نکاتی برای اسباب کشی مسافت‌های کوتاه

اسباب کشی برای تمام افراد، حتی اگر مسافت کوتاهی برای جابجایی باشد، استرس و سختی زیادی به همراه دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی نکاتی برای اسباب کشی مسافت‌های کوتاه از جمله اجاره نیسان و وانت، تهیه جعبه، کم کردن حجم وسایل، بسته بندی حرفه ای و مواردی از این دست بپردازیم.

در اسباب کشی مسافت ‌‌‌های کوتاه، بایدها و نبایدهایی وجود دارد که ممکن است در جابجایی های طولانی تر مطرح باشند. فقط توجه کردن به یک جنبه از این موضوع نمی تواند فرایند اسباب کشی را ساده و راحت برای شما رقم بزند، زیرا عوامل زیادی در این مسیر اثرگذار هستند. اگر کوچک ترین نکته ها را در پروسه اسباب کشی این چنینی رعایت نکنید، این کار می تواند برای شما بسیار دشوار باشد.

نکات مهم در اسباب کشی مسافت‌های کوتاه

اسباب کشی می تواند مسافت های مختلفی از جمله کوتاه و طولانی داشته باشد که هر کدام از آن ها نکات مربوط به خود را دارند. اغلب افراد اسباب کشی مسافت های کوتاه را ترجیح می‌ دهند، چراکه وسایل به سادگی به مکان جدید منتقل می‌ شوند. برای راحتی بیشتر توصیه می کنیم موارد زیر را رعایت کنید.

اجاره نیسان و چند وانت

اجاره نیسان و وانت هم برای زمان هایی که فاصله محل قبلی با محل جدید که قصد سکونت در آن را دارید کم است و هم برای زمان هایی که قصد اسباب کشی برون شهری دارید، مناسب است. در این زمینه باید از خدمات شرکت های باربری معتمد و معتبر استفاده کنید، چراکه آن شرکت باید بتواند وسایل شما را به صورت مناسب حمل کند و موجب آسیب دیدن آن ها نشود.

بنابراین بهتر است که کار بسته بندی و حمل اثاثیه منزل خود را به یک گروه حرفه ای و کاملا مجرب بسپارید. به علاوه، توصیه می‌شود وانت یا نیسان سقف دار سفارش دهید تا اگر بارش باران وجود داشت، وسایل شما آسبیی نبینند.

همچنین اگر دوست دارید پروسه اسباب کشی منزل شما زیاد طول نکشد، توصیه می کنیم به جای سفارش نیسان و وانت، یک کامیون برای اسباب کشی مسافت‌های کوتاه سفارش دهید. این کار همچنین سبب می شود تا خستگی کمتری حس کنید و به صورت یک باره تمام وسایل خود را جا به جا کنید.

تهیه جعبه برای اسباب کشی مسافت‌های کوتاه

شما می توانید برای بسته بندی کردن وسایل خود از جعبه ها استفاده کنید. این کار را با مراجعه به فروشگاه و خرید انواع جعبه ها از جمله پلاستیک حبابی و سایر موارد مورد نیاز بسته بندی انجام دهید، اما یک روش وجود دارد که با استفاده از آن و برنامه ریزی قبلی می توانید هزینه های این کار را کاهش دهید. در این شیوه، جعبه هایی که نیاز دارید را از دوستان بخواهید و با کمک آن ها هزینه را پایین بیاورید.

بیشتر بخوانید: چک لیست اسباب کشی + نکات و ترفندهای کلیدی

حجم وسایل را کم کنید

جا به جایی می تواند یک بهانه بسیار خوب برای خلاص شدن از تمامی وسایل اضافی باشد. شما می‌ توانید همه وسایلی را که واقعا به آن ها نیاز ندارید، به دیگران بدهید یا آن ها را بفروشید. در صورتی که تعداد زیادی اثاثیه، لباس و وسیله های دکوری و هنری دارید که حوصله جا به جایی آن ها را ندارید، پس بهتر است که آن ها را با خود حمل نکنید.

در این باره مواردی را که می دانید در طول جا به جایی به درد شما نمی خورند را کنار بگذارید. مبلمان، لباس و وسایل آشپزی گزینه های مناسبی برای شروع هستند. با تمیز کردن کمد ها می توانید متوجه شوید که به چه وسایلی نیاز دارید و به کدام آن ها احتیاجی نیست. همچنین می توانید وسایل و لباس های خارج از فصل را از جلوی وسایل دیگر بردارید.

اسباب کشی مسافت های کوتاه به شکل تدریجی

از آنجایی که مسافت مقصد تا مبدا نزدیک است، بسیاری از افراد ترجیح می دهند که فرایند اسباب کشی را به طور تدریجی انجام دهند. به این معنی که این پروسه را در زمان طولانی تری اجرا می کنند. یکی از مزیت های این کار این است که از میزان سردرگمی شما برای جمع کردن اثاث ها کاسته می شود و با خیالی راحت و به آرامی می توانید این کار را به اتمام برسانید.

از دیگر مزیت های اسباب کشی مسافت‌های کوتاه این است که افراد می توانند با ماشین شخصی خود، منتقل کردن بعضی از اسباب سبک را انجام دهند و برای جا به جا کردن اثاث های سنگین از نیسان و وانت بهره بگیرند. همچنین می توانند، درصورت زیاد بودن اثاثیه، وسایل خرده ریز را با خودروی شخصی حمل کنند و برای اسباب کشی سنگین از کامیون و دیگر وسایل نقلیه بهره ببرند.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از کمردرد هنگام اسباب کشی

بسته بندی وسایل به صورت حرفه ای

در صورتی که قصد دارید برخی از اسباب های خود را با ماشین شخصی جا به جا کنید، لازم است که بسته بندی وسایل را به صورت کاملا استاندارد و اصولی انجام دهید، چراکه برای انتقال آن ها با وسیله نقلیه شخصی، باید آن ها را در صندلی های عقب خودرو و صندق عقب قرار دهید. این کار حتی در اسباب کشی مسافت های کوتاه، می تواند بسیار خطرناک باشد و موجب آسیب رسیدن به وسایل شما شود‌.

به علاوه، از آنجایی که خود شما، تخصص و تجربه کافی و لازم را در زمینه حمل و نقل اسباب و اثاثیه منزل ندارید، بسته بندی اصولی و صحیح می تواند سلامت تمام وسیله های شما را طی مسیر جا به جایی تضمین کند.

جمع بندی

توجه داشته باشید که برای اسباب کشی مسافت‌های کوتاه نیز لازم است که از تجربه و تخصص افراد ماهر بهره ببرید، چون به دلیل حجم زیاد اثاثیه منزل، احتمال صدمه دیدن وسایل حساس بسیار بالا است‌. در بسته بندی لوازم خانگی لازم است که هر وسیله بنا بر مهارت و دانش خاصی در داخل بسته قرار داده شود که این امر حتما باید توسط یک تیم حرفه ای و مجرب صورت بگیرد.

حتما دقت داشته باشید، شرکتی که برای بسته بندی انتخاب می کنید، باید از اعتبار کافی برخوردار باشد، چون بیزینس های معتبر تجهیزات و امکانات حرفه ای تری دارند و به دلیل تجربه و مهارت بالای خود، می توانند کار اسباب کشی شما را در زمان کوتاهی به انجام برسانند. به علاوه این شرکت ها از نیروهای آموزش دیده و مجرب بهره مند هستند که می توانند اثاثیه شما را به گونه‌ ای بسته بندی کنند که اصلا صدمه نبینند.

5/5 - (1 امتیاز)