نحوه بار زدن مبل در وانت به چه صورت است؟

بارگیری مبل با وانت

نحوه بار زدن مبل در وانت برای مواقعی که فروشگاه های عرضه کننده قصد داشته باشند تا محصول مورد نظر را تا مکان مورد نظر مشتری بفرستند یا در زمان هایی که قصد اسباب کشی دارید، از اهمیت زیادی برخودار است. برای بارگیری مبل در وانت، از کاورهای مناسب استفاده کنید تا مبل در برابر خط و خش و آلودگی محافظت شود. سپس، بررسی کنید که هیچ قسمتی از مبل جدا نشده و همه بخش‌ها تمیز و درست قرار گرفته‌اند.

بارسان 4818، به عنوان بهترین وانت بار جنوب تهران، آماده ارئه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای درخواست وانت بار، فقط کافیه با بارسان 4818 تماس بگیرید!

پس از آماده‌سازی مبل، به همراه یک شخص دیگر، مبل را با دقت وارد وانت ببرید. از بندها و روکش‌ها استفاده کنید تا به مبل ثبات بیشتری بدهید و جلوی جابجایی آن را بگیرید. پس از بسته شدن وانت، مطمئن شوید که بار به خوبی ثابت شده است و هیچ قسمتی از مبل نمی‌تواند در طول حمل و نقل حرکت کند. با اجرای این مراحل صحیح، می‌توانید مبل خود را به صورت ایمن و بی‌خطر در وانت قرار داده و به مقصد مورد نظر تحویل دهید. در ادامه به توضیحات بیشتری در رابطه با نحوه صحیح بار زدن مبل در وانت می پردازیم و به یک سری نکات مهم و کاربری اشاره می کنیم که بسیار کمک کننده خواهند بود.

تجهیزاتی که برای بار زدن مبل در وانت نیاز دارید

در ابتدا بهتر است قبل از اینکه با نحوه بار زدن مبل در وانت آشنا شوید، اطلاعات کافی در ارتباط با تجهیزات مورد نیاز در اختیار داشته باشید تا در زمان حمل مبلمان با مشکلی مواجه نشوید. تسمه های متحرک یکی از تجهیزاتی است که به شما کمک می کند تا در زمان بلند کردن این لوازم راحت تر عمل کنید و از این طریق پشتیبانی بهتری را برای خود ایجاد خواهید کرد.

از طرفی استفاده از یک پتو یا روکش مناسب برای جلوگیری از بروز ضربه و آسیب، به عنوان یکی از تجهیزات مورد نیاز در زمان بار زدن مبل در نظر گرفته می شود. دیگر ابزاری که شما به آن نیاز دارید و معمولا بسیاری از وانت های باربری به همراه دارند، یک تسمه ضامن دار است.

بیشتر بخوانید: بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

نکاتی که باید در زمان بار زدن مبل در نظر گرفت

به طور کلی شما با هدف خرید مبلمان جدید یا اسباب کشی نیازمند این هستید که با نحوه بار زدن مبل آشنایی داشته باشید و این کار را بهتر است مطابق با نکاتی که در ادامه به آنها می پردازیم انجام دهید تا آسیب و مشکلی برای مبلمان ایجاد نشود.

نکات مهم قبل از چیدمان مبل در وانت

در رابطه با نحوه بار زدن مبل در وانت اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید، چگونی آماده کردن مقدمات است که در همین راستا باید به موارد زیر دقت داشته باشید:

  • در ابتدا کف وانت را به طور کامل تمیز کنید تا مطمئن شوید که لکه و آلودگی به مبلمان سرایت نکند.
  • بخش هایی از مبلمان را که می توان جدا کرد قبل از انجام فرایند بارگیری به صورت جداگانه باز کنید و در صورت امکان، در یک جعبه قرار دهید.
  • نکته دیگر در رابطه با نحوه بار زدن مبل این است که بخش های تیز را به خوبی بپوشانید.
  • اگر میز شما کشویی باشد، بهتر است که قبل از بارزدن با استفاده از نوار چسب آنها را در جای خود محکم کنید.

جابجا کردن مبل

نحوه بار زدن مبل در وانت هنگام چیدمان

زمانی که تمامی نکات و قواعدی را که باید قبل از چیدمان مبلمان درون وانت انجام شود را به طور کامل اجرا می کنید، نوبت به مراحلی می رسد که باید برای شناخت نحوه بار زدن مبل در وانت به آنها اهمیت داد. یکی از مهم ترین مواردی که باید برای جلوگیری از بروز آسیب به مبلمان در نظر بگیرید، جابه جایی اصولی و صحیح این لوازم است. از همین رو در زمان حمل مبلمان از شخص دیگری نیز کمک بگیرید و این کار را به تنهایی انجام ندهید.

پایه های مبل یکی از بخش های حساسی است که در زمان بار زدن مبل در وانت باید به ایمنی آنها را مد نظر داشته باشید. کشیدن این لوازم به جای بلند کردن، می تواند باعث شکسته شدن پایه ها شود. مراحل لازم برای چیدمان نیز عبارتند از:

  • زمانی که 2 نفری مبل را حمل می کنید لازم است تا فردی که برعکس راه می رود وارد وانت شده و پایه ها را روی درب ماشین قرار دهد.
  • در حالتی که پایه های پشتی مبل روی جای خود ثابت می شوند فرد مقابل باید مبل را تا 90 درجه به سمت بالا و در راستای ماشین قرار دهد تا به طور کامل در قسمت پشتی وانت جا بگیرد.
  • بعد از اینکه اولین مبل را در جای خود قرار می دهید می توانید با در نظر گرفتن فضای لازم، بقیه لوازم را به صورت برعکس در پشت وانت بگذارید.
  • بهتر است در بین مبل ها از پارچه یا پتو برای جلوگیری از برخورد آنها حین جابه جایی استفاده کنید.
  • در نهایت نیز تسمه ضامن دار را برای افزایش ایمنی بیشتر در زمان حمل و نقل به نقاط اتصال وانت یا قلاب های لنگر ببندید تا مطمئن شوید که مبلمان محکم در جای خود بسته شده است.

نکات ایمنی در رابطه با نحوه بار زدن مبل در وانت

به این موضوع دقت داشته باشید که قبل از حرکت ماشین لازم است که تست های مورد نیاز برای اطمینان از ایمنی مبلمان را در نظر بگیرید تا از این طریق مطمئن شوید که فرایند بارگذاری را به درستی انجام داده اید. برای این منظور، بعد از اینکه مبلمان در جای خود ثابت شد باید تست فشار را انجام دهید، به این صورت که مبل ها را در زوایای مختلفی با فشار دست تکان دهید تا مطمئن شوید که زیاد جابه جا نمی شوند و تکان نمی خورند.

بعد از شروع به حرکت ماشین نیز بهتر است که تست ترمز را انجام دهید، برای این کار در ابتدای مسیر به تدریج ترمز را فشار بدهید و مبلمان را چک کرده و اگر خیلی جابه جا می شود باید ثبات تسمه ضامن دار را یک بار دیگر بررسی کنید.

چگونگی پایین آوردن مبلمان از وانت

بعد از بار زدن لوازم در وانت، پایین آوردن آنها نیز به همان اندازه حائز اهمیت خواهد بود از همین رو برای جلوگیری از بروز آسیب برای مبلمان باید در زمان تخلیه بار نیز این فرایند را به درستی انجام دهید. بعد از اینکه طناب ها را باز کردید، هر کدام از قطعات مبل را به آرامی از جای خود بلند کرده و به طرف در وانت هدایت کنید، فردی که بیرون از ماشین ایستاده باید حمایت لازم را برای مبل ایجاد کند و آنها را روی زمین قرار دهد.

نحوه بار زدن مبل در وانت برای مواقعی که قصد اسباب کشی دارید یا می خواهید مبلمان جدیدی را که خریداری کرده اید تا محل سکونت خود حمل کنید، به عنوان یک چالش مهم در نظر گرفته می شود. برای این کار باید به جای کشیدن این لوازم بر روی زمین، آنها را بلند کرده و مبلمان را در فضای پشت وانت جای دهید و در نهایت با استفاده از تسمه ضامن دار و پتو، ایمنی لازم را ایجاد کنید.

5/5 - (1 امتیاز)