بایدها و نبایدهای باربری که باید بدانید

آشنایی با باید ها و نبایدهای باربری به شما کمک می‌کند از وسیله مناسبی برای حمل بار خود استفاده کنید و به کمک این ماشین، خطرات ناشی از حوادث مختلف را تا حد زیادی کاهش دهید.

امروزه باربری به‌شکل سنتی و آنلاین وجود دارد و کار افراد نسبت به گذشته خیلی راحت‌تر شده است. شما می‌توانید تنها با یک تماس تلفنی با مراکز باربری از آنها درخواست کنید تا ماشین مناسبی برای حمل بار برایتان ارسال کنند.

اما وقتی صحبت از بایدها و نبایدها می‌شود منظورمان چیست؟ چه نکاتی در این مسیر وجود دارد که افراد پیش از تماس با باربری باید بدانند؟ دانستن این بایدها چه سودی دارد؟ برای آگاهی از این موارد تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

برای شناخت بهترین باربری تهران، مقاله بارسان 4818 در این باره را مطالعه کنید.

انتخاب ماشین حمل بار

مهم‌ترین چیزی که در باید ها و نبایدهای باربری باید به آن توجه شود نوع ماشینی است که می‌خواهید با استفاده از آن وسایل مختلف را جابه‌جا کنید. این موضوع خود به موارد مختلفی تقسیم می‌شود که در ادامه به شرح هرکدام می‌پردازیم.

نوع باری که باید جابه‌جا شود چیست؟

اولین چیزی که در باربری اهمیت دارد نوع بار است. شما باید پس از تماس با این مرکز، نوع بار خود را به مشاور اطلاع دهید تا کارشناس بتواند ماشین مناسبی برای شما ارسال کند.

نوع بار می‌تواند وسایل خانه باشد یا حتی مواد غذایی، اگر بار شما در دسته محصولاتی قرار گیرد که در معرض هوا و آفتاب خراب نمی‌شود احتمالا وانت‌های روباز که استفاده از آنها بسیار رایج است برایتان مناسب باشد.

درصورتی‌که قصد ارسال مواد غذایی مختلف مانند لبنیات، گوشت یا هر چیزی که احتمال خراب شدن آن وجود داشته باشد را دارید؛ باید کامیون یا وانت‌های یخچال‌دار را انتخاب کنید. مگر اینکه مسافت به‌قدری کوتاه باشد که مواد غذایی فاسد نشوند.

حجم باری که باید جابه‌جا شود چقدر است؟

حجم بار نیز در انتخاب ماشین باربری تاثیر دارد. انواع مختلفی از وانت‌های باری تولید می‌شود که هرکدام ظرفیت خاصی دارند و نمی‌توان بیش از ظرفیت تعیین‌شده از آنها انتظار داشت.

برای اینکه مشکلی در حمل بار به‌وجود نیاید حتما پیش از تماس با کارشناس باربری از وزن تقریبی کالای خود اطلاع پیدا کنید تا بهترین وانت باری برای شما ارسال شود. در غیر این صورت ممکن است راننده کالای شما را تحویل نگیرد.

کالای مورد نظر چه مسیری را باید طی کند؟

در  باید ها و نبایدهای باربری که به انتخاب خودروی مناسب ختم می‌شود؛ مسافتی که باید طی کرد تا بار را به مقصد رساند نیز اهمیت دارد. اینکه می‌خواهید کالا را در شهر خود تحویل دهید یا به شهری دیگری ارسال کنید؛ زمینه انتخاب خودرو مناسب خواهد بود.

خودروهایی که برای مسافت‌های درون شهری در نظر گرفته می‌شوند معمولا وانت‌های کوچک باری هستند. اما ماشین‌های تردد بین شهری ظرفیت بیشتری دارند و به‌دلیل اندازه و ابعاد بزرگ، تردد آنها درون شهر می‌تواند برای خودروهای کوچک خطرساز باشد.

بسته ‌بندی کالا پیش از رسیدن وانت باربری

در باید ها و نبایدهای باربری لازم است به بسته ‌بندی درست و اصولی کالا پیش از رسیدن وانت باربری نیز اهمیت داد. البته برخی باربری‌ها خدمات بسته‌بندی را نیز ارائه می‌دهند که این شرایط قطعا هزینه‌ اضافه‌ای برای شما به‌همراه دارد.

اگر با نحوه درست بسته‌بندی محصولات و کالاها آشنا هستید به‌طوری‌که در طول مسیر هیچ آسیبی به آنها نرسد، بهتر است این کار را خودتان پیش از آمدن وانت باربری انجام دهید. در غیر این صورت نیز کافی‌است با پرداخت هزینه بیشتر، از راننده بخواهید در این فرآیند به شما کمک کند.

باید ها و نبایدهای باربری در قیمت اشیاء و بیمه کردن آنها

یکی از مزایای مهم استفاده از خدمات باربری شرکت‌های مجوز دار، بیمه کردن لوازم و کالاهای مختلف است. شما با پرداخت مبلغی ناچیز می‌توانید اشیاء قیمتی خود را بیمه کنید تا در صورت بروز هرگونه آسیب، خسارت لازم را از بیمه دریافت کنید.

مبلغ پرداختی بابت بیمه با توجه به ارزش کالای شما مشخص می‌شود. هر چه کالا با ارزش‌تر باشد قطعا باید هزینه بیشتری برای بیمه‌کردن بپردازید. فقط توجه داشته باشید حین تماس با کارشناس حتما قیمتی بودن کالا را به آنها یادآوری کنید.

نکته‌ ی دیگری که در باید ها و نبایدهای باربری باید به آن توجه کرد، وجود عدم قراردادن اشیاء قیمتی مانند طلا، جواهرات، پول نقد و اسناد در کارتن‌های بسته‌بندی دیگر وسایل است. در این شرایط شرکت باربری هیچ مسئولیتی در قبال اشیاء باارزش شما نخواهد داشت.

کالاهای ممنوع در باربری را بشناسید

باربری‌های دارای مجوز معمولا از حمل بارهای غیرقانونی و ممنوع اجتناب می‌کنند. شما باید نوع کالای خود را بشناسید یا پس از تماس با کارشناس باربری، نسبت به قانونی بودن وسایل مطمئن شوید.

اگر تعداد بار شما زیاد است حتما پیش از بسته ‌بندی همه کالاها در یک یا چند کارتن، نسبت به مجاز بودن همه آنها اطمینان حاصل کنید. برخی موارد غیرمجاز شامل مواد منفجره و مواد محترقه است.

از حمل وسایل سنگین خودداری کنید

در باید ها و نبایدهای باربری به این نکته نیز می‌رسیم که حمل وسایل سنگین نباید توسط افراد متفرقه انجام شود. با این کار علاوه ‌بر اینکه احتمال دارد به وسایل آسیب وارد شود، ممکن است گرفتگی عضلات یا کمردرد نیز برای فرد به‌وجود بیاد.

افرادی که در این کار تخصص دارند با نحوه درست بلندکردن اجسام سنگین آشنا هستند و می‌توانند بدون اینکه آسیبی به کمر خود یا وسایل وارد کنند به‌خوبی آنها را به محل دیگری انتقال دهند.

باید ها و نبایدهای باربری چه اطلاعاتی به ما می‌دهد؟ با مطالعه قوانینی که در باربری وجود دارد متوجه می‌شویم پیش از هر چیز باید نوع ماشینی که قرار است بار را جابه‌جا کند مشخص کنیم. البته برای انتخاب ماشین لازم است از کارشناسان باربری کمک بگیریم.

دیگر موارد نیز شامل عدم بسته‌ بندی بارهای ممنوعه، عدم قرار دادن اشیاء قیمتی در کارتن‌های دیگر لوازم، بیمه‌کردن کالاهای مختلف، بسته‌بندی صحیح محصول پیش از رسیدن باربری و عدم جابه‌جایی وسایل سنگین بدون کمک گرفتن از اشخاص حرفه‌ای است.

اگر می‌خواهید بار شما کاملا سالم به‌مقصد برسد باید از شرکتی کمک بگیرید که کادر آن از افراد حرفه‌ای و آموزش دیده تشکیل شده است. مجموعه بارسان خدمات حمل بار سبک را با کیفیتی مطلوب به شما ارائه می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)