ویژگی های برتر رانندگان باربری کدامند؟

صنعت باربری نیازمند رانندگانی حرفه‌ای و با اخلاق است، ما ویژگی های مهم و مورد نیاز هر راننده باربری را در این مطلب بیان کرده‌ایم. صنعت باربری نیازمند رانندگانی حرفه‌ای و با اخلاق است که علاوه بر داشتن مهارت های مکانیکی، بسیار هوشمند عمل کنند و بتوانند در مواقع بحرانی خونسردی خود را حفظ کنند. داشتن ویژگی های برتر رانندگان باربری برای یک راننده سبب می شود تا باربری با امنیت کامل انجام شود. ما در بارسان 4818 تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا مجموعه‌ای از رانندگان مورد اعتماد و حرفه‌ای را انتخاب کنیم تا به بهترین شکل برای خدمت رسانی به شما آماده باشند. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

چه عواملی سبب شناخت ویژگی های برتر رانندگان باربری می شود؟

در ادامه به عواملی که سبب شناخت ویژگی های برتر رانندگان باربری می شود اشاره شده است.

معتمد بودن

منظور از واژه معتمد این است که یک راننده حرفه‌ای باید قابل اعتماد باشد. به این معنی که بتواند بر روی حرف و قول خود بماند. زیرا برخی از رانندگان بسیار بد قول هستند و در مدت زمان تعیین شده نمی‌توانند برنامه‌های مشتریان را به انجام برسانند. قابل اعتماد بودن سبب می‌شود که روز به روز به تعداد مشتریان اضافه شود و شرکت‌های باربری حساب بیشتری بر روی آن‌ها باز کنند. در برخی از مواقع برنامه‌های فوری و اضطراری پیش می‌آید و راننده باید بتواند خود را با آن‌ها وفق دهد. در غیر این صورت به عنوان یک راننده سهل انگار شناخته می‌شود. پس مورد اعتماد بودن را می‌توان به عنوان مهمترین اصل برای داشتن ویژگی‌های برتر رانندگان باربری شناخت. 

اخلاق مداری

با اخلاق بودن و خوش برخورد بودن سبب می‌شود تا راننده  نزد مشتری ومرکز حمل بار محبوب شود. همانطور که می‌دانید محبوبیت و مهارت به عنوان دو رکن اصلی در پیشرفت محسوب می‌شود. رانندگانی که دارای اخلاق خوش هستند به خوبی می‌دانند که نحوه صحیح برخورد با مشتری چگونه است و هنگامی که مشتری به دلایل مختلف دچار عصبانیت می باشد چگونه باید او را آرام کرد. تعاملات مشتریان بارسان با راننده‌های تیم ما گواه بر این موضوع است که مجموعه‌ای از خوش اخلاق‌ترین راننده‌های بارسانی درحال سرویس‌دهی به شما مشتریان عزیز هستند.

مهارت‌های تعمیری لازم برای ماشین

 در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که ماشین دچار مشکلات فنی می‌شود. اگر راننده نتواند در مدت زمان کوتاه اقدام به تعمیر ماشین خود کند حتما از برنامه جا می‌افتد و نمی‌تواند در مدت زمان مشخص شده خود را به مقصد برساند. پس برای یک راننده حرفه‌ای مرکز حمل بار  تخصصی لازمه تا حد ممکن از پس تعمیرات ماشین با همراه داشتن تجهیزات لازم، مثل زاپاس و ..  خود بربیاید.

جسم سالم

داشتن جسم سالم از ویژگی‌های برتر رانندگان باربری به شمار می‌رود به همین دلیل توصیه می‌شود که رانندگان زمانی هر چند کوتاه در طول روز را به ورزش اختصاص بدهند. ورزش کردن نه تنها باعث سالم ماندن می‌شود بلکه تناسب اندام رانندگان را نیز حفظ می‌کند. رانندگانی که مدت زیادی یک جا می‌نشینند و فعالیت فیزیکی ندارند دچار چاقی و مهمتر از آن فرسودگی و گرفتگی عضلات میشوند که فشار به ناحیه کمر را همراه دارد.هر چقدر به سلامت خود بیشتر اهمیت دهید کمتر درگیر عوارض کم تحرکی و چاقی خواهید شد.

صداقت و راستگویی

یکی دیگر از ویژگی‌های برتر رانندگان باربری این است که در کار خود صداقت داشته باشد. اگر به هر دلیلی دیر به مقصد می رسد و مشتری از این کار عصبانی می‌شود حتما دلیل واقعی را به او بگوئید. خیلی‌ها ترجیح می‌دهند واقعیت را بدانند تا با دروغ معطل شوند زیرا او به شما هزینه‌ای بابت حمل بار پرداخت کرده است و قطعا می‌خواهد تا خدمتی عالی از شما دریافت کند. عدم صداقت سبب می‌شود تا به مرور زمان مشتریان خود را از دست بدهید.

سابقه زیاد در رانندگی 

رانندگانی که سابقه بیشتری دارند نسبت به رانندگان تازه وارد از قدرت کنترل بیشتری در مواقع حساس برخوردارند و به خوبی می دانند که چگونه باید برنامه‌ریزی کنند تا به تمام اهداف خود برسند. سابقه زیاد در رانندگی، خوش قولی، شناخت تناسب بار با ماشین،مشتری مداری،چیدمان و بستن بار و…را به دنبال دارد.

هنگام رانندگی به رفتار ماشین تمرکز می‌کنند

رانندگان حرفه‌ای وقتی رانندگی می‌کنند فقط روی رانندگی تمرکز ندارند بلکه حواسشان به رفتار ماشین نیزمی‌باشد. سعی می‌کنند صدای موتور را بشناسند و اتومبیل را با صدای موتور کنترل کنند. زمانی که شما رفتار ماشین خود را درک کنید با هر وسیله نقلیه‌ای به راحتی می‌توانید رانندگی کنید و از همه‎ی قابلیت های آن استفاده کنید. پس حتما صدای موتور را یاد بگیرید و کنترل دور موتور و سرعت ماشین را بر اساس صدای موتور انجام دهید و مدام به عقربه‌ی دور موتور نگاه نکنید. اگر می‌خواهید یکی دیگر از ویژگی‌های برتر رانندگان باربری را داشته باشید این تکنیک را حتما انجام دهید.

ویژگی های برتر رانندگان باربری

رانندگان باری با تجربه به پاکیزگی خودرو خود اهمیت می‌دهند

رانندگان حرفه‌ای هم  به آراستگی ظاهر خود با رعایت مواردی مثل پوشیدن کفش و لباس تمیز و مناسب، استفاده از اسپری های خوش بو کننده بدن در فصل تابستان توجه می‌کنند و هم تمیز بودن ماشین برایشان مهم است. وقتی مدت طولانی را در ماشین می‌گذرانید، مثل این است که ماشین تبدیل به دفتر کارتان می‌شود و پاکیزگی و خوشبو بودن ماشین و و رسیدگی به آن در روحیه شما موثر است.

 از ترمز کردن ناگهانی خودداری می کنند

 ترمز شدید و ناگهانی یک از رفتارهای نامطلوب در هنگام رانندگی است که هم باعث آسیب خودرو و حتی بار می‌شود و هم امنیت راننده و عابران پیاده را به خطر می‌اندازد. توقف ناگهانی خودرو رانندگان پشت سر شما را غافلگیر می‌کند. رانندگان حرفه‌ای هم خودشان از ترمز کردن ناگهانی خودداری می‌کنند و هم با حفظ فاصله ایمنی و مناسب از سایر خودروها ،خطر ترمز گرفتن ناگهانی سایر راننده‌ها را کاهش می‌دهند. با سرعت مطمن رانندگی کردن شما را به کسب  ویژگی‌های برتر رانندگان باربری نزدیک‌ می‌کند.

فقط در شرایط اضطراری از بوق استفاده می کنند

رانندگان ماهر می‌دانند که تنها دلیل ساخته شدن بوق خودرو، هشدار به عابرین و سایر رانندگان در شرایط اضطراری است که باعث عکس‌العمل سریع آنها شود. استفاده از بوق برای نشان دادن اعتراض و عصبانیت و احوال پرسی فقط باعث ایجاد تنش و آلودگی صوتی می شود

همیشه سرعت مجاز را رعایت می کنند

رانندگان حرفه‌ای آرامش خود و دیگران را در اولویت قرار می‌دهند. تجربه سالیان طولانی رانندگی این موضوع را به آنها یاد داده است که خیابان‌های شهر محل مسابقه و لایی کشیدن نیست و رعایت سرعت مجاز رانندگی باعث آسایش خودشان و امنیت بار مشتری می‌شود.

جمع‌بندی
ممنون از رانندگان حرفه ای بارسانی که همیشه تلاش می‌کنند تمامی موارد گفته شده را رعایت کنند تا همه شرایط ویژگی‌های برتر رانندگان باربری را داشته باشند؛ با این کار هم به حفظ سلامتی خودشان کمک می‌کنند هم رضایت و خوشحالی مشتریان عزیز بارسان را کسب می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)