وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی کدام اند؟

کارتن بسته بندی شده برای اسباب کشی

اگر فردی هستید که به طور مرتب و سالانه باید خانه خود را تعویض کنید؛ احتمالا به دلیل تجربه بالا وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی را بشناسید. اما این موضوع برای افرادی که تجربه کافی ندارند؛ می تواند کمی مشکل و چالش برانگیز باشد.

وسایل مورد نیاز برای اسباب‌کشی می‌تواند تا حد زیادی با توجه به نوع اسباب کشی متفاوت باشد، اما برخی از وسایل عمومی که می‌توانند به شما کمک کنند عبارتند از: جعبه‌ها و کارتن‌ها برای بسته‌بندی کالاها و وسایل، بسته‌بندهای پلاستیکی و نایلون برای حفاظت در برابر آب و گرد و غبار، نوار چسب برای بسته‌بندی و اتصال اشیاء، بالشتک‌ها و روکش‌ها برای جلوگیری از خط و خش و آسیب به قطعات، لیست‌ها و برچسب‌ها برای شناسایی و مرتب‌سازی اسباب‌کشی ها.

برخی وسایل مانند روکش محافظ حمل و نقل و بندهای کششی برای ثبات بیشتر بار و احتیاجات خاص ممکن است در بعضی اسباب‌کشی‌ها مورد نیاز باشند. انتخاب و استفاده از وسایل مناسب با توجه به نوع و سطح اسباب کشی، می‌تواند فرآیند اسباب‌کشی را راحت‌تر و بهتر کند و به حفاظت از اشیاء و جلوگیری از خسارت کمک کند.

مهم ترین بخش اسباب کشی کدام است؟ قطعا بسته بندی وسایل را می توان اصلی ترین بخش جابه جایی دانست. در صورت عدم توجه به این مورد و عدم استفاده از وسایل لازم برای بسته بندی، احتمال اینکه لوازم شما حین حمل و نقل دچار آسیب شوند زیاد است.

استفاده از لوازم بسته بندی مناسب در کنار افزایش ایمنی کالاها، باعث بالارفتن سرعت جمع آوری وسایل می شود. همچنین به مامور شرکت باربری کمک می کند تا آنها را راحت تر بچیند و کاملا سالم تحویل دهد. پس شناختن این لوازم اهمیت زیادی دارد. برای آشنایی با آنها تا انتهای متن با ما همراه باشید.

مهم ترین وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی

در هر خانه شاهد انواع لوازم ریز و درشت هستیم. با این حساب طبیعی است که برای بسته بندی آنها نیز تجهیزات و لوازم مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال؛ نمی توان برای بسته بندی یخچال و ظروف کوچک آشپزخانه از یک وسیله استفاده کرد.

تجهیزات و لوازم مختلفی وجود دارد که در بسته بندی ایمن کالاها نقش مهمی دارند. از وسایل کاربردی که وجود آنها برای اسباب کشی ضروری است؛ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کارتن
  • بابل رب (پلاستیک محافظ حباب دار)
  • چسب های مختلف
  • کاغذ بسته بندی

این وسیله های کاربردی می توانند در سایز و نمونه های مختلف تولید شوند. همچنین وجود آنها در هر خانه ای که نیاز به بسته بندی و جابه جایی کالا دارند؛ ضروری است. پس آشنایی با کاربرد هر کدام می تواند ضروری باشد.

کارتن از وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی

یکی از مهم ترین وسایل برای حمل اثاث و بسته بندی ایمن کالاها، کارتن است. این جعبه های مقوایی به گونه ای ساخته می شوند که تمام ضربه ها را در خود خنثی کنند تا کوچک ترین آسیبی به لوازم نرسد. کارتن ها در سایزهای مختلف از کوچک تا بزرگ موجود هستند. شما باید با در نظر گرفتن حجم وسایل خود، این محصول را در اندازه و شکل‌های مناسب خریداری کنید. ضمن اینکه جنس آنها نیز می تواند خیلی ضخیم یا معمولی باشد.

 

کارتن های 5 لایه را می توان از ضروری ترین وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی دانست. با تهیه این مدل کارتن در سایزهای مختلف که دارای مقاومت بسیاری در برابر ضربه هستند؛ می توانید ایمنی لوازم و کالاهای خانه خود را حین حمل، تا حد زیادی افزایش دهید. همچنین باید گفت لازم است کارتن را در بهترین جنس و با سایزهای مختلف تهیه کنید تا امکان بسته بندی تمام لوازم برای شما فراهم شود. تنوع این محصولات به گونه ای است که حتی می توانید کارتن رگال دار مخصوص جابه جایی لباس را نیز در بین آنها پیدا کنید.

پلاستیک محافظ حباب دار (بابل رب)

از دیگر وسایل مورد نیاز اسباب کشی می توان به پلاستیک حباب دار اشاره کرد. سطح این پلاستیک را حباب هایی از هوا پر کرده است. به همین دلیل نیز می تواند به راحتی جلوی هر گونه آسیب و ضربه را حین جابه جایی وسایل بگیرد. بابل رب را می توان دور لوازم مختلف بزرگ و کوچک پیچاند تا ایمنی آنها حفظ شود.

این محصول برای بسته بندی لوازم الکترونیکی که دارای حساسیت بالایی هستند و همچنین وسایل شکستنی، کاربرد دارد. پلاستیک محافظ حباب دار قابلیت محافظت از لوازم بزرگ مانند میز ناهارخوری و بوفه را نیز دارد. با استفاده از بابل رب برای بسته بندی این لوازم، می توانید از ایجاد آسیب، شکستگی و خط و خش روی آنها جلوگیری کنید.

چسب از وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی

چسب نقش مهمی در حفاظت از کالاهای بسته بندی شده ایفا می کند. درصورتی که از چسب های ضعیف با ضخامت کم برای کیپ کردن جعبه لوازم بسته بندی، استفاده کنید، ممکن است حین جابه جایی باز شوند و کالا آسیب جبران ناپذیری ببیند. به همین دلیل نیز استفاده از چسب های پهن که سطح پوشش آنها بالا است توصیه می شود. این چسب های مخصوص بسته بندی، قدرت نگهداری بالایی دارند. اما باز هم باید مقدار زیادی از آنها را روی سطح چسباند.

در کنار استفاده از این چسب ها بهتر است چند برچسب نیز خریداری کنید تا امکان مشخص کردن محتویات هر جعبه فراهم شود. با این کار علاوه بر اینکه حین حمل کالاها افراد می دانند برای جابه جایی کدام کارتن دقت بیشتری داشته باشند؛ زمان باز کردن بسته بندی ها و چیدن وسایل نیز کار شما آسان تر خواهد شد.

کاغذ بسته بندی از وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی

زمانی که می خواهید ظروف کوچک و شکستنی را درون یک جعبه قرار دهید؛ حتما باید از محصولی استفاده کنید که جلوی برخورد آنها با یکدیگر را بگیرد. این برخوردها حین جابه جایی باعث ایجاد ترک یا شکستگی ظروف خواهند شد. کاغذ بسته بندی در این زمینه به شما کمک می کند. دورپیچی لوزام با این کاغذ می تواند ایمنی آنها را حین حمل، تا حد زیادی افزایش دهد. البته افراد زیادی برای این منظور از روزنامه باطله استفاده می کنند.

روزنامه نیز قدرت محافظت از ظروف را دارد. اما با توجه به جوهرهای چاپ شده روی آن و میزان سرب موجود در روزنامه پس از اسباب کشی و باز کردن وسایل، باید تمام خرده ریزه ها و ظروفی که با آن دورپیچ شده بودند را بشویید. وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی آن تجهیزاتی هستند که با استفاده از آنها می توانید کالاهای مختلف کوچک و بزرگ را بسته بندی کنید. به گونه ای که این اثاث بسته بندی شده حین حمل و جابه جایی، دچار صدمه و آسیب نشوند.

از مهم ترین و کاربردی ترین این وسایل می توان به کارتن، پلاستیک محافظ حباب دار، چسب و کاغذ بسته بندی اشاره کرد. با استفاده درست از این وسایل می توانید ظروف و کالاهای مختلف را طوری بسته بندی کنید که حتی اگر در زمان جابه جایی ضربه خوردند؛ هیچ آسیبی نبینید.

5/5 - (1 امتیاز)