نکات ایمنی اسباب کشی در گرمای تابستان

تابستان فصل قشنگی است، اما نه برای انجام دادن تمام کارها! در این فصل ما با مشکلاتی رو به رو هستیم، مانند گرمازدگی، تهوع ناشی از گرمای زیاد یا حتی سرگیجه‌های پی در پی. از این رو اسباب کشی در تابستان باید بر اساس نکات خاصی صورت پذیرد. به‌عنوان مثال، برای اسباب‌کشی در این فصل بهتر است ساعات پایانی روز را انتخاب کنید. به هیچ عنوان ظهر زمان خوبی برای جابه‌جایی اسباب‌ها نیست. توصیه می‌کنیم وسایل به خوبی بسته‌بندی شوند تا از آسیب ناشی از اشعه نور خورشید که در این فصل درصد بالایی دارد، در امان باشند.

مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام اسباب کشی در تابستان رعایت کنید

حال که زمان اسباب‌کشی شما به تابستان خورده است، در وهله اول توصیه می‌کنیم نگران نباشید؛ زیرا این کار را در سال بسیاری از افراد انجام می‌دهند. اما مهم است که نکات ایمنی را مدنظر خود قرار دهید تا اتفاقی برای شما، افرادی که وسایل را حمل می‌کنند و وسایل نیفتد.

از قبل همه چیز را برنامه‌ریزی کنید

تابستان زمان چالش برانگیز و البته محبوبی برای اسباب‌کشی است. برای آسایش بیشتر، بهتر است از قبل برنامه‌ریزی خوبی برای انجام این کار داشته باشید. با رزرو یک کامیون حمل بار از یک مجموعه معتبر، حداقل 2 روز قبل از جابه‌جایی، خیال خود را بابت وجود ماشین حمل بار راحت کنید.

سعی بر این داشته باشید تا از یک مجموعه متخصص مانند بارسان 4818 رزرو خود را انجام دهید. زیرا این مجموعه‌ها نیرو حمل باری را در اختیار شما می‌گذارند که با دقت تمام وسایل را جابه‌جا می‌کنند.

صبح زود، غروب یا شب اسباب‌کشی را انجام دهید

بهترین زمان اسباب کشی در تابستان صبح زود، غروب و شب است. اگر می‌پرسید چرا؟ جدول زیر را نگاه کنید:

صبح زود غروب شب
خیابان‌ها خلوت هستند خیابان‌ها کمی شلوغ است. این زمان برای مسیرهای کوتاه بیشتر مناسب است. خیابان‌ها شلوغ هستند. این زمان نیز بیشتر برای مسیرهای کوتاه مناسب است.
باربری سریع‌تر انجام می‌شود بارگیری سریع‌ انجام می‌شود اما انتقال ممکن است طول بکشد. مانند غروب، انتقال شاید کمی طول بکشد.
خورشید مستقیم نمی‌تابد خورشید دیگر در حال غروب کردن است و خبری از گرمای زیاد نیست. هوا کمی خنک است و نیازی به استفاده از لباس مناسب برای پوشش آفتاب و غیره نیست.
احتمال گرمازدگی کمتر است احتمال گرمازدگی صفر درصد است. هیچ احتمالی برای گرمازدگی وجود ندارد.

مایعات را مانند سوخت مورد نیاز بدنتان در دسترس قرار دهید

با دمای بالا و فعالیت فراوان در طول روز، حتما احساس تشنگی خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که همواره آب در دسترس شماست و همچنین به کارگران حمل بار خود نیز در این زمینه توجه داشته باشید. به یاد داشته باشید که شاید شما یا حتی کارگران نیز به اسباب کشی در تابستان عادت داشته باشند، اما به هیچ عنوان نباید از مایعات غافل شد.

آب را داخل بطری بریزید و قبل از زمان حرکت در یخچال قرار دهید تا خوب خنک شوند. این کار نه‌تنها به رفع تشنگی کمک می‌کند، بلکه از بروز گرمازدگی در این فصل نیز جلوگیری کرده و سلامتی را تضمین می‌کند.

بیشتر بخوانید: چک لیست اسباب کشی + نکات و ترفندهای کلیدی

با یک برچسب نشان دهید که کدام بسته‌ها شامل لوازم الکتریکی هستند

هنگام بسته بندی برای جابجایی، حتما وسایل الکترونیکی را با دقت برچسب زده و جدا قرار دهید. این اقدام به جلوگیری از آسیب به این وسایل از جمله تلویزیون، لوازم خانگی، لپ‌تاپ و تبلت کمک می‌کند؛ زیرا گرم شدن آنها در آفتاب تابستان مثل آب خوردن است!

با برچسب زدن و جدا کردن وسایل الکترونیکی، این اطمینان را به دست می‌آورید که آنها در ابتدا از کامیون خارج خواهند شد. اگر در منطقه‌ای با رطوبت یا باران‌های تابستانی زندگی می‌کنید، حتما این جعبه‌ها را آب‌بندی کنید. می‌توانید دور آن‌ها را پلاستیک بکشید با چسب تمام دور تا دور جعبه را محکم سازید.

یک لباس سبک و خنک بپوشید

از پارچه‌های سبک و تنفس پذیر مانند پنبه استفاده کنید و از صندل‌های بنددار به جای کفش‌های با پنجه استفاده نمایید. لباس در اسباب کشی بسیار مهم است؛ زیرا علاوه بر اینکه روند جابه‌جایی وسایل را تسهیل می‌دهد، اتفاقای نظیر تعریق بیش از اندازه یا اذیت شدن پا در کفش‌های تنگ را نیز از بین می‌برد. بنابراین توصیه می‌کنیم برای اسباب کشی در تابستان از یک لباس و کفش مناسب استفاده کنید.

یک برنامه‌ریزی خوب برای زمان استراحت، جابه‌جایی کودکان و حیوانات خانگی داشته باشید

استراحت را در اسباب‌کشی مدنظر خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که تابستان فصلی چالش برانگیز برای اسباب‌کشی است، بنابراین باید به خوبی با این چالش‌ها مواجه شوید. توصیه می‌کنیم در هر یک ساعت کار حداقل 15 الی 20 دقیقه استراحت را در برنامه خود بچینید.

همچنین کودکان و حیوانات خانگی را تا پایان اسباب‌کشی در محلی امن قرار دهید. می‌توانید ابتدا آن‌ها را به همراه یک فرش، تعدادی بالش و وسایل ابتدایی مورد نیاز به خانه منتقل کنید و در یک اتاق قرار دهید. این کار کمک می‌کند تا در انتهای جابه‌جایی، دیگر نگران کودکان و حیوانات خانگی نباشید.

بیشتر بخوانید: کاهش هزینه اسباب کشی

بررسی مزایای انجام اسباب کشی در تابستان

حال که با نکات ایمنی در رابطه با اسباب کشی در تابستان آشنا شدید، در این بخش به سراغ بررسی مزایای انجام این کار در این فصل می‌پردازیم.

1. روزهای بلندتر

در تابستان، روزها به‌طور قابل توجهی بلندتر هستند. این امر به شما زمان بیشتری برای جابجایی و چیدمان اثاثیه‌تان می‌دهد. ضمن آنکه، روشنایی بیشتر روز به شما کمک می‌کند تا بهتر ببینید و کارهایتان را با دقت بیشتری انجام دهید.

2. تعطیلی مدارس

در تابستان، مدارس تعطیل هستند. این امر به شما فرصت می‌دهد تا بدون نگرانی از غیبت فرزندانتان در مدرسه، به جابجایی‌تان بپردازید. فرزندان شما می‌توانند در این فرصت با محیط جدید آشنا شوند و دوستانی تازه پیدا کنند.

3. دسترسی آسان‌تر به شرکت‌های باربری

در تابستان، تقاضا برای جابجایی بیشتر است. به همین دلیل، شرکت‌های باربری بیشتری فعال هستند و شما می‌توانید به راحتی گزینه مناسب خود را بیابید.

4. انجام کارهای جانبی

در تابستان، می‌توانید از زمان جابجایی‌تان برای انجام کارهای جانبی مانند نقاشی منزل جدید، تعمیرات یا چیدمان دکوراسیون جدید استفاده کنید.

5. فرصتی برای تفریح

جابجایی در تابستان می‌تواند فرصتی برای تفریح و سفر نیز باشد. شما می‌توانید بعد از اسباب‌کشی، به همراه خانواده‎تان به یک سفر کوتاه تفریحی بروید و از خستگی جابجایی‌تان درآیید.

جمع بندی

همان‌طور که مطالعه کردید، اسباب کشی در تابستان هم مزیت دارد و هم چالش! مهم است که با رعایت نکاتی که در این مطلب به آن پرداختیم، چالش‌های انجام این کار را نیز به مزایای آن تبدیل کنیم. با انتخاب یک مجموعه حمل بار معتبر مانند بارسان 4818، دیگر نگران جابه‌جایی وسایل خود نباشید.

5/5 - (1 امتیاز)