نکاتی که هر راننده باربری تازه کار باید بداند

رعایت نکاتی که در این مطلب بیان می‌کنیم به رانندگان تازه کار کمک می‌کند مهارت های لازم را کسب کرده و کار خود را به درستی آغاز کنند.

نکات و ترفندهای مربوط به حمل و نقل برای رانندگان مهم است، باید بدانند که چگونه به عنوان یک راننده باربری تازه کار بتوانند از عهده تمام مشکلات برآیند. رعایت نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم به رانندگی شما کمک می کند مهارت های لازم را کسب کرده  چو کار خود را به درستی آغاز کنید. همه می‌دانیم هیچ جایگزینی برای تجربه وجود ندارد، برای کمک به رانندگان حمل بار تازه کار  توصیه‌هایی از رانندگان با تجربه  جمع کرده‌ایم که قصد داریم عنوان‌کنیم.  شما راننده باربری تازه‌کار نیز به نوبه خود باید تجربیات خود را را که در طول سالها کسب می‌کنید  به رانندگان نسل بعدی منتقل کنید. 

آشنایی با نکاتی که هر راننده باربری تازه کار باید بداند

برای موفقیت دراین شغل به مهارت های مختلفی نیاز دارید  و باید توانمندی این را داشته باشید زمانی که با افسران بازرسی، پلیس راهنمایی و رانندگی، سایر رانندگان و غیره برخورد می‌کنید، بتوانید درست ارتباط بگیرید. همچنین به مهارت هایی مثل مهارت نگهداری از وسیله نقلیه، مهارت در رانندگی در انواع آب و هوا، و . نیاز خواهید داشت. در زیر به چند مورد از این نکات اشاره شده است.

وسیله نقلیه خود را بشناسید  

قبل از رانندگی باید وسیله نقلیه خود را بشناسید. اطمینان حاصل کنید که به کلیه کنترل‌ها، دکمه ها، چراغ ها و …. آشنایی کامل دارید. قبل استفاده از وسیله نقلیه اطمینان پیدا کنید که همه این نکات بررسی شده است به خصوص که اگر بخواهید شب رانندگی کنید. اگر راننده باربری تازه کار هستید سعی کنید رانندگی در شب را به حداقل برسانید.

مهارت رانندگان باربری

بارگیری صحیح

بارگیری صحیح نیز جزو اصول و نکات ایمنی حمل بار است که نقش مهمی در تضمین سلامت کالا در حمل و نقل جاده‌ای دارد. تجهیزات مربوط به مهار بار یا همان بارگیری، از جمله ابزارها و وسایل مهم برای بارگیری اصولی محصولات هستند. وسایلی مانند تسمه مهار، زنجیر مهار و سیم بکسل مهار بار برای بارگیری صحیح مورد استفاده قرار می‌گیرند و به رانندگان کمک می‌کنند تا بارها را به راحتی در وسیله نقلیه خود جایگذاری کرده و از آسیب به آنها جلوگیری کنند.
برای اینکه بهتر با بارگیری اصولی آشنا شویم چند نکته برای بستن بار روی وانت را با هم مرور می‌کنیم:
اگر راننده باربری تازه کار هستید و  با وانت بارجابجا می‌کنید می‌توانید با رعایت این نکات ایمنی کار خود را افزایش دهید و محموله‌ها را سریع‌تر و بهتر جابه‌جا کنید. همچنین به چند نکته اشاره می‌کنیم که رعایت آنها برای حمل و نقل بار با وانت اهمیت دارد و یکی از مهمترین اصول تخلیه و بارگیری است.در قسمت بار وانت، یک کفپوش مناسب قرار دهید، وجود کفپوش باعث می‌شود که بدنه وانت در هنگام جابه‌جایی بار آسیب کمتری ببیند. همچنین برخی کفپوش‌ها هستند که با داشتن ارتفاع بیشتر، وانت را برای حمل برخی محموله‌ها مناسب می‌کنند.
با توجه به نوع باری که حمل می‌کنید، قسمت بار را تغییر دهید. برای مثال، بارکش‌هایی که نرده‌های میله‌ای یا توری دارند، برای حمل بارهای خشک مناسب هستند، اما اگر بار خیس یا مایع حمل می‌کنید، طبیعتا باید تغییراتی را در قسمت بار وانت به‌وجود آورید.حلقه‌های اضافی برای محکم کردن بار در دو طرف وانت نصب کنید. البته این حلقه‌ها از ابتدا روی وانت وجود دارند،  اما در صورت نیاز می‌توانید تعداد آنها را افزایش دهید.همیشه به اندازه کافی طناب، تسمه و زنجیر به همراه داشته باشید. همچنین داشتن روکش ضخیم و ضد آب یکی از نکات مهمی است که نباید آن را فراموش کنید.

به همه علائم راهنمایی و رانندگی توجه کنید  

در جاده های مختلف سرعت ها فرق می کند. در بخش هایی محدودیت سرعت وجود دارد و در بخش هایی علایم راهنمایی و رانندگی مختلفی می بینید، شما به عنوان یک راننده باربری تازه کار باید به طور کامل همه علایم راهنمایی و رانندگی را بشناسید و رعایت کنید.

هنگام رانندگی تلفن همراه وجود ندارد  

هنگام رانندگی از تلفن همراه خود استفاده نکنید. تلفن همراه در رانندگی خطرناک است، شما نمی توانید تمرکز خود را به بیش از یک چیز در یک زمان حفظ کنید به خصوص اگر راننده باربری تازه کار باشید تمام تمرکز خود را برای رانندگی بگذارید. نه تنها هنگام رانندگی هرگز نباید با تلفن همراه خود صحبت کنید، بلکه باید به یاد داشته باشید که هرگز هنگام رانندگی پیام های متنی ارسال یا مطالعه نکنید.

سرعت خود را در جاده های ناامن کاهش دهید

یخ، برف، باران و مه شرایط رانندگی ناامنی را ایجاد می‌کند که شما را مجبور می‌کند با احتیاط بیشتری عمل کرده و سرعت خود را هنگام رانندگی کنترل کنید. این یک مهارت مهم برای یک راننده باربری تازه کار است که یاد بگیرد چگونه در شرایط بد رانندگی ایمن داشته باشند .نکته خوبی که در مورد حمل و نقل باربری باید به خاطر بسپارید این است که سرعت خود را در هنگام ناامن بودن جاده کاهش دهید و سریعتر از آنچه که احساس می کنید پیش نروید.

در زمستان رانندگی را شروع نکنید 

رانندگی در زمستان فوق العاده خطرناک است. مخصوصا در باربری بین شهری با شرایط دشوار جاده،هوای بد، خطرات سایررانندگان روبرو خواهید شد. به رانندگان باربری تازه کار پیشنهاد می‌شود که کار اولیه خود را از زمستان شروع نکنند.

جمع‌بندی
شرایط و ویژگی‌های رانندگی خودروهای باربری و مرکز حمل بارسان به گونه ای است که بارسان معمولا از رانندگان حرفه ای جهت راندن و هدایت ماشین‌های حمل بار استفاده می کند، همچنین با بار شناسی بار شما توسط کارشناسان ما بهترین ماشین برای حمل بار شما در اختیارتان قرار می‌گیرد تا بار شما به سلامت به مقصد برسد.

 

به این مقاله رای دهید