بهترین خاور جهت حمل بار صنعتی

خاورها کاربردی ترین ماشین های باری هستند که با توجه به نوع اتاقشان تنوع زیادی دارند و آشنایی با این ماشین حمل بار می‌تواند به شما در جابجایی وسایل سنگین کمک کند.

خاور حمل بار وسیله باربری نیمه سنگین محسوب می شود. البته در گذشته از خاور مدل ۶۰۸ برای جا به جایی استفاده می‌شد که در حال حاضر با وجود ماشین های نیمه سنگین جدید مانند ایسوز و خاور هیوندایی؛ خاورهای قدیمی جای خود را به رقیبان نو نوار و تازه نفس داده اند که از سرعت و کیفیت بهتری نسبت به خاور های باری قدیمی برخوردارند.

حمل بار شهرک صنعتی، یکی از خدمات بارسان 4818 می باشد.

انتخاب نوع خاور براساس بار

خاورها کاربردی ترین ماشین های باری هستند که با توجه به نوع اتاقشان تنوع زیادی دارند از جمله خاور معمولی، خاور اتاق بزرگ، خاور بغل بازشو، خاور مسقف که هرکدام از این خاور ها برای حمل بار های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال:

 خاور بغل بازشو برای بارهای سنگین که بلند کردن آنها با دست سخت است و بارهای صنعتی، بسیار مناسب هستند مناسب ترین خاور جهت بار صنعتی که بلند کردن آن­ها با دست سخت است، خاور بغل بازشو است. چرا که با باز شدن بغل های آن می‌توان بار را به راحتی توسط لیفتراک درون آن قرار داد. خاور های مسقف و اتاق دار برای حمل بارهای حساس مانند اثاث منزل و لوازم الکتریکی بسیار مناسب هستند و مانع از برخورد آب و باران به بار می‌شوند. خاور ها برای حمل بار های شهری و بین شهری مناسب هستنند و تا 4 تن بار را به راحتی حمل می‌کنند. ابعاد بارگیر خاور ها به طور متوسط برابر است با 4.5*2 متر و تا ارتفاع 2.5 تا 2.7 متر بار را به راحتی میتوان روی آنها قرار داد.

 

انواع خاور

کلاً سه نوع مدل خاور در ایران وجود دارد خاور ۶۰۸، خاور ۸۰۸ و خاور ۸۰۳. که بیشتر باربری های خاور ۶۰۸ و  ۸۰۸ را دارند. از خاور ۶۰۸ برای اسباب حمل بار درون شهری (شهری) و از خاور ۸۰۸ برای حمل بار به شهرستان (بین شهری) استفاده می‌شود. خاور ۸۰۸ بزرگتر از خاور ۶۰۸ است و از آن به عنوان یک  خاور جهت بار صنعتی می‌توان نام برد.  خاور از نظر شرکت سازنده به خاورهای بنز، ایسوزو، هیوندا و از نظر ظاهری به خاور مسقف و خاور روباز تقسیم می‌شود. حداکثر وزنی که توسط خاور بارگیری می شود بسته به نوع خاور از ۳ تا ۸ تن متفاوت است که این موضوع بستگی زیادی به نوع خاور و نوع بار دارد.

خاور می‌تواند برای حمل انواع بار استفاده شود، انواع بار خاور به شرح زیر است:

  •  خاورجهت حمل بار صنعتی
  • خاورجهت حمل اثاثیه یا خاور اسباب کشی
  •  خاورجهت حمل شیشه
  •  خاورجهت حمل خودرو

اهمیت باربری با خاور مسقف

دو نوع خاور مسقف داریم که شامل: خاور مسقف فلزی ،خاور مسقف چادری می‌باشد. معمولا برای بارهای حساس با وزن کم و حجم زیاد(مبلمان،اثاثیه منزل،کالاهای اداری و تجاری شامل میز و صندلی و…)دورتا دور این نوع خاورها موکت زده شده است تا باعث جلوگیری از ضربات دست اندازها و چاله های خیابانی شود. همچنین سیستم فنربندی آنها طوری ساخته شده است که تا حدی جلوی ظربات ناشی ازدست اندازهای خیابان و سرعت گیرها و… را گرفته تا بار شما صحیح سالم به مقصد برسد. در واقع در برخی اوقات استفاده از این نوع خودروی باربری ضروری بوده و در برخی اوقات نیز خیلی ضرورت ندارد.  جهت حمل مواد فاسدشدنی مثل مواد غذایی، مواد دارویی، آرایشی بهداشتی و….به خاور مسقف نیاز دارید یا اگر بخواهید در شرایط جوی نامناسب اقدام به جابجایی بار خود کنید برای جلوگیری از خیس شدن و آسیب به بار استفاده از خاورهای مسقف و اهمیت آن درک می‌شود. در برخی شرایط هم ممکن است که افراد بخواهند بارهایی که به خاور مسقف نیاز ندارند، با استفاده از این خودروها از استان به استان دیگر حمل کند که این کاملاً به خواست و انتخاب آن‌ها بستگی خواهد داشت. معمولاً خاور های مسقف چادری برای بارهای بین‌شهری و خاورهای مسقف کانتینری برای بارهای داخل‌شهری استفاده می‌شوند؛ زیرا خاور های  مسقف کانتینر قطعاً از وزن بیشتری برخوردار هستند و برای حمل بار بین‌شهری معمولاً مناسب نیستند و در دسته خاورجهت حمل بار صنعتی قرار می‌گیرند .

 

خاور روباز

معمولا برای جابجایی بارهایی از خاور روباز استفاده می‌شود که حساسیت قابل توجه ای نداشته باشند؛ مانند تره بار ومیلگرد آهن آلات و…. این نوع خاور با طول 4متر و عرض2متر با2متر ارتفاع می‌باشد. وزن قابل تحمل این خاور 3الی4 تن می باشد. کامیون های باری رو باز چوبی عموما برای(فلزات و تره بار،آرد و برنج،دستگاه های صنعتی)استفاده می‌شود.

خاور بغل بازشو

این خاور برای حمل  بارهایی استفاده می‌شود که از ناحیه جانب نیاز به بارگیری دارند. بارگیری این نوع بارها توسط لیفتراک صورت می‌گیرد و شرایط بارگیری خاص تری نسبت به دیگر گونه های خاوردارند؛ اصولا برای بارگیری با انواع جرثقیل و سکوهای بارگیری خاور بغل بازشو مناسب بوده و همچنین این نکته را باید در نظر بگیرید که کرایه خاور بغل بازشو نسبت به خاورهای دیگر با توجه به خاص بودن آن بالاتر می‌باشد. بهترین خاور جهت حمل بار صنعتی مثل مصالح ساختمانی، مایعات و… خاور بغل باز شواست و عموما برای جابجایی بارهای(مایعات،مصالح ساختمانی و…)کاربرد دارد.

نرخ کرایه خاور

نرخ کرایه خاور باربری براساس فاصله مبدا به مقصد کیلومتر، فاصله مسیر ناهمواری‌ها و .. تعیین می‌شود. این  نرخ هم بر حسب میزان وزن بار و حجم بار آویزان  شما می‌تواند متغیر باشد.

جمع‌بندی
برای حمل بار با خاور باید به موارد اشاره شده به درستی دقت کنید، برای حمل بار با خاور باید بدانید نوع بارتان چیست و همچنین بتوانید تشخیص دهید که آیا ابعاد و طول و عرض آن با خاور ها همخوانی دارد یا خیر. در این مقاله سعی کردیم به طور خلاصه آنچه جهت حمل بار صنعتی و غیر صنعتی با خاور نیاز است برای شما بیان کنیم.

به این مقاله رای دهید