مهم ترین نکات اسباب کشی در زمستان

اسباب کشی در زمستان

قبل از این که در این فصل اسباب کشی خود را انجام دهید، بهتر است حتما نکات اسباب کشی در زمستان را بررسی کنید. در زمستان اسباب کشی کمی سخت و طاقت فرسا خواهد بود. اگر می خواهید به راحتی در این فصل وسایلتان را به خانه ای جدید منتقل کنید بهتر است از نکاتی که در ادامه به شما خواهیم گفت بهره ببرید و تمامی آن ها را رعایت کنید.

از مهم ترین این نکات می توان به استفاده از دستکش برای جلوگیری از سردشدن دست کارگران یا لغزش وسایل، تمیز کردن مسیر ماشین های حمل بار و استفاده از زنجیر چرخ اشاره کرد. برای درک بهتر این موارد، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آیا اسباب کشی در زمستان پیشنهاد می شود؟

یکی از فصل هایی که افراد در آن کمتر اسباب کشی می کنند، فصل زمستان است. دلیل این موضوع این است که در زمستان میزان بارش نسبت به دیگر فصول سرد سال بیشتر است. در صورتی که اسباب کشی را در این فصل انجام دهید کمی کار شما دشوار خواهد بود.

رعایت کردن نکات اسباب کشی در زمستان می توانید این کار را راحت تر کرده و باعث شود تا نتیجه‌ای مطلوب برای شما داشته باشد. نکته مهم این است که در فصل زمستان به دلیل پایین بودن میزان درخواست اسباب کشی، هزینه این کار نیز بسیار کمتر می‌شود.

چگونه در زمستان اسباب کشی کنیم؟

بهتر است قبل از این که اقدام به اسباب کشی در فصل سرد و بارشی زمستان بکنید، از خودتان بپرسید که چگونه باید این کار را انجام دهیم؟ در اولین قدم باید با یک شرکت باربری معتبر تماس بگیرید. بسیاری از شرکت های باربری در فصل زمستان فعالیت نکرده و تنها در ایام نزدیک به سال نو خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد.

ممکن است در برخی از مواقع شرکتی را برای حمل و نقل بارهای خود پیدا نکنید. به همین دلیل تا زمان اطمینان از وجود شرکتی برای اجاره خودرو و کارگر، وسایل خانه خود را جمع نکنید. این نکته، موضوع بسیار مهمی است که باید حتما به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات درباره چک لیست اسباب کشی، مقاله بارسان 4818 را مطالعه کنید.

مهم ترین نکات اسباب کشی در زمستان چیست؟

برای این که بتوانید بهترین تجربه را از جا به جایی وسایل خود در این فصل سرد کسب کنید، باید نکات این کار را در زمستان را رعایت کنید. این نکات شامل موارد متنوعی هستند که امنیت وسایل را بیشتر می کنند و سرعت باربری را نیز بالا تر می‌برند. مهم ترین این نکات عبارت ‌اند از:

چک کردن شرایط آب و هوایی

یکی از مهم ترین نکات اسباب کشی در زمستان این است که حتما قبل از هر کاری شرایط آب و هوایی را بررسی کنید. آب و هوای این فصل در وضعیتی ناپایدار قرار داشته و ممکن است بارش های زیادی را در آن شاهد باشیم.

 از طرف دیگر در صورتی که بارش برف و باران زیاد باشد، جا به جا کردن وسایل کار سختی بوده و خطر آسیب به آن ها نیز بیشتر می شود. پیشنهادی که برای شما داریم این است که حتما با استفاده از برنامه های هواشناسی یا پیگیری اخبار از وضعیت آب و هوا در روز مد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: ترفندهای اسباب کشی آسان که باید بدانید

پوشاندن کف زمین

از دیگر نکات اسباب کشی در زمستان می توان به پوشاندن کف زمین اشاره کرد. منظور از پوشاندن کف زمین این است که تعدادی کارتن برداشته و پس از باز کردن کارتن، آن ها را در مسیر جا به جایی بار قرار دهید. این کار باید به چند دلیل انجام بگیرد.

اولین دلیل این است که از خیس شدن کفش کارگران و انتقال کثیفی به داخل محیط جلوگیری شود. دومین دلیل این کار نیز این است که از لغزش پای کارگر در صورت پا گذاشتن روی نقطه لغزنده جلوگیری شده و مانع از شکستن وسایل شود.

خاموش کردن لوازم گرمایشی منزل

یکی از نکات اسباب کشی در زمستان این است که باید هنگام این کار لوازم گرمایشی منزل را به طور کامل خاموش کنید. شاید با خودتان بگویید که چرا باید این کار را انجام دهیم؟ در پاسخ باید گفت که هنگام اسباب کشی درب منزل باز بوده و هوای محیط به طور دائم در حال گردش است.

این موضوع باعث سرد شدن محیط منزل می شود. در این شرایط روشن بودن لوازم گرمایشی می تواند موجب اتلاف انرژی و هدر رفت سوخت شود. به همین دلیل پیشنهاد می شود تا جای امکان لوازمی مانند بخاری را خاموش کنید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم اسباب کشی در بارداری

تمیزکردن مسیر باربری

توجه داشته باشید که تمیز کردن مسیر باربری از مهم ترین نکات اسباب کشی در زمستان است. به طور مثال، اگر حیاطی دارید که با برف پوشیده شده است، قبل از ورود خودروی باربری به آن با استفاده از پارو برف را روبیده و به کنار حیاط منتقل کنید.

می توانید از جارو یا وسایل برقی مانند بلوور نیز استفاده کنید. این دستگاه قادر است تا آب و برف را به طور کامل جا به جا کند. این کار موجب می شود تا هم مسیر رفت و آمد کارگران تمیز شده و هم از لغزش آن ها جلوگیری شود.

استفاده از دستکش

برای این که تمام نکات اسباب کشی در زمستان را رعایت کرده باشید باید یک کار دیگر را نیز انجام دهید و آن هم استفاده از دستکش است. در صورتی که دستکش به دستان خود نداشته باشید، هوای سرد موجب اذیت شدن دستان شما می شود.

از طرف دیگر امکان دارد به دلیل رطوبت و سردی هوا، سطح وسایل لغزنده شود. به خاطر همین موضوع با پوشیدن یک دستکش مناسب از لغزش وسایل بین دستان خود جلوگیری کرده و امنیت انتقال بار را بیشتر می کنید.

مهم ترین کار برای اسباب کشی در فصل سرما و بارش، رعایت کردن نکات اسباب کشی در زمستان است. زمستان فصلی پر از بارش بوده و در اکثر روز های آن دمای هوا پایین است. شاید فکر کنید که این موضوعات موجب سخت شدن اسباب کشی در فصل زمستان می شوند.

 باید گفت که با رعایت کردن برخی از نکات می توانید این کار را راحت و بدون دردسر انجام دهید. در این مقاله آموزشی نکاتی مانند استفاده از دستکش، خاموش کردن وسایل گرمایشی، پوشاندن کف زمین، بررسی کردن شرایط آب و هوایی و موارد دیگر را با هم بررسی کردیم تا اسباب کشی شما در زمستان راحت تر شود.

5/5 - (1 امتیاز)