بسته بندی جارو برقی در اسباب کشی

نقل مکان کردن به خانه دیگر یک امر کاملا طبیعی برای هر فرد است. بسته بندی جارو برقی در اسباب کشی با سایر وسایل دیگر جزء عمده کارهایی است که باید در هر جا به ‌جایی انجام شود. به دلیل این که بسیاری از لوازم زندگی افراد را محصولات الکتریکی تشکیل می‌ دهند، هنگام اسباب کشی، بسته بندی درست و کامل این وسایل بسیار امری مهم به حساب می ‌آید.

به همین دلیل توجه به برخی نکات مهم در نحوه بسته بندی این وسایل بسیار حیاتی بوده و باید رعایت شوند. در ادامه به بررسی این نکات برای بسته ‌بندی جارو برقی خواهیم پرداخت.

چرا بسته بندی جارو برقی در اسباب کشی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

بسیاری از جارو برقی‌ ها و لوازم الکتریکی دیگر، ساخت برند‌های معتبر و خوش نامی هستند که به لحاظ کیفیت، بسیار با ارزش به حساب می ‌آیند و جزء لوازم گران قیمتی محسوب می ‌شوند. از آن جایی که تهیه این برندها بسیار دشوار است و زمان زیادی برای خرید از این برند‌ها صرف می ‌شود، نگهداری این وسایل در اسباب کشی امری مهم تلقی خواهد شد.

از سوی دیگر، به دلیل صرف هزینه بالا برای خرید این لوازم الکتریکی، اگر در حین اسباب کشی، آن ‌ها را درست بسته بندی نکنید و به آن‌ ها آسیب وارد شود، به دلیل بالا رفتن نوسانات ارزی، تهیه و خرید مجدد این لوازم ممکن است سخت باشد و مجبور باشید آن‌ ها را گران ‌تر هم خریداری کنید.

اهمیت بالای درست بسته بندی کردن لوازم الکتریکی دلایل بی‌ شماری ممکن است داشته باشد که موارد ذکر شده بسیار رایج ‌تر هستند.

اولین و مهم ‌ترین اقدام در بسته بندی جارو برقی در اسباب کشی

اولین نکته ‌ای که باید در بسته بندی جارو بری خود در نظر بگیرید این است که جارو برقی باید آخرین وسیله ‌ای باشد که آن را برای اسباب کشی آماده می ‌کنید. زمانی که شما تمامی وسایل منزل خود را به باربری تحویل دادید، آخرین کار قبل از ترک منزل قدیمی خود، نظافت آن‌ جا است.

برای همین منظور شما به جارو برقی نیاز دارید تا بتوانید گرد و غبار و همچنین تکه‌ های کوچک آشغال‌ هایی که روی کف جا مانده است را با آن تمیز کنید و خانه را تکمیل و بدون نقص تحویل نفری بعدی دهید.

دومین اقدام در بسته بندی جارو برقی در اسباب کشی این است که خود جارو برقی را هم تمیز کنید. سعی کنید این‌ کار را با خالی کردن کیسه آن شروع کنید و محتویات گرد و غبار و آشغال‌ های آن را خالی کرده و در نهایت فیلتر جارو برقی را هم بشویید.

این کار سبب می‌ شود تا وزن جارو برقی شما در اسباب کشی بسیار کاهش پیدا کند. در مرحله بعدی می ‌توانید قسمت بدنه جارو و دسته یا خورطومی جارو برقی خود را هم تمیز کنید تا برای استفاده در منزل جدید آماده باشد.

بسته بندی جارو برقی در اسباب کشی با استفاده از جعبه مخصوص خودش

بهترین راه برای بسته ‌بندی جارو برقی، استفاده از جعبه‌ ای است که هنگام خرید در آن قرار داده شده بود و معمولا این جعبه‌ ها در اندازه و سایز خود جارو برقی شما تهیه شده‌ اند و فضاهای مثبت و منفی مناسبی نسبت به محصول دارند تا از تکان خوردن آن حین جا به ‌جایی جلوگیری کنند.

این جعبه‌ ها اغلب با بهترین نوع طراحی در بسته بندی جارو برقی مانع ضربه خوردن یا خراش برداشتن روی بدنه محصول الکتریکی شما می‌ شوند. همچنین در بهترین حالت دارای فضاهایی هستند که می ‌توانید لوازم جانبی وسیله خود را در آن قرار دهید.

حتما این نکته را در نظر داشته باشید که هنگام خرید جارو برقی، کارتن یا جعبه بسته بندی آن را دور نریزید تا برای اسباب کشی‌ های پیش رو آماده باشید.

بسته ‌بندی جارو برقی در اسباب کشی بدون استفاده از کارتن مخصوص محصول

بسیار پیش خواهد آمد که برای اسباب کشی، کارتن اورجینال خود جارو برقی را دور انداخته باشید یا بر اثر حادثه‌ ای این جعبه خراب شده باشد. در این صورت هنگام اسباب کشی کار کمی سخت می ‌شود، اما بسته بندی جارو برقی بدون جعبه اورجینال هم ممکن است.

برای بسته بندی این محصول الکتریکی کافی است نکات زیر را در نظر گرفته و در آخر انجام دهید:

  • یک جعبه بزرگ‌ تر از سایز جارو برقی تهیه کنید.
  • کف جعبه را از کاغذ یا روزنامه باطله بپوشانید.
  • قطعات جارو برقی را از هم جدا کنید.
  • جارو برقی را بین لحاف‌ های مناسب بپیچید.
  • کناره جعبه و روی جارو برقی را باز هم با لحاف پر کنید.
  • قطعات دیگر جارو برقی را در جعبه قرار دهید.

نکته مهم در تهیه کارتن بزرگ برای بسته بندی جارو برقی در اسباب کشی

برای تهیه جعبه غیر اورجینال جارو برقی خود می ‌توانید از جعبه‌ های مقوایی استفاده کنید. اما در بهترین حالت می ‌توانید به یکی از فروشگاه ‌های لوازم خانگی نزدیک محله خود بروید و یک کارتن مناسب برای جارو برقی خود سفارش دهید.

تهیه کارتن مناسب برای جارو برقی و همچنین خرید کاغذ یا روزنامه ممکن است کمی هزینه بر باشد اما مطمئن باشید بسیار مقرون به صرفه ‌تر از حالتی است که جارو برقی شما دچار شکستگی یا مشکل دیگری در حین اسباب کشی شود.

استفاده از لحاف‌ هایی با جنس مناسب که هم از سنگین شدن جعبه برای جابه‌جایی جلوگیری کنند و هم بدنه جارو برقی را خش نیندازند، بسیار امر مهمی به حساب می ‌آید. در واقع استفاده از لحاف‌ هایی از جنس پشم شیشه می ‌تواند برای این کار بسیار مناسب باشد.

نکات مهم مرحله پایانی بسته بندی جارو برقی در اسباب کشی

مهم ترین نکته ‌ای که به عنوان مرحله آخر باید آن را انجام دهید، بستن دقیق و درست در جعبه است. توجه داشته باشید که در جعبه را در پایان کار بسته بندی حتما با چسب محکم کنید تا در حین جا به‌ جایی جعبه باز نشود. اگر جعبه شما از فضای کافی برای لوازم جانبی برخوردار نبود، این وسایل را در جعبه ‌ای جدا و کوچک تر قرار دهید.

جمع‌ بندی

اسباب کشی امری است که امکان دارد در سال یک بار برای شما اتفاق بیفتد. بنابراین دانستن نکات مهم در جهت بسته بندی درست وسایل بسیار مهم است تا در حین اسباب کشی دچار آسیب نشوند. بسته بندی جارو برقی در اسباب کشی یکی از مهم‌ ترین و متنوع‌ ترین کارهایی است که برای نقل مکان حتما باید از آن آگاهی داشته باشید و به آن توجه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)