ترفندهای اسباب کشی آسان که باید بدانید

تسلط به ترفندهای اسباب کشی، به شما کمک می‌کند که پروسه جا به جایی را راحت و بی دردسر انجام دهید. زمانی که مهلت قرارداد خانه ای که اجاره کرده اید، به پایان می رسد، با یک دنیا وسیله که هرکدام در گوشه‌ ای از منزل جا خوش کرده اند، مواجه می شوید. وقت آن رسیده که روش های سنتی را کنار گذاشته و با آموزش هایی که در این مقاله ارائه می ده‍یم، بسته بندی وسایل را خیلی آسان، سریع و ایمن شروع کنید.

موفقیت در ترفندهای اسباب کشی با سرعت عمل بالا

قبول داریم که اسباب کشی به خانه و محلی دیگر می تواند کاری سخت و استرس زا باشد اما اگر برنامه ریزی دقیقی مبنی بر نحوه اسباب کشی، وسایلی که باید تهیه کنید و لوازمی که باید دور بریزید داشته باشید، کار برایتان راحت می شود. پیشنهاد می کنیم تا موعد اسباب کشی، روزانه بخشی از جمع‌ آوری را در دست بگیرید تا روی هم تلنبار نشوند و مجبور نباشید دقیقه نود با عجله وسایل تان را جمع کنید. تهیه چک لیست اسباب کشی شما را در این امر یاری می کند.

استفاده از کارتن باکیفیت موجب تضمین سلامت وسایل شما در اسباب کشی می شود

خرید کارتن های باکیفیت ممکن است هزینه زیادی را به بار بیاورد اما قطعا ارزشش را دارد چراکه از ضربه های احتمالی به محتویات جعبه، جذب رطوبت و حشره زدن آنها پیشگیری می کند. پس قبل از اینکه خسارتی به کالاهای ارزشمند شما وارد شود، بهتر است هزینه خرید کارتن های مرغوب را متقبل شوید.

ساخت دستگیره کارتن، روشی هوشمندانه در ترفندهای اسباب کشی

اگر قصد قراردادن وسیله سنگینی را در کارتن دارید، بهتر است برای حمل ایمن آن، قسمتی از کارتن را به شکل مثلث برش دهید که جایی برای گرفتن آن با دست وجود داشته باشد.

حفظ سلامت و زیبایی ظروف شکستنی، با بسته بندی مناسب

استفاده از فوم ها و ضربه گیرها یا روزنامه و پارچه برای پوشاندن ظروف شکستنی انتخاب مناسبی هستند‌ چون باعث می‌ شود وسایل در اثر تکان های کامیون و برخورد با یکدیگر، دچار شکستگی نشوند. چاقوها و دیگر وسایل تیز و برنده را نیز، میان یک دستمال پیچیده یا به وسیله نوار لاستیکی، مهارشان کنید.

به کار گیری ترفندهای اسباب کشی هوشمندانه با چسب زدن روی وسایل شیشه ای

روی لوازم شیشه‌ای و آینه‌ها چسب بزنید. این ترفند، احتمال شکستن آنها را خنثی نمی کند اما به کاهش بخشی از تنش وارده به آنها هنگام حرکت کامیون می انجامد. اگر در خانواده خود فرزند کوچک و بازیگوشی دارید، بهتر است از موکت یا پتو برای پوشش وسایل شکستنی و آسیب‌ زا مانند آینه استفاده کنید.

نحوه جا به جایی یخچال در ترفندهای اسباب کشی

در بین لوازم برقی منزل، حمل و نقل یخچال دردسر بیشتری دارد. برای تسهیل در این امر، از 24 ساعت قبل، یخچال را از پریز بکشید تا یخ‌ های آن آب شود. در ادامه با یک پارچه آن را خشک کنید. این عمل، مانع از خیس شدن سایر وسایل هنگام جا به جایی می شود. حتی می توانید به چینش تعدادی اشیا سبک و کوچک درون قفسه های یخچال و فریزر بپردازید  تا با کاهش حجم وسایل درون کامیون، بارگیری آسان شود.

اگر میخواهید بدانید بهترین زمان برای اسباب کشی چه زمانی است پیشنهاد میکنیم مقاله بارسان 4818 در این باره را مطالعه کنید.

ترفندهای اسباب کشی آسان و مطمئن با جمع آوری صحیح لباس ها

لباس هایتان را به همراه گیره های آن درون کاور مخصوص یا کیف زباله قرار دهید‌. این کار از جذب آلودگی و چروک شدن آنها پیشگیری می کند. مزیت دیگر این رویکرد، جمع آوری همه لباس ها کنار یکدیگر خواهد بود. یک ترفند دیگر برای حمل لباس ها، این است که آنها را از کمدهای دراور و کشوها خارج نکنید‌. فقط دور تا دور کمد را با پلاستیک مخصوص حمل بار یا چسب بسته بندی کنید تا درها یا کشوها باز نشوند.

به نقل از heathermurphygroup.com

Use the correct size boxes

Books and other heavy objects should be packed in small boxes. Lighter items like pillows and linens can be packed in larger boxes. Professional movers are often annoyed by large boxes containing heavy items

.These boxes not only make the job more difficult but also offer a greater chance of being broken

از جعبه های اندازه درست استفاده کنید

کتاب ها و سایر اشیاء سنگین باید در جعبه های کوچک بسته بندی شوند. وسایل سبک تر مانند بالش و ملحفه را می توان در جعبه های بزرگتر بسته بندی کرد. در جابجایی‌های حرفه‌ای اغلب استفاده از جعبه‌های بزرگ حاوی وسایل سنگین آزار دهنده است. این جعبه‌ها نه تنها کار را دشوارتر می‌کنند، بلکه احتمال شکستگی را نیز افزایش می‌دهند.

جداسازی لوازم خطرناک از سایر اثاث

در نظر داشته باشید که جمع‌ آوری مجزای لوازمی که قابلیت آسیب به سایر اثاث را دارند، ضروری خواهد بود‌. رنگ‌ ها، مواد شیمیایی، شست‌ و شو دهنده ها و وسایل تیز و برنده، نمونه هایی از لوازم خطرناک هستند که باید در جعبه هایی مطمئن و مستحکم بسته بندی شوند‌ و با رسم علامتی واضح برای شما و دیگران شناسایی شوند.

اهدا یا فروش وسایل غیر ضروری، رویکردی مفید در ترفندهای اسباب کشی

اگر اقلامی که فکر می کنید دیگر نیازی به آنها ندارید، دارای وضعیت ظاهری و عملکردی خوبی هستند، می توانید آنها را به دیگران اهدا کنید یا حتی بفروشید و با پول حاصل از فروش آن، مخارج اسباب کشی را تامین کنید.

 چیدمان استاندارد وسایل در کامیون

وسایل را به طور هوشمندانه‌ای در کامیون جاساز کنید. لوازم برقی بزرگ و سنگین مانند یخچال، ماشین لباسشویی و وسایلی اعم از کمد، میز و صندلی را در ابتدای کار و انتهای کامیون قرار دهید. با این روش، تخلیه اثاث ها به راحتی انجام شده و آسیبی به وسایل کوچک و ظریف وارد نمی شود.

حفظ بهترین حالت فیزیکی از ضروری ترین ترفندهای اسباب کشی است

در روند اسباب کشی و بلند کردن اجسام بزرگ و سنگین، ستون فقرات می‌ تواند تحت فشار قرار بگیرد و زمینه آسیب به عضلات و بافت ها انجام شود. بنابراین؛ حواس تان باشد که از شیوه صحیح بلند شدن، حمل و جا به جایی وسایل استفاده کنید. مانند صاف نگه داشتن ستون فقرات، خم شدن با زانوها و استفاده از قدرت پاها و عضلات پایینی بدن.

در صورت نیاز، می توانید تجهیزات کمکی برای حفظ تعادل و استحکام ستون فقرات را به کار بگیرید. به خاطر داشته باشید که اسباب کشی، یک فعالیت جسمی سنگین است. مابین کارها، اندکی به بدن خود استراحت بدهید تا عضلات شما به بازسازی و تقویت دست یابند و انرژی کافی برای تکمیل روند کار داشته باشید.

ترفندهای اسباب کشی آسان را با نیروی باربری آموزش دیده فراهم کنید

اگر می‌خواهید با خیال راحت و بدون دغدغه از آسیب رساندن به وسایل‌ تان آنها را جا به جا کنید، شاید بهتر باشد از یک شرکت باربری معتمد، نیروی کار باتجربه و آموزش دیده استخدام کنید. آنها نیرو ورزیدگی جسمی و فیزیکی خوبی دارند و به‌ طوری شگفت انگیز در بسته بندی، جا به جایی و چیدمان وسایل، مهارت خود را نشان می دهند و چالش های سخت اسباب کشی را حل می کنند.

یادگیری ترفندهای اسباب کشی آسان، به شما کمک می کند که این عملیات وقت گیر، پر هزینه و سرشار از اتفاقات پیش بینی نشده را با اطمینان خاطر و با بهینه سازی زمان و انرژی به پایان برسانید. فراموش نکنید کمک گرفتن از افراد باتجربه و کارآزموده باید در برنامه ریزی اولیه شما اعمال شود. این کار به شما کمک می کند که تجربه دلچسبی از جا به جایی خود داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)