های هنگفتی را از صاحبان بار در ازای طبقات ساختمان و یا نوع کوچه و خیابان، دریافت می کنند.

از طرف دیگر، زمانی که برای شکایت از باربری بدون مجوز، به سامانه شکایت از باربری مراجعه می کنید، به دلیل عدم وجود مجوز فعالیت شرکت مذکور، نمی توانید شکایت خود را به ثبت برسانید.

بیشتر بخوانید: تفاوت باربری و اتوبار چیست؟

بیمه بار را بررسی کنید

در صورتی که شرکت باربری دارای مجوز فعالیت قانونی باشد، حتما خدمات بیمه ای مناسبی را نیز به شما ارائه می دهد. خدمات بیمه ای، هر گونه آسیب به کالا ها و اموال شما را در حین جابه جایی، جبران می کند.

این در حالیست که باربری های بدون مجوز، حتی امکان صدور بیمه نامه برای بار شما را هم ندارند. این یعنی عملا در صورت وارد آمدن آسیب به بار، در حین جا به جایی، هیچ شخص یا مجموعه ای پاسخگوی شما نخواهد بود.

نکته دیگری که در رابطه با بیمه بایستی در نظر بگیرید این است که ارزش بیمه ای با ارزش محموله تناسب داشته باشد.

توجه داشته باشید که هزینه های بیمه ای حداقل ها و حداکثرهایی دارد که بر اساس نوع بار و ارزش محموله تعیین خواهد شد. در هنگام ثبت سفارش خدمات باربری توجه به این نکته ضروری است که بین سطح پوشش بیمه ای و ارزش بار شما، تناسب وجود داشته باشد.

راه های ارتباطی با باربری را بررسی کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که برای ثبت سفارش بار بایستی به آن توجه نمایید، راه های ارتباط با باربری است. به این معنی که نبایستی تنها به کانال های مجازی و یا شماره تلفن همراه افراد اکتفا کنید.

شماره تلفن ثابت باربری، آدرس محل استقرار باربری یا همان دفتر کار، داشتن شماره تلفن اتحادیه و مواردی از این دست، از جمله مواردیست که در هنگام ثبت سفارش خدمات از شرکت های باربری، بایستی به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید.

نتیجه گیری

امکان ثبت شکایت از شرکت باربری، یکی از موضوعاتی است که افراد بایستی در حین سفارش خدمات جابه جایی بار به آن توجه کنند. ثبت شکایت در سامانه شکایت از باربری منوط به مراجعه به اتحادیه حمل و نقل بار شهری و یا تماس با تلفن شکایت اتحادیه باربری تهران است.

در این مقاله تلاش کردیم که شما را با مهم ترین نکات در رابطه با شکایت از باربری و همچنین موارد مهم در حین ثبت سفارش باربری آشنا نماییم.

امیدواریم مطالب مطرح شده مفید بوده و در انتخاب بهترین مجموعه باربری به شما کمک نماید.

5/5 - (1 امتیاز)