نحوه محاسبه هزینه باربری

هزینه باربری بستگی به عوامل مختلفی مانند وزن، اندازه، نوع کالا، فاصله مبدأ و مقصد، شیوه حمل، نوع خدمات باربری و سایر عوامل دیگر دارد. برای محاسبه هزینه باربری، ابتدا باید نوع کالا را تعیین کرده و از طریق محاسبه وزن و یا حجم آن به وزن حجمی آن رسیدگی کنید. سپس با توجه به فاصله مبدأ و مقصد و شیوه حمل و خدمات باربری مورد نیاز، می‌توانید هزینه باربری را تخمین بزنید.

استفاده از خدمات باربری بستگی به نوع کالا و فاصله می‌تواند هزینه بیشتری به همراه داشته باشد، اما در بررسی کلی، استفاده از خدمات باربری می‌تواند به کاهش هزینه‌ها، کنترل هزینه‌ها و دسترسی آسان‌تر به خدمات باربری منجر شود.

اطلاع از نحوه محاسبه هزینه باربری یکی از دغدغه‌ های افراد در جا به جایی محموله هاست. اگر تجربه کمک گرفتن از پرسنل باربری را در موقعیت های مختلف داشتید، حتما اولین سوالی که از شرکت مد نظر می‌ پرسید، این است که هزینه جا به جایی چقدر و چگونه محاسبه می شود؟ اگر این مقاله را تا انتها مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که قیمت جا به جایی محموله توسط یک شرکت باربری خوب و استاندارد چگونه مطابق با چه اصولی تعیین می شود؟

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، محتوای باربری چیست؟ را مطالعه کنید.

نحوه ارسال بار از باربری تهران

شما برای ارسال بار خود، دو روش در پیش دارید. حالت اول این است که نقل و انتقال بار در مسیرهای درون شهری صورت بگیرد و حالت دوم این است که شما قصد ارسال بار را از مبدا تهران به مناطق حومه یا شهرستان های اطراف را دارید که این روش بین شهری نامیده می شود. خب مطمئنا تفاوت‌ هایی بین این دو روش حمل بار وجود دارد که بر قیمت خدمات آنها تاثیرگذار است.

اما به طور کلی باید بگوییم که این هزینه ها تعیین کننده کیفیت کار نیست و توسط همه باربری ها در نظر گرفته می شود. در عنوان بعد، برای آگاهی شما عزیزان مواردی را بیان کردیم که هریک به نوبه خود، گوشه ای از تعرفه نهایی شما را‌ صرف می کنند. ناگفته نماند که اگر شرکت حمل باری که انتخاب می کنید، معتبر و مجرب باشد، ریز و درشت قیمت گذاری های آن مطابق با اصول اتحادیه پیش می رود.

چه عواملی در محاسبه هزینه باربری دخالت دارند؟

هزینه خدمات یک شرکت باربری در هر شهر ‌و‌ استان، به شاخصه های مختلفی وابسته است. اگرچه امروز با روی کار آمدن تکنولوژی های مدرن، به حمل و نقل وسایل سهولت بخشیده شد، اما باز هم از آنجایی که وسایل شما به عنوان یک امانت به شرکت های باربری سپرده می شود، باید وقت و انرژی و دقت زیادی در بسته بندی، جمع آوری و حمل آنها صرف کرد.

مشخصه هایی که در ادامه ذکر کردیم، نقش تعیین کننده ای در تعرفه شرکت‌ های اتوبار دارند. ضمن اطلاع از چگونگی محاسبه، به آنها توجه کنید.

همچنین پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از ویژگی های باربری خوب، مقاله سایت درباره این موضوع را مطالعه کنید.

تعداد و دستمزد کارگران را در نظر داشته باشید

اگر تعداد محموله ها زیاد است و نیاز به نیروی خدماتی بیشتری دارید، باید دستمزد هر کارگر را در نظر داشته باشید. این دستمزد هیچ ربطی به شرکت باربری ندارد و متعلق به خود شخص است. هرچقدر وسایل شما سنگین‌تر و به تعداد بیشتری باشند،  مسلما قیمت دستمزد هم افزایش می یابد.

محاسبه هزینه باربری به نسبت توقف

هر تعداد توقف ماشین باربری به منظور تخلیه یا بارگیری مجدد در قیمت نهایی اثرگذار است چون راننده ناچار است زمان بیشتری معطل شود. بهتر است هنگام ارتباط با کارشناسان مجموعه، این موضوع را با آنها در میان بگذارید.

وزن وسایل

بدیهی است که روش حمل محموله های کوچک با وسایل بزرگتر، تفاوت زیادی از لحاظ دقت و زحمت داشته باشد. بنابراین؛ چنین مسئله‌ ای در قیمت دستمزد کارگران و در نهایت تعرفه شرکت نقش مهمی دارد.

هزینه کارتن های بسته بندی

برای بسته بندی وسایل مختلف، به جعبه هایی با ابعاد و جنس های گوناگون نیاز است که این تجهیزات از سمت شرکت باربری تامین می شود و در میزان تعرفه خدمات تاثیرگذار است.

محاسبه هزینه باربری به ازای ساعت‌ های اضافه

اگر بیشتر از زمان استانداردی که تعیین شده، کار شما به طول بینجامد، باید مبلغ بیشتری به تعرفه باربری افزود. ترافیک یکی از عواملی است که موجب معطل‌ شدن کارگران ‌و راننده خواهد شد‌. به همین دلیل توصیه می شود روزهایی را برای حمل بار انتخاب کنید که ترافیک کمتری باشد.

نوع بار و ارزش آن

هر کالایی یک ارزش مادی مشخصی دارد. این شاخصه توسط باربری های معتبر در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال بارهایی همچون ضایعات ارزش مالی کمتری نسبت به آهن آلات دارند‌. حتی اگر تناژ یکسانی داشته باشند، به‌ علت تفاوت مادی، کرایه حمل آنها با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

محاسبه هزینه باربری بر حسب محل بارگیری و تخلیه

هرچقدر مسافت بین محل بارگیری و تخلیه بیشتر باشد، ناچار به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود. همچنین اگر این دو منطقه صعب‌ العبور باشد و تردد ماشین ها به سختی صورت بگیرد، نرخ کرایه باربری افزایش می یاید.

نوع خودروی حمل بار

بر اساس صنف اتحادیه باربری، هزینه کرایه خودروهایی که برای حمل بار در نظر گرفته می شوند، متفاوت خواهند بود. درواقع تعرفه خودروی سواری، کمتر از وانت، نیسان، خاور و ترانزیت است.

تاثیر بیمه نامه بر تعرفه باربری

باربری ها از طرف اتحادیه موظف هستند که در حمل و نقل بین شهری، اقدام به بیمه کردن محموله های ارسالی کنند. در صورت بروز هرگونه خسارت، شما با در دست داشتن این سند می توانید به شرکت بیمه مراجعه کنید. حق بیمه متناسب با ارزش بار شما تعیین و به تعرفه باربری افزوده می شود.

با شرکت بارسان 4818، نگران محاسبه هزینه باربری نباشید

انتخاب باربری مناسب، اولین گزینه برای انتقال لوازم و اثاثیه از نقطه ای به نقطه دیگر است‌. آنچه که در این مسئله اهمیت ویژه ای دارد، کیفیت کار و رعایت استانداردها توسط شرکت و همچنین قیمت گذاری منصفانه بر خدمات ارائه به مشتریان است. باربری بارسان، اولین مرکز تخصصی حمل بار سبک در تهران بود که با هدف سازمان‌ دهی و مکانیزه کردن سیستم حمل و نقل درون شهری راه اندازی شد و خدمات خود را در سطح کلان شهر تهران ارائه می داد.

اما با گسترش تقاضا در سال 1395، مرکز بارسان 4818 در سراسر کشور اقدام به خدمت رسانی کرد. این مرکز با به روزترین دانش و تکنولوژی، تجارب حرفه ای بین المللی و بهره گیری از نیروهای مجرب، خدماتی باکیفیت را با قیمت گذاری های معقول به مشتریان خود ارائه می دهد. نحوه محاسبه هزینه باربری از جمله مواردی است که همه افراد باید از آن اطلاع داشته باشند.

در واقع همه ما در طول زندگی خود به نحوی با ارسال بار سروکار داریم‌. از خریدهای اینترنتی گرفته تا پست کردن نامه و ابزار و وسایل کوچک و بزرگ. بنابراین؛ مهم است پارامترهایی همچون وزن و تعداد بار، نوع خودرو، ارزش بار و تعداد پرسنلی که به آنها نیاز داریم را مشخص کنیم تا بدانیم که برای دریافت خدمات از شرکت های اتوبار چه میزان بودجه ای را باید صرف کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)