نیسان بار، سلطان حمل و نقل جاده‌ای

مهم‌ترین مشخصه وانت‌نیسان قدرت بالای باربری آن است که این محصول را از رقبا متمایز می‌کند، در این مطلب بیشتر در مورد این نیسان آبی پرخاطره آشنا می‌شویم.

وانت‌نیسان این غول آبی و سلطان حمل و نقل جاده‌ای ایران در حالی هم‌اکنون اصلی‌ترین خودرو کار در کشور به شمار می‌رود که نبود یک رقیب قدر و البته داشتن امکان حمل بار در حد یک کامیونت سبک، از آن خودرویی محبوب برای مشتریان ساخته است. این محصول که بازمانده نسل جونیور شرکت نیسان ژاپن محسوب می‌شود، با حذف وانت‌پیکان به خودرو اصلی در بازار کار کشور تبدیل شده و خریدش برای خیلی‌ها مقرون به صرفه است. نیسان وانت اگرچه محصولی است در کلاس وانت‌بار، اما قابلیت‌های آن با یک کامیونت سبک قابل رقابت است، آن هم در شرایطی که قیمت بسیار پایین‌تری دارد.

 ویژگی‌های وانت نیسان که آن را از رقبا متمایز کرده و با وجود عمر 45‌ ساله‌اش، همچنان خواهان دارد چیست؟

مهم‌ترین مشخصه وانت‌نیسان توان بالای باربری آن است که این محصول را از رقبا متمایز می‌کند. نیسان قابلیت رقابت با کامیونت‌های سبک را دارد، امتیازی که در رقبا مطلقاً موجود نبوده و خاص این خودرو است.  این را هم در نظر بگیرید که وانت‌نیسان با وجود قابلیت حمل در حد یک کامیونت سبک، مشکلات آن را مانند شعاع گردش ندارد و قدرت مانور با این محصول بیشتر است. از این گذشته، نیسان وانت کم‌هزینه هم هست، به نحوی که نسبت هزینه‌های پایین نگهداری که مولفه مهمی برای مصرف‌کننده خودرو تجاری محسوب می‌شود، جذابیت نیسان را افزایش داده و استقبال از آن را بالا برده است. قطعات یدکی این خودرو به وفور موجود است و رانندگان نگران نایابی قطعات آن در صورت بروز خرابی نیستند. تعمیرات این خودرو نیز ساده است و نیاز به تخصص بالا ندارد، در نتیجه امکان استفاده از آن در دورافتاده‌ترین نقاط کشور هم مهیا است.در روستاها این وانت‌بار قابلیت حمل کالاهای کشاورزی را با قیمتی مناسب به مشتری ارائه می‌کند و از همین رو خیلی‌ها در روستاهای کشور از آن استفاده می‌کنند. تقریباً جایگزینی برای آن در داخل وجود ندارد. جایگزین‌های خارجی هم یا گران هستند یا توان حمل بار در سطح نیسان را ندارند. نزدیک‌ترین خودرویی که توانایی حمل بار مشابه را داشته باشد کامیونت‌های ایسوزو هستند که قیمتی بیش از دو برابر دارند. رقبای چینی که توسط بخش خصوصی و حتی خود سایپا به بازار عرضه شده‌اند هم توانایی رقابت با نیسان را در ظرفیت حمل بار ندارند. لذا واقعیت این است که هنوز جایگزینی با توان فنی مشابه و قیمت اقتصادی برای نیسان وانت موجود نیست. در صورت حذف این خودرو بخشی از مشتریان به وانت‌های سبک‌تر مانند وانت مزدا یا آریسان روی می‌آورند، ولی عمده مشتریان محصولی برای خرید ندارند. همه این عوامل سبب شده است نیسان وسیله‌ای قابل اطمینان برای مالکان بوده و متمایز از رقبای فعلی‌اش باشد و به یک خودروی باربری پر استفاده در حمل و نقل جاده‌ای کشور تبدیل شده است.

مشخصات نیسان باربری
مشخصات نیسان باربری

  • فاصله محور جلو و محور عقب در مرکز محور ها: 2865 سانتی‌متر
  • وزن خالص: 1740 کیلوگرم
  • وزن ناخالص: 3800 کیلوگرم
  • ظرفیت استاندارد بارگیری کالا: 2100 کیلوگرم
  • مصرف سوخت در هر 100 کیلومتر: 9 لیتر
  • ظرفیت باک بنزین: 45 لیتر
  • نوع سوخت: گازسوز
  • نوع بدنه: پیکاپ متوسط
  • حجم باک: 65 لیتر

انواع نیسان

نیسان از نظر موتور، اتاق بار و کاربری به انواع مختلف تقسیم می‌شود. از نظر نوع موتور نیسان به سه نوع تک سوز بنزینی، تک سوز گازوئیلی (دیزلی) و دوگانه سوز تقسیم می‌شود. از نظر کاربری نیسان به اتاق روباز، اتاق بسته یا مسقف، تانکری، کمپرسی، یخچالدار و غیره تقسیم می‌شود. به اتاق فلزی که پشت نیسان قرار داده می‌شود، باربند هم گفته می‌شود. نیسان از نظر اتاق فلزی که دارد به انواع نیسان اتاق شمالی، نیسان اتاق دزفولی، نیسان اتاق شیرازی و نیسان اتاق جوبیاری تقسیم می‌شود. البته بیشترین حجم بار را نیسان اتاق شمالی حمل می کند و استانداردتر است. نیسان از نظر کارخانه می‌تواند تا  2  تن بار را جابجا کند ولی رانندگان تا 4 تن بار را به آن تحمیل می‌کنند. نیسان می‌تواند برخی کالاها و تره بار بین شهری را تا 2.8 تن جابجا کند. نیسان در فواصل کم ، مبدا و مقصد نزدیک بعضا تا 4 تن هم جابجا می کند. در بین انواع نیسان، نیسان بنزینی تا 2.5 تن و نیسان گازوئیلی تا 3.5 تن را می‌تواند جابجا کند. می‌توان گفت نیسان، پرتعدادترین، پرمصرف‌ترین، قویترین و مشهورترین خودرو حمل و نقل جاده‌ای کشور است.

جمع‌بندی
بارسان زیر نظر شهرداری تهران تاسیس شده است. دارای انواع وانت پیکان و مزدا و نیسان در سراسر تهران هست. مزیت این وانت بار این است که شما براحتی می‌توانید قیمت نیسان بار را در سایت بارسان چک کنید و دوم اینکه برای حومه تهران هم سرویس وانت بار فعال است. حمل بار با نیسان در بارسان بصورت کامل تحت پوشش بیمه می باشد. شما می توانید با خیال آسوده محموله های خود را به کارشناسان ما بسپارید تا در اسرع وقت ارزانترین خدمات حمل بار با نیسان بارسان را تجربه کنید.

به این مقاله رای دهید